Зона турбулентності

Зона турбулентності

Турбулентність (тут повинна заграти тривожна музика) — слово, від якого більшість авіапасажирів аж морозом проймає, у них починають трястися коліна і з’являється легке відчуття паніки.

Багато хто знає, що турбулентність — це коли літак несамовито трясе, а пасажири починають судорожно згадувати молитви.

Ми не дарма згущаємо фарби, оскільки турбулентність — причина розвитку аерофобії у 87% людей. Але давайте все ж розберемося, що це таке, з якої причини відбувається й чи настільки вона небезпечна, турбулентність ця, як її малюють.

За великим рахунком, ніяких причин для паніки турбулентність не повинна викликати, оскільки це абсолютно природний процес, з яким людство стикається всю історію освоєння повітряного простору. Крім того, за всю історію авіації не було жодного випадку авіакатастрофи через турбулентність.

салон літака

Та лааадно, не вірю — скажете ви! Правду кажучи, були випадки смертей від турбулентності, але вони поодинокі. І відбувалися вони внаслідок абсолютно комічних випадків. Наприклад, під час тряски впала валіза і зламала пасажиру шию. Але ймовірність повторення такого менша, ніж якщо вам впаде, наприклад, каштан на тім’ячко і спровокує смерть.

Загалом, нічого страшного в турбулентності немає. Якщо хочете, її можна порівняти з нерівною дорогою, коли ви їдете в автомобілі. Погодьтеся, наша країна потрапила би до книги рекордів Гіннеса, якби всі молилися від нерівностей на наших дорогах. Турбулентність — це по суті така ж нерівність повітряного простору і трапляється під час майже 90% авіарейсів.

Тепер трохи фізики. Турбулентність виникає в результаті сильних завихрень повітря. В атмосфері постійно змінюється температура, тиск, швидкість і напрям вітру, і в результаті літак піддається трясці. Найчастіше це відбувається в грозових хмарах.

Важливо знати, що пілот завжди передбачає небезпечні зони й ніколи не направить літак в епіцентр грози, щоби не було сумних наслідків. А та зона турбулентності, у яку все ж потрапляє літак, абсолютно нічим йому не загрожує. Адже під час проектування літака завжди враховують фактор турбулентності й у запас міцності літака закладають навіть трохи більше, ніж потрібно.

Загалом, про що це ми, зав’язуйте трястися в такт літаку під час турбулентності і просто дотримуйтесь вказівок бортпровідників. Наприклад, пристебніться і зберігайте спокій.

Команда Tripway.com бажає вам приємних польотів, комфортних сидінь, незабутніх подорожей, а найголовніше не починати кричати й судорожно шукати парашут і запасний вихід під час турбулентності.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.