За виїзд із Японії доведеться платити податок

За виїзд із Японії доведеться платити податок

Туристичні або ділові поїздки до Японії будуть обходитися дорожче — з наступного року влада Японії вводить податок на виїзд із країни.

Із 7 січня 2019 року влада Японії буде стягувати з кожного, хто покидає територію країни, податок у розмірі ¥1000, що приблизно дорівнює 9,3 доларам США. Податок буде стягуватися як із місцевих жителів, так і з туристів, незалежно від того, яким видом транспорту користується мандрівник. Від податку будуть звільнені тільки діти у віці до 2 років і транзитні пасажири, час перебування яких на території Японії не буде перевищувати 24 години.

Передбачається, що у випадку з авіаперельотами податок буде стягуватися на додаток до аеропортових зборів і буде включений у вартість авіаквитків.

Японія — не перша країна, яка вводить податок на виїзд за кордон. Такий податок уже ввели Австралія, Китай, Єгипет, Німеччина й Мексика. До 2014 року податок на виїзд діяв також в Ірландії.

Для Японії, яка консервативно ставиться до змін у системі оподаткування, «Sayonara tax», що можна перекласти як «прощальний податок», став першим новим податком, введеним з 1992 року.

За оцінками уряду, новий податок буде приносити в казну понад 370 мільйонів доларів щорічно. Кошти від нового податку будуть спрямовані на розвиток туристичної інфраструктури по всій країні, у тому числі на установку інформаційних знаків кількома мовами, створення точок Wi-Fi для туристів і прискорення імміграційного й митного оформлення.

В останні роки спостерігалося зростання туристичного потоку до Японії. А у 2020 році, коли Токіо буде приймати Олімпійські ігри, потік відвідувачів тільки збільшиться. Японія має намір залучати 40 мільйонів зарубіжних відвідувачів до 2020 року і 60 мільйонів до 2030-го.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.