З 1 січня припинено оформлення віз іноземцям в українських аеропортах

З 1 січня припинено оформлення віз іноземцям в українських аеропортах

З 1 січня 2019 року в українських аеропортах більше не оформлюють візи для громадян інших країн, які прибувають в Україну. Замість звичайної візи іноземцям для відвідування України тепер буде достатньо електронної візи (е-Візи).

За словами держсекретаря МЗС України, стара процедура оформлення віз була неефективною, оскільки далеко не всі іноземці володіють англійською мовою й далеко не всі мають банківську картку, необхідну для оплати консульського збору.

Перелік країн, громадяни яких можуть відвідувати Україну по електронній візі, було суттєво розширено, він тепер нараховує 52 країни. Крім того, іноземні громадяни тепер мають більше підстав для візиту в Україну по електронній візі. Якщо раніше громадянин іншої держави міг отримати е-Візу тільки для туристичної або ділової поїздки, то теперь підставою для надання такої візи є також відвідування родичів, лікування, провадження журналістської діяльності, участь у культурних, наукових, освітніх та спортивних заходах.

Для того, щоб отримати е-Візу, громадянин іншої держави повинен створити обліковий запис у спеціальному розділі сайту МЗС, надати анкетні дані, завантажити фотографії та скан-копії документів і оплатити за допомогою банківської картки консульський збір. З 1 січня розмір консульського збору за оформлення електронної візи виріс на 20 доларів і тепер складає 85 доларів США.

Оформлення е-Візи займає до 9 робочіх днів. Заявник може відстежувати онлайн, на якій стадії перебуває його заявка. Готова е-Віза відправляється на e-mail заявника у форматі pdf. Для в’їзду на територію України отриману візу потрібно роздрукувати й надати разом із паспортом на міжнародному пункті пропуску. Термін дії електронної разової візи становить 30 днів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.