ЄС може змінити правила відвідування Шенгенської зони для громадян України

ЄС може змінити правила відвідування Шенгенської зони для громадян України

У найближчому майбутньому для мандрівників з України може змінитися порядок відвідування країн, які входять до Шенгенської зони. Кілька днів тому в Євросоюзі був прийнятий документ під назвою «Європейська система інформації й авторизації подорожей», який містить нові правила для в’їзду в країни Шенгенської угоди. Тепер цей документ мають затвердити в Раді ЄС.

За новими правилами особи, які мають намір в’їхати в будь-яку з країн Шенгенської зони, повинні будуть не менше ніж за 96 годин до перетину кордону подати заявку онлайн. В анкеті потрібно вказати інформацію про відвідувача, вибрати мету візиту із запропонованого списку, надати інформацію про судимості, якщо такі є, а також вказати дані закордонних паспортів супутників. Вартість подачі заявки становитиме 7 євро.

Інформація з анкети буде автоматично перевірятися за базами Інтерполу і ЄС на наявність причин для відмови у в’їзді. У разі успішного проходження автоматичної перевірки більше ніяких документів подавати не потрібно. Перевірена анкета буде дійсна протягом трьох років або до закінчення терміну дії зазначеного в анкеті паспорта.

Якщо в результаті автоматичної перевірки будуть виявлені які-небудь зауваження до анкети, дані будуть перевірятися вручну.

Без заповнення онлайн-анкети можна буде відвідати тільки ті країни ЄС, які взяли на себе зобов’язання приєднатися до Шенгенської зони, але ще не зробили цього: Болгарію, Хорватію, Румунію та Кіпр. Нові правила відвідування Шенгенської зони будуть діяти для громадян країн, які мають безвізовий режим с ЄС, в тому числі й для громадян України.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.