Як повертати гроші за покупки, зроблені за кордоном!

Як повертати гроші за покупки, зроблені за кордоном!

Якщо ви не знайомі з таким поняттям, як «TaxFree» або щось чули, але не сприйняли всерйоз, ця стаття саме для вас. Дізнайтеся, як повернути від 8 до 25%(!) від суми за покупки.

Після прибуття в нову країну ми з дитячим захватом у очах біжимо в крамниці у пошуках різних цікавих штуковин. Щось просто розглядаємо, щось купуємо, іноді це «щось» виявляється навіть дешевшим, ніж у нашій рідній країні. Як би там не було, ця приємна суєта й відчуття нового приносять задоволення. Система Такс Фри — повернення ПДВ, дає нам можливість отримати ще більше задоволення від покупок.

Приблизно 50 країн світу пропонують можливість повернення ПДВ для іноземних громадян. Ви можете отримати частину витрачених коштів готівкою або на карту в спеціальних відділеннях у аеропорту або в банку.

Що потрібно для отримання коштів?

  • Товар має бути куплений у магазинах із позначкою «Tax Free for tourists» або «Tax Free Shopping», їх дуже багато, довго шукати не доведеться.
  • Після покупки продавець має видати вам спеціальний Tax Free чек. Уважно прослідкуйте, щоби вся інформація (ваше ім’я, прізвище, номер паспорта, місце проживання) були заповнені правильно. Або ви можете зробити це самостійно. Збережіть чек Tax Free і товарний чек, один без іншого не будуть дійсними.
  • В аеропорту вам необхідно звернутися до пункту митної служби за печаткою на чеку Tax Free. Перед цим акуратно запакуйте свою покупку й не знімайте ярлики та етикетки.

Нічого складного, чи не так? Крім того, у деяких країнах повернення податку можна отримати з походів у ресторани.

Цікаві нюанси

  • Продавці часто пропонують знижку, або товар на товар на суму повернення замість оформлення Tax Free чека. Варто подумати. =)
  • Повернення ПДВ не оформлюються на покупку книжок, продуктів харчування, тютюнових виробів і товарів з Duty Free.
  • Чек TaxFree має термін дії. Залежно від країни він може складати від трьох місяців до одного року. Печатку митної служби також треба поставити протягом 30 днів після покупки.

Повернення грошей виконується за пред’явлення цивільного або закордонного паспорта, чека на покупку й Tax Free чека с печаткою. Ця процедура займає максимум від одного до трьох банківських днів. Заздалегідь розрахувати можливу суму повернення коштів ви можете за допомогою Tax Free калькулятора.

Ось вам і ще один спосіб економити під час подорожей. Ми завжди раді підказати вам, як подорожувати вигідніше.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.