Як оформити біометричний закордонний паспорт: покрокова інструкція

Як оформити біометричний закордонний паспорт: покрокова інструкція

Головною умовою роботи безвізового режиму ЄС з Україною було впровадження біометричних закордонних паспортів. Але що це за звір такий, з чим його їдять? Давайте розбиратися разом.

Як оформити біометричний закордонний паспорт: покрокова інструкція

Що таке біометричний закордонний паспорт?

Для виїзду за кордон необхідний закордонний паспорт. Біометричний від звичайного відрізняється дуже важливою деталлю: у ньому є чіп із вашими даними. Він вбудований в останню сторінку документа. Чіп захищає паспорт від підробок і від передачі іншим особам. Переставити чіп в інший паспорт не вийде, у разі спроби його дістати ламається передавач даних.

Зверніть увагу, що на обкладинці біометричного закордонного паспорта обов’язково повинен бути значок, що підтверджує наявність чіпа всередині.

Що таке біометричний закордонний паспорт

Які документи потрібні для оформлення біометричного закордонного паспорта?

Документів треба не так уже й багато. Візьміть із собою оригінал і дві копії внутрішнього паспорта та одну копію ідентифікаційного номера. Фотографію зроблять уже на місці. До подачі документів заповніть заявку на оформлення закордонного паспорта. Перед прийомом візьміть реквізити для оплати держмита, разом з іншими документами принесіть квитанції про оплату. Доведеться заплатити за надання адміністративної послуги та за бланк самого паспорта.

Які потрібні документи

Якщо ви оформляєте проїзний документ дитини, необхідно взяти оригінал та одну ксерокопію свідоцтва про народження дитини й по дві копії паспортів батьків.

Де можна оформити закордонний паспорт?

Отримати закордонний паспорт можна у відділенні Державної міграційної служби або в центрі надання адміністративних послуг. Можете вибирати будь-яке зручне відділення, не обов’язково подавати документи за місцем реєстрації. Ще один лайфхак: користуйтеся онлайн-чергою. Записуйтеся на сайті ДМС на прийом і приходьте в призначений час. Але не запізнюйтеся, інакше доведеться записуватися заново.

Як отримати закордонний паспорт?

Процедура проста. Треба записатися до черги, принести особисто всі документи, сфотографуватися на паспорт, відсканувати відбитки пальців і розписатися на електронному планшеті. Після чого очікувати, коли паспорт буде готовий.

Як отримати закордонний паспорт

Тепер до біометричного паспорта можна вносити дітей, для них треба оформляти окремий проїзний документ. Відбитки пальців дитини беруть з 12 років, але тільки за згодою батьків.

Вартість і терміни виготовлення біометричного закордонного паспорта

А тепер поговоримо про ціну й терміни виконання. Зазвичай закордонний паспорт доводиться чекати 20 робочих днів із моменту подачі документів. Це стандартний термін, мінімальна вартість паспорта — 557 грн. Якщо паспорт необхідний терміново, він буде коштувати від 810 грн. Якщо ви оформляєте без посередників і не в ДП «Документ». Забрати новий паспорт можна буде вже через 7 днів.

Біометричний паспорт буде дійсний 10 років, а для неповнолітніх — 4 роки.

Строки виготовлення

Не забувайте, що біометричний паспорт не приймуть для отримання візи до країн ЄС. Власники таких паспортів можуть сміливо їхати відразу на кордон.

Кажуть, що час, витрачений із задоволенням, не вважається втраченим. Так ось, час, витрачений на оформлення біометричного паспорта, не вважається втраченим, адже він у майбутньому принесе вам масу задоволення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.