Відвідайте справжню казку: чарівні містечка з усього світу

Відвідайте справжню казку: чарівні містечка з усього світу

Про великі міста говорять дуже багато. Але в будь-якій країні є маленькі містечка, які краще будь-якої столиці розкажуть про культуру та традиції свого народу. Адже мегаполіси, хоч і несуть у собі відгомони старовини, обросли ультрасучасними будівлями і благами цивілізації. Зате такі ось затишні куточки настільки зберегли свій первісний вигляд, що, потрапляючи туди, здається, ніби опинився в чарівному світі.

Рибальське селище в Китаї

Рибальське селище в Китаї

Рибальське поселення на одному з островів архіпелагу Шенси повністю покрилося зеленню, отримавши справді чарівний вигляд. Через занадто вологий клімат місцеві жителі покинули селище кілька років тому, дозволивши природі взяти своє. Більшість будинків уже поглинена бурхливою рослинністю, що перетворила це містечко на справжню казку.

Баньоне, Італія

Баньоне, Італія

Баньоне відоме як містечко млинів. Велика кількість водних ресурсів посприяла свого часу процвітанню поселення. Містечко ділилося на дві частини: торговельну, що стояла на березі з купою млинів навколо, і феодальну, яка впритул примикає до замку. Старовинна вежа, пам’ятка Баньоне, була частиною того величного замку.

Селище Бібурі, Великобританія

Селище Бібурі, Великобританія

Знаменитий поет Вільям Морріс охрестив Бібурі «найкрасивішим селищем Англії». Це містечко настільки манірне й настільки «англійське», що в ньому навіть проходили зйомки кількох історій про міс Марпл — дотепну героїню романів Агати Крісті. Селище заслужено вважається одним із найстаріших. Звичайно, його не оминула поява антен і телефонів, але архітектура залишилася недоторканою.

Селище Егішем, Франція

Селище  Егішем, Франція

Маленьке й затишне середньовічне містечко Ельзасу зачарує мандрівника своєю теплотою й акуратністю. Різнокольорові будинки і яскраві квітники шикуються в милі строкаті вулички. У самому центрі стоїть міський собор. В Егішемі розташовані відомі виноробні — саме тут виготовляють знамените ігристе вино Ельзасу.

Селище Гасадалур, Фарерські острови

Селище Гасадалур, Фарерські острови

Селище, розташоване на острові Воар Фарерского архіпелагу, дійсно дуже маленьке — постійно в ньому проживає всього 15 осіб. Однак ви цього не помітите, адже селище відвідують багато туристів. Містечко розташоване між двома величезними скелями. Донедавна з іншою частиною острова Гасадалур з’єднувала лише вузька стежка. Тепер же в скелі зробили автомобільний тунель, який забезпечив зручне сполучення з цим місцем.

Гокаяма, Японія

Гокаяма, Японія

На сучасній карті Японії ви цю назву не знайдете. Селище вже однією ногою в історії. Розташована Гокаяма у важкодоступній гірській частині острова Хонсю, який взимку через негоду відрізає від решти Японії. У цій місцевості ви можете знайти як невеличкі поселення, так і окремо розташовані житлові будинки. До речі, місцеві будови відрізняються однією цікавою особливістю — в них немає жодного цвяха! Балки скріплюють прядив’яними мотузками й лозинами горіхового дерева. Але вони дуже міцні — деяким будинкам уже понад 100 років.

Гальштат, Австрія

Гальштат, Австрія

Назва цього відомого австрійського містечка перекладається як «Місто солі». До 19 століття єдиною можливістю потрапити сюди була вузька стежка, і лише потім побудували дорогу, якою в місто могли приїхати всі бажаючі. Тут здавна займалися видобутком і продажем «білого золота». До речі, видобування солі триває й донині. Гори, мальовничі ліси, озера, старовинні собори і споруди — це лише небагато з того, що чекає мандрівника в Гальштаті.

Селище Хамной, Норвегія

Селище Хамной, Норвегія

Містечко розташоване на півдні Лофотенських островів і по праву вважається раєм для фотографів! Ця невеличка ділянка Землі поєднує в собі гори, море, ліси, мальовничі будиночки. У який бік не повернись — всюди красиво. Маленьке рибальське село приваблює все більше мандрівників завдяки численним фото її мальовничих околиць.

Манарола, Італія

Манарола, Італія

Це одне з найстаріших італійських міст. Тут строкаті сучасні будиночки переплелися із середньовічними будинками. Манарола відома такими ремеслами, як виноробство й рибальство. У місцевих ресторанах можна спробувати вишукані страви з дарів моря і смачні вина. Із селища в сусіднє містечко Ріомаджоре веде Дорога Любові. Кажуть, що за старих часів Манарола й Ріомаджоре воювали одне з одним. Юнак і дівчина з різних селищ закохалися й таємно зустрічалися ночами саме на цій дорозі, між двох вогнів. Так вона й отримала свою романтичну назву.

Монемвасія, Греція

Монемвасія, Греція

Біля східного узбережжя Пелопоннесу розташувався скелястий острівець, пов’язаний із материковою частиною невеликою дорогою. Більшу частину острова займає плато, на схилі якого розташоване селище Монемвасія. Будувалося воно в період між 500-700 роками н.е. як притулок від слов’янських набігів — плато повністю приховувало за собою поселенців. Незабаром Монемвасія стала одним із головних економічних центрів Візантії.

Прованс, Франція

Прованс, Франція

Мальовнича область Франції щороку приваблює тисячі мандрівників своєю різноманітністю природи, містечок, виноградниками та дуже смачною кухнею. Це місце навіть у періоди великих напливів туристів залишається чистим, тихим і затишним. Це справжнісінький музей під відкритим небом. Знайомство з Провансом може розтягнутися на роки.

Рендолсетра, Норвегія

Рендолсетра, Норвегія

Маленьке селище розташоване в найкрасивішій долині Норвегії Іннердален. Селище розташоване біля підніжжя гори Іннердалторне. Автомобільної дороги тут немає, тому треба буде пройтися пішки годинку-півтори від найближчого містечка Нердалена (Олвундейд). Однак шлях зовсім не буде виснажливим. Тільки уявіть: йти серед такої краси й дихати приголомшливим повітрям! Однозначно, це найбільш казкове місце у всій Норвегії.

Ротенбург, Німеччина

Ротенбург, Німеччина

У цьому містечку Різдво не закінчується ніколи, навіть у липні. Хочете знову відчути той самий чарівний передноворічний дух? Тоді вам сюди. Відвідайте Різдвяний Музей, не забувши про Різдвяне Містечко. Саме там розташований цілорічний Різдвяний Базар, де в будь-який час можна купити ялинки, новорічні прикраси та іграшки. І всі ці веселощі відбуваються серед величних декорацій середньовічної архітектури.

Звичайно, це далеко не всі незвичайні місця нашої планети. Але ми сподіваємося, що навіть цим невеликим оглядом зуміли передати вам неповторний дух старовинних містечок. Можливо, вам уже захотілося відправитися в одне з цих місць і побачити все своїми очима. Тільки обіцяйте потім поділитися враженнями! :-)

Подорожуйте, живіть зі смаком, літайте з Tripway!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.