Відпочинок на Мальорці буде обходитися дорожче

Відпочинок на Мальорці буде обходитися дорожче

За перші шість місяців 2017 року Балеарські острови прийняли рекордну кількість туристів — майже 7,9 мільйонів осіб. Такий потік відпочивальників створює велике навантаження на місцеву інфраструктуру й завдає, на думку влади, екологічні збитки островам.

Аеропорту острова Мальорка непросто справлятися з постійно зростаючим потоком пасажирів. У піковий сезон аеропорт приймає до 100 рейсів на годину, що значно більше того рівня навантаження, на який він спочатку був розрахований.

Велике навантаження створює й потік автотранспорту. Особливо страждають від напливу автомобілів маленькі острови архіпелагу — Ібіца і Формінтера.

Невдоволення місцевого населення великим напливом туристів досягло такого рівня, що на початку осені на Мальорці пройшли анти-туристичні протести, на яких демонстранти закликали туристів «відправлятися додому».

Щоб обмежити туристичне навантаження на острів, влада Мальорки вирішила підвищити вдвічі туристичний податок. Голосування має відбутися на цьому тижні.

Якщо рішення буде ухвалене, у наступному році розмір туристичного податку в період із квітня до жовтня складе:

  • 1 євро з людини для туристів, які зупиняються в готелях із мінімальною ціною проживання;
  • 2 євро для туристів, які здійснюють круїз на лайнері, а також для тих, хто зупиняється в недорогих номерах у готелі;
  • 3 євро для туристів, які знімають номери в готелях середнього класу;
  • 4 євро для туристів, які селяться в найдорожчих готелях Мальорки.

Туристичний податок буде стягуватися з осіб старше 16 років. Також місцева влада обіцяє скоротити ставки податку на зимові місяці (з листопада до квітня).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.