Вернацца: найкрасивіше місто в національному парку Італії Чинкве-Терре

Вернацца: найкрасивіше місто в національному парку Італії Чинкве-Терре

Вернацца — невелике містечко в Італії, на узбережжі Генуезької затоки в провінції Спеція. Вернацца розташована на території національного парку Чинкве-Терре, який ЮНЕСКО включило до списку об’єктів Всесвітньої спадщини людства.

Вернацца вважається найкрасивішим містом у Чинкве-Терре. Вузькі вулички й бухта у формі півмісяця обрамлені з одного боку лісистими пагорбами, а з іншого — блискучими водами Середземного моря. Елегантні різнокольорові будиночки сходинками збігають вниз із пагорбів до мальовничої бухти.

Зазвичай під час поїздки до Чинкве-Терре туристи за один день відвідують усі п’ять міст парку — Корнілью, Манаролу, Монтероссо, Ріомаджоре і Вернаццу, але ми рекомендуємо основну увагу приділити саме Вернацці і провести там кілька днів.

Історичні пам’ятки Вернацци

Мабуть, головною визначною пам’яткою Вернацци можна назвати башту замку Дорія (Castello Doria), яка розташована на мисі, що виходить у гавань. Це найстаріша збережена фортеця в Чинкве-Терре. Замок був побудований в XI столітті для захисту міста від піратів. Велика частина замку була зруйнована, за винятком циліндричної сторожової башти в центрі еспланади. Це місце тепер служить прекрасним оглядовим пунктом — звідси відкривається прекрасний панорамний вид на Вернаццу. Піднятися до башти можна вузькими крутими сходами, які починаються в гавані.

Башта замку Дорія

Башта замку Дорія

Башта замку Дорія

Вид на місто з башти:

Вид на місто з башти

На Пьяцца Марконі (Piazza Marconi), головній площі міста, розташована церква Санта-Маргеріта-де-Антіохія (Chiesa di Santa Margherita d’Antiochia). Будівля церкви виконана в лігурійському готичному стилі й має вражаючу восьмикутну вежу дзвіниці заввишки 40 метрів із черепичним куполом. Церква була побудована в 1318 році, після чого була розширена в XVI і XVII століттях.

Церква Санта-Маргеріта-де-Антіохія

Легенда свідчить, що на місці, де зараз розташована церква, на березі було знайдено дерев’яний ящик із кістками святої Маргарити. Жителі села побудували в іншому місці церкву для розміщення мощей, але в результаті сильного шторму церква була зруйнована, а реліквії загублені. Пізніше дерев’яна коробка знову з’явилася в тому ж місці, де була вперше виявлена. У цьому місці й була побудована нинішня церква.

У горах, приблизно в 45 хвилинах ходьби від головної площі Вернацци, розташований Храм Чорної Мадонни (Santuario di Nostra Signora di Reggio). Храм був побудований в XI столітті на місці колишнього склепу. Згодом храм був відреставрований, і єдиною збереженою деталлю оригіналу є романський фасад. У храмі зберігається чорне зображення Діви Марії, яке імовірно було викуплено хрестоносцями під час повернення зі Святої Землі. У першу неділю серпня в місті святкують свято на честь цієї Чорної Мадонни.

Пляжі Вернацци

У Вернацці є кілька місць, де можна насолодитися сонцем і морем. Один із пляжів розташований у центрі міста, на головній площі. Другий пляж розташований за межами міста, хвилинах у десяти ходьби від головної площі. Пляжі у Вернацці з галькою й камінням.

Пляж у Вернацці

Пляж у Вернацці

Активний відпочинок

Вернацца є зручною відправною точкою для знайомства з національним парком Чинкве-Терре. Усі п’ять містечок парку об’єднані туристичною стежкою довжиною 10 кілометрів. Ця стежка вважається найбільш мальовничим місцем для прогулянок у всій Італії.

Для вивчення околиць самої Вернацци можна відправитися на прогулянку стежками вздовж скель, які оточують містечко. З будь-якої високої точки відкриваються просто чарівні краєвиди.

У Вернацці також можна взяти на прокат човен і відправитися на прогулянку вздовж узбережжя, щоби помилуватися чудовими краєвидами італійської Рів’єри.

Вино

Обов’язково скуштуйте у Вернацці місцеве вино. В основному на території Чинкве-Терре виробляють біле вино, одна з найвідоміших марок — солодке й напівсолодке Cinque Terre Sciacchetra.

Як дістатися до Вернацци

Найближчі до Вернацци міжнародні аеропорти розташовані в Генуї та Пізі. Звідти до Вернацци можна дістатися поїздом — у місті є залізничний вокзал. Також поїздом можна доїхати з Мілана, Рима, Венеції, Ріміні, Флоренції, Спеції, а також із французьких Монако й Ніцци.

Із середини квітня до жовтня діє поромне сполучення між Вернаццею й містами Спеція, Манарола, Ріомаджоре, Монтероссо.

До Вернацци можна дістатися також автомобілем. Наприклад, зі Спеції трасами SP370 і SP51. Але це не найзручніший спосіб, оскільки дорога дуже складна і звивиста.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.