Великим круїзним суднам заборонили заходити до Венеції

Великим круїзним суднам заборонили заходити до Венеції

Великі круїзні судна незабаром більше не зможуть заходити до Венеції. Жителі міста проголосували за те, щоби заборонити круїзним суднам водозаміщенням понад 100 000 тонн входити в Гранд-канал.

Міська влада Венеції давно була стурбована станом місцевих каналів, оскільки великі круїзні судна прискорюють ерозію фундаментів давнього міста й сильно забруднюють лагуну. На владу постійно тиснули місцеві жителі, природоохоронні організації та представники туристичного бізнесу.

Міністерство транспорту Італії намагалося ввести заборону великим судам відвідувати місто. Заборона дозволяла би тільки круїзним суднам тоннажністю не більш ніж 40 000 тонн заходити в канал Джудекке у Венеції й басейн Сан-Марко. Однак у січні 2017 року регіональний суд скасував заборону.

У червні 2017 року відбувся неофіційний референдум щодо заборони заходу у Венецію великих круїзних суден. З 18 000 осіб, які взяли участь у голосуванні, переважна більшість підтримали заборону.

Нове правило почне діяти протягом наступних чотирьох років. Круїзним суднам доведеться використовувати менш привабливий промисловий порт Маргера, що створить незручності для тих туристів, які планували одноденну поїздку до Венеції.

Щоби не втрачати доходи від туризму (щорічно Венецію відвідують від 20 до 30 мільйонів туристів, а в порт заходить більш ніж 600 круїзних лайнерів), місцева влада створить нові маршрути. Організатори референдуму відновлять роботу над планом будівництва нового терміналу для круїзних суден в одному з трьох входів у Венеціанську лагуну. Планується, що звідти до Венеції пасажирів доставлятимуть на більш дрібних судах.

Круїзні оператори вже відреагували на заборону. P&O Cruises, найбільший круїзний оператор у світі, видалила Венецію зі свого літнього розкладу, Holland America Line перевела одне зі своїх суден із цього напрямку на Аляску, а Cunard скоротила кількість своїх рейсів у цьому напрямку. Адміністрація порту Венеції оцінює зниження потоку круїзних суден, що прибувають у 2017 році, на 11,4% у порівнянні з попереднім роком. Це, ймовірно, призведе до аналогічного зниження доходів міста.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.