Велика Блакитна Діра в Белізі (фото)

Велика Блакитна Діра в Белізі (фото)

Недалеко від півострова Юкатан, який є частиною країни Беліз у Центральній Америці, розташоване незвичайне геологічне утворення — Велика Блакитна Діра. Це таке ідеально округле поглиблення діаметром 300 м.

Велика Блакитна Діра в Белізі

Оточує її один із найбільших атолів — Лайтхауз-Риф, який є частиною Белізського Бар’єрного Рифа.

Велика блакитна діра в Белізі

У глибину Діра досягає приблизно 120 м. Учені говорять, що швидше за все причиною виникнення поглиблення був різкий підйом океану до кінця останнього льодовикового періоду. Це утворення було вапняною печерою, яку затопили води й утворили своєрідну воронку.

Велика блакитна діра в Белізі

Ходять легенди, що Блакитна Діра — це величезний древній резервуар, у якому наші доісторичні предки щось зберігали. Адже ідеально рівні стіни печери явно неспроста!

Велика блакитна діра в Белізі

Але всі «міфічні» версії начисто спростував знаменитий Жак-Ів Кусто. У своїх підводних дослідженнях він вивчив поглиблення вздовж і впоперек і прийшов до висновку, що утворила її природа. На самому дні воронки аквалангісти виявили значні сталактити, які були під невеликим кутом. Це явна ознака геологічного зсуву, унаслідок якого і з’явилося це диво.

Велика блакитна діра в Белізі

Зараз Блакитна Діра — важливий об’єкт ЮНЕСКО. Скільки сюди стікається дайвингістів! Підводні печери з їхніми підводними таємницями як магніт притягують тисячі шукачів пригод.

Велика блакитна діра в Белізі

У західній частині воронки можна знайти вхід до печер. Вони з’єднані між собою доволі вузькими тунелями. Дайверам слід бути вкрай обережними, щоби не заблукати в цьому підводному лабіринті.

Велика блакитна діра в Белізі

Підводний світ Блакитної Діри відзначається різноманітністю флори і фауни. Скільки риб тут плаває! Акули-няньки, рифові акули, гігантський групер, креветки, омари, черепахи та інша екзотична живність… Отже, йдемо пірнати!

Велика блакитна діра в Белізі

Подорожуйте, живіть зі смаком, літайте з Tripway!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.