У Швеції ввели податок на авіаперевезення

У Швеції ввели податок на авіаперевезення

З 1 квітня 2018 року у Швеції ввели новий екологічний податок. Відтепер будуть оподатковуватися всі пасажирські рейси, що вилітають з аеропортів Швеції.

Розмір податку визначається тривалістю польотів. На внутрішніх рейсах і на рейсах у межах Європи податок становитиме приблизно 7 доларів із пасажира. Для рейсів у пункти призначення за межами Європи податок становитиме приблизно 30 доларів. Якщо ж відстань авіаперельоту перевищує 6000 кілометрів, податок складе приблизно 46 доларів.

Податок буде стягуватися з усіх пасажирів, що вилітають рейсами з аеропортів Швеції, крім дітей віком до двох років. Також у деяких випадках податок може стягуватися і з транзитних пасажирів.

За допомогою нового податку уряд Швеції планує знизити кількість викидів в атмосферу й у такий спосіб зменшити вплив авіаперевезень на клімат. За попередніми оцінками, у результаті оподаткування кількість пасажирів на рік зменшиться на 450 000 — 600 000 осіб, що дозволить знизити рівень викидів приблизно на 2%.

Поки незрозуміло, як новий податок позначиться на вартості авіаквитків. Авіакомпанії протестують проти цього нововведення, а деякі стверджують, що за допомогою цього податку не вдасться досягти передбачуваного ефекту.

Авіакомпанія Norwegian Air повідомила уряд Швеції, що податок на авіацію може поставити під загрозу прагнення перевізника зробити Стокгольм стратегічним центром для міжконтинентальних рейсів. Norwegian Air вже скасувала один маршрут у результаті введення податку.

Деякі авіакомпанії поки не збираються підвищувати ціни на квитки. Однак найбільша шведська авіакомпанія Скандинавські авіалінії (SAS) вирішила піти іншим шляхом — перекласти витрати на пасажирів. А деякі свої далекомагістральні рейси SAS погрожує перенести зі столиці Швеції в Копенгаген.

Як показали результати проведеного в цьому році опитування, 53% шведів підтримали введення екологічного податку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.