У Китаї побудували копію австрійського міста Гальштат

У Китаї побудували копію австрійського міста Гальштат

Китайці копіюють усе — смартфони, годинники, моделі автомобілів європейських виробників, відомі архітектурні споруди. У Китаї давно вже є копії Ейфелевої й Пізанської веж, Сфінкса, Білого дому й Колізею. Будуються невеликі містечка з архітектурою в європейському стилі. У провінції Ґуандун вирішили піти далі — скопіювати європейське місто повністю. У результаті неподалік від міста Лоян була побудована точна копія австрійського міста Гальштат.

Гальштат — невеличке поселення в Австрії на Гальштатському озері в регіоні Зальцкаммергут. Місто розташоване між південно-західним узбережжям Холстеттер-Зеє і крутими схилами масиву Дахштайн, поруч із національною дорогою, що з’єднує Зальцбург і Ґрац. Гальштат є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Місто Гальштат в Австрії

Маленький Гальштат, населення якого складає всього 758 осіб, є популярним туристичним об’єктом — щороку його відвідують до 800 000 туристів.

Місто Гальштат в Австрії, вид з озера

Австрійське містечко так вразило китайських архітекторів, що вони скопіювали його повністю. Були побудовані точні копії житлових будинків, готелю, старої церкви, фонтану. Китайські будівельники повторили кожну деталь, навіть дверні ручки та квіткові горщики.

Вулиця китайської копії Гальштата:

Вулиця китайської копії Гальштата

Будівлі церкви й готелю:

Будівлі церкви й готелю

Проект був побудований за підтримки гірничодобувної компанії China Minmetals. Будівництво обійшлося компанії більш ніж у 940 мільйонів доларів. Планувалося, що нерухомість у цьому комплексі буде цікава багатим китайцям, які люблять архітектуру в європейському стилі.

Китайські девелопери не вважали за потрібне повідомити владі Гальштата, що збираються створити повну копію міста. Жителі австрійського містечка дізналися про це випадково — хтось із працівників китайської компанії зупинявся в місцевому готелі і проговорився про проект.

Спочатку жителі Гальштата були незадоволені створенням копії їхнього міста. Вони вважали, що китайські девелопери повинні були попросити в них дозвіл. Викликала ця ситуація стурбованість і у ЮНЕСКО — фахівці з національної ради зі збереження пам’яток вирішили вивчити, наскільки створення такої копії є законним.

Однак із часом ставлення змінилося. Тепер жителі Гальштата вважають, що поява копії їхнього міста послужить рекламою на китайському ринку й допоможе залучити більше туристів. Мер Гальштата навіть відвідав церемонію відкриття й підписав із китайською компанією угоду про культурний обмін.

Створення копій об’єктів європейської архітектури давно користується популярністю в Китаї. Однак слід зазначити, що далеко не всі подібні проекти стають успішними. Незважаючи на початковий інтерес до подібних проектів у місцевих покупців, продати всі квартири в таких комплексах вдається рідко. Тому вони з часом стають містами-привидами. Пусті вулиці таких копій європейських міст часто використовуються місцевими молодятами для створення весільних фотографій.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.