Тюбінген: місто, не схоже на інші

Тюбінген: місто, не схоже на інші

«Ласкаво просимо до міста, що не схоже на інші» — цією фразою вітають гостей міста туристичні брошури, присвячені німецькому Тюбінгену. Тюбінген дійсно не схожий на інші міста. Це мальовниче і приємне містечко, у якому органічно поєднується чарівність ретельно відреставрованого середньовічного міста з яскравим і веселим студентським життям.

Тюбінген розташований у долині річки Неккар приблизно в 40 кілометрах від Штутгарта. Місто було засноване в 1078 році й чудово зберіглося. У Тюбінгені не було важкої промисловості, тому йому вдалося уникнути бомбардувань під час Другої світової війни.

Приблизно чверть населення міста складають студенти, які навчаються в університеті Еберхарда Карла. Місцевий університет вважається кращим у Німеччині для вивчення медицини, німецької мови та права.

Старе місто досить маленьке і ви легко зможете досліджувати його пішки.

У Тюбінгені дуже багато квітів. На його вузьких вуличках, викладених бруківкою, ви будете зустрічати їх усюди — на фасадах будинків, на ліхтарних стовпах і на клумбах. У Тюбінгені щороку проводиться конкурс серед місцевих жителів із прикрашання фасадів, вікон і клумб квітами.

Вулиці Тюбінгена

Вулиці Тюбінгена

Вулиці Тюбінгена

На центральній площі міста можна посидіти у кав’ярні під відкритим небом, насолодитися видом ратуші й перейнятися безтурботною атмосферою міста.

На центральній площі Тюбінгена

Якщо ви хочете побачити місто зверху, варто відправитися До Колегіальної церкви Святого Георгія й піднятися на 45-метрову вежу. На верхньому майданчику вежі розташована найкраща точка огляду Тюбінгена. Щоби піднятися на неї, потрібно подолати 169 сходинок, але краєвид, який відкриється вам, того вартий.

У Тюбінгені, як і личить середньовічному місту, є свій замок — Гогентюбінген. Замок був побудований в XII столітті і значно розширений в XVI столітті. З 1994 року в замку розташовується музей Тюбінгенського університету. Серед експонатів музею є величезні чани для вина, що датуються 1564 роком і вважаються одними з найстаріших у світі.

Замок Гогентюбінген

Лицарський зал замку з колекцією обладунків є популярним місцем для читання віршів, музичних вистав і прийомів. Також у замку є кімната, у якій, як розповідають, швейцарський вчений Фрідріх Мішер відкрив ДНК. З 2015 року в цьому приміщенні працює музей біохімії.

Ще одна відома пам’ятка Тюбінгена — вежа Гельдерлінтурм. На першому поверсі цієї вежі з 1807 року до самої смерті жив знаменитий німецький поет Йоганн Християн Фрідріх Гельдерлін. У самій будівлі зараз розташовується музей, присвячений життю поета.

Вежа Гельдерлінтурм

У теплу пору року можна здійснити прогулянку річкою Неккар на плоскодонному човні. Поїздки проводяться щодня, крім неділі. Квитки можна купити на мосту Неккар.

Прогулянка річкою Неккар

Прогулянка річкою Неккар

У яку б пору року ви не приїхали до Тюбінгена, тут завжди буде відбуватися щось цікаве. Раз на рік на річці Неккар влаштовується заплив гумових качок. Після сигналу про початок гонки річка перетворюється на величезний килим із жовтих гумових качок. Також у Тюбінгені проходить фестиваль квітів, фестиваль повітряних зміїв, міжнародний шоколадний фестиваль, фестиваль Лоретто. Взимку на центральній площі міста влаштовується пишний різдвяний ярмарок.

Як дістатися до Тюбінгена

Найближчий міжнародний аеропорт розташований у Штутгарті. Найлегший спосіб дістатися звідти до Тюбінгена — автобусом, який відправляється щогодини. Дорога займає приблизно 45 хвилин.

Також зі Штутгарта до Тюбінгена можна дістатися поїздом. Дорога на поїзді IRE займе приблизно 45 хвилин, якщо їхати звичайним поїздом — близько години.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.