Трір: що подивитися в найстарішому місті Німеччини

Трір: що подивитися в найстарішому місті Німеччини

Трір — місто в Німеччині, розташоване в мальовничій долині річки Мозель неподалік від кордону з Люксембургом.

Трір вважається найстарішим містом Німеччини. Місто було засноване кельтами в IV столітті до н.е. Наприкінці I століття воно було завойоване римлянами і стало привілейованою резиденцією кількох римських імператорів. Імператор Костянтин використовував місто як столицю імперії, тому Трір деякий час називали Північним Римом.

У нашому короткому путівнику — найцікавіші місця, які варто відвідати в Трірі.

Чорні ворота (Porta Nigra)

Чорні ворота (Porta Nigra)

Чорні ворота (Porta Nigra), побудовані в 170 році нашої ери, є символом Тріра. Ці ворота вважаються найбільшими й античними воротами у світі, які добре збереглися. Велична оборонна споруда була побудована без використання цементного розчину — блоки пісковику утримуються разом за допомогою залізних кілків.

За часів Римської імперії Чорні ворота були частиною системи з чотирьох міських воріт. Ворота були розташовані з кожного боку міста, яке мало приблизно прямокутну форму забудови.

Сірий пісковик, з якого побудовані ворота, згодом потемнів, звідси і виникла назва Чорні ворота.

Зараз ворота відкриті для туристів. Ви можете піднятися на самий верх, звідки відкривається панорамний вид на місто. Влітку тут проводить екскурсії актор, одягнений в обладунки солдата римської армії.

Вид із північного боку

Собор Святого Петра

Собор Святого Петра

Собор Святого Петра в Трірі є одним із найстаріших соборів у Німеччині. Будівництво собору було розпочато в 320-і роки за наказом імператора Костянтина. Собор виконаний у романському стилі з елементами бароко.

Напис над годинником собору на латині гласить: «Ти не знаєш, коли прийде Господь».

У вівтарі собору зберігаються кілька священних реліквій, серед яких є Хітон Господній і фрагмент ланцюга, яким був скутий Апостол Петро.

Імператорські купальні

Імператорські купальні

Купальні були важливою частиною життя в Стародавньому Римі. У східній частині Тріра ви можете відвідати руїни однієї з найбільших купалень того часу. Купальні були побудовані в IV столітті за часів імператора Костянтина. Пізніше весь комплекс купалень був перебудований і використовувався як форум.

Екскурсія купальнями коштує 4 євро.

Римський міст

Римський міст

Римський міст через річку Мозель у Трірі є найдавнішим мостом у Німеччині. Велика частина моста була побудована в II столітті. Частина прольотів була зведена заново в XII століття, а потім на початку XVIII століття, коли міст частково був зруйнований французькою армією.

Палац курфюрстів

Палац курфюрстів

Далеко не найдавніша будова в Трірі, але одне з найкрасивіших — Палац курфюрстів, розташований у Старому місті. Палац являє собою архітектурний ансамбль у стилі ренесанс, прикрашений позолотою, псевдоантичними статуями, різьбленими огорожами і фонтанами. Палац курфюрстів служив резиденцією архієпископів Тріра. Зараз у південному крилі проводяться концерти класичної музики й офіційні заходи, а в мальовничому парку перед палацом люблять гуляти місцеві жителі.

Ринкова площа

Ринкова площа

Визначною пам’яткою Тріра можна вважати й Ринкову площу — мальовничий ансамбль зі старовинних фахверкових будинків із різнокольоровими фасадами, фонтанів, а також фруктових і квіткових кіосків місцевого ринку.

Фонтан зі статуєю Св. Петра на головній площі:

Фонтан зі статуєю Св. Петра

Будинок Карла Маркса

Будинок Карла Маркса

Карл Маркс, батько сучасного комунізму й соціалізму, народився в Трірі в будинку по вулиці Брюккенштрассе, 10. З 1947 року в цьому старовинному будинку працює музей, присвячений життю і працям Карла Маркса, а також історії комунізму. Музей відвідує велика кількість туристів із Китаю, для яких він є однією з головних визначних пам’яток у Німеччині.

Вартість квитків у Музей Карла Маркса становить 4 євро.

Як дістатися до Тріра

Трір має пряме залізничне сполучення з багатьма містами регіону. Найближчі міста, з яких можна дістатися до Тріра поїздом — Кельн, Люксембург і Саарбрюкен. Вартість квитків становитиме від 20 євро.

Найближчі міжнародні аеропорти розташовані в Люксембурзі, біля Кобленца (Франкфурт-Хан), у Саарбрюккені, Франкфурті та Кельні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.