Топ-8 найвідоміших замків Шотландії

Топ-8 найвідоміших замків Шотландії

До якої б частини Шотландії ви не відправилися, поблизу обов’язково буде який-небудь замок. Замки є такою ж невід’ємною частиною шотландського ландшафту, як незаймані озера і високі гори. За оцінками, у Шотландії налічується до 3000 замків, тобто приблизно один замок на сто квадратних миль.

Ми склали для вас список із восьми найвідоміших шотландських замків, які відкриті для відвідувань.

Единбурзький замок

Единбурзький замок

Единбурзький замок, розташований на вершині скелі над столицею Шотландії, безсумнівно, є найбільш відомим символом Единбурга й Шотландії. Зображення замку в стилізованій формі можна зустріти на гербах міста Единбурга й Единбурзького університету.

У замку зберігаються Королівські коштовності, Камінь долі й Монс Мег — важке коване знаряддя XV століття. Кожен день о 13:00, за винятком неділі, Страсної п’ятниці й Різдва, у замку робиться постріл із гармати — One O’Clock Gun. Раніше сигнал подавався кораблям, що заходять у гавань, зараз же ця церемонія стала популярною розвагою для туристів.

Замок Балморал

Замок Балморал

Балморал — замок в Абердінширі, на березі річки Ді. Королева Вікторія описувала Балморал як «милий рай у гірській місцевості».

Замок є приватною резиденцією англійських королів. Коли членів королівської сім’ї немає в резиденції, замок відкритий для туристів. Відвідувачі можуть насолодитися виставками в Бальній залі замку, яка є найбільшою кімнатою в замку, і прогулятися чарівними садами і площами.

Замок Блер

Замок Блер

Білосніжний замок Блер розташований на тлі лісистих пагорбів, що здіймються над рікою Гаррі, неподалік від селища Блер-Атолл. Замок є родовим маєтком клану Мюррей і герцога Атолла. Зараз замок служить гарнізоном для Atholl Highlanders, приватної армії герцога Атолла, яка вважається єдиною законною приватною армією в Європі.

З 1936 року замок відкритий для публіки. У його численних залах є унікальні колекції зброї, мисливські трофеї, сувеніри, картини та меблі, зібрані родиною Мюррей протягом багатьох поколінь.

Замок Інверарі

Замок Інверарі

Замок Інверарі — заміський маєток неподалік від міста Інвеврарі в графстві Аргайл, у західній частині Шотландії. Замок розташований на березі озера Лох Файн, найдовшого морського озера Шотландії. Замок Інверарі був резиденцією герцогів Аргайл з XVIII століття.

Строгий фасад замку контрастує з розкішними неокласичноми інтер’єрами XVIII століття. Відвідувачі можуть ознайомитися з безцінними гобеленами Бове у вітальні замку й насолодитися прекрасними видами на озеро Лох Файн.

Замок Ейлен-Донан

Замок Ейлен-Донан

Мальовничий замок Ейлен-Донан вважається замком, який найчастіше сфотографують у Шотландії. Зображення цього замку часто трапляються на упаковках і в рекламі пісочного печива, віскі та інших продуктів. У замку проходили зйомки багатьох відомих фільмів, серед яких, наприклад, «Горець» і дев’ятнадцятий фільм із серії про Джеймса Бонда «І цілого світу замало».

Замок розташований на невеликому острівці в місці з’єднання трьох морських озер у західній гірському районі Шотландії, приблизно в 1 кілометрі від селища Дорні. Острів сполучений із материком пішохідним мостом.

Замок Данноттар

Замок Данноттар

Данноттар — середньовічний замок, розташований на північно-східному узбережжі Шотландії, у 24 кілометрах від Абердіна й у 2 кілометрах від Стонгейвена. Замок розташований на вершині крутої скелі, на висоті 50 метрів над Північним морем.

Особливо ефектно замок виглядає наприкінці дня, на тлі сонця, що заходить.

Замок Глеміс

Замок Глеміс

Замок Глеміс розташований в області Ангус на сході Шотландії, неподалік від селища Глеміс. Замок був побудований в XIV столітті.

У замку є невелика каплиця з кріслами для 46 осіб. За розповідями гідів, які проводять екскурсії замком, одне місце в каплиці завжди зарезервовано для «Білої Пані» — так тут називають привид Джанет Дуглас, Леді Глеміс, який мешкає в замку. Як зазначено в путівниках, каплиця й зараз функціонує, але ніхто не може сидіти на цьому місці.

Замок Стерлінг

Замок Стерлінг

Замок Стерлінг є одним із найважливіших замків Шотландії, як в історичному, так і в архітектурному плані. Замок розташований у центральній частині Шотландії поруч із містом Стерлінг, на вершині Замкового пагорба. З трьох сторін замок оточують круті обриви.

До об’єднання з Англією замок Стерлінг був однією з найбільш часто використовуваних королівських резиденцій. Кілька шотландських королів і королев були короновані в Стерлінгу, включно з Марією Стюарт.

Місцеві жителі розповідають, що в замку мешкають привиди королеви Шотландії Марії Стюарт і однією з її служниць.

Замок Стерлінга є популярним місцем для туристів, він відкритий для публіки круглий рік.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.