Топ-6 пам’яток німецького Ерфурта

Топ-6 пам’яток німецького Ерфурта

Ерфурт — старовинне університетське місто з багатою історією, що нараховує понад 1200 років. Ерфурт колись був частиною Священної Римської імперії, а наразі є найбільшим містом на землі Тюрінгія. На відміну від багатьох інших німецьких міст, Ерфурту вдалося уникнути серйозних руйнувань під час Другої світової війни. Більшість його історичних будівель залишилися недоторканими й дозволяють скласти враження про багате минуле міста.

Ми склали для вас список найцікавіших пам’яток, які варто відвідати в Ерфурті.

Ерфуртський собор

Ерфуртський собор

Однією з найважливіших пам’яток міста є Ерфуртський собор, відомий також як собор Святої Марії. З простої каплиці, яка була побудована на цьому місці в 742 році, за кілька століть собор перетворився на величну готичну споруду. У соборі є три вежі XIX століття, в одній із яких розташований найбільший у світі середньовічний дзвін Марія Глоріоза, що славиться красою свого тону. Вітражні вікна, розташовані в хорі, унікальні своїми розмірами і єдністю теми і вважаються справжнім шедевром. Серед інших скарбів собору — розкішний бароковий вівтар, ліпна фігура Діви 1160-го року, і могила графа фон Глейхена і двох його дружин.

Церква Севера

Церква Севера

Праворуч від Ерфуртського собору розташована Церква Севера (Severikirche), яка утворює із собором єдиний архітектурний ансамбль. Готичний зал церкви має багато обставлений інтер’єр, до якого входить гробниця Святого Севера і вражаюча купіль заввишки 15 метрів.

Міст Кремербрюке

Міст Кремербрюке

Міст Кремербрюке

Міст Кремербрюк

Міст Кремербрюке (Купецький міст) — кам’яний середньовічний міст над гілкою річки Гери, що з’єднує вулиці Бенедіктсплац і Венігемаркт. На мосту розташовані три десятки фахверкових житлових будинків, на перших поверхах яких розташувалися крамниці, які торгують керамікою, сувенірами, ювелірними виробами, шоколадом і вином, а також галереї, бутики й ресторани. Обов’язково прогуляйтеся пішохідним мостом між двома рядами будинків, щоби відчути атмосферу цього єдиного у своєму роді місця.

Августинський монастир

Августинський монастир

Августинський монастир (Augustinerkloster) в Ерфурті був побудований у 1277 році монахами-августинцями. Монастир відомий тим, що тут з 1505 до 1511 роки жив батько Реформації Мартін Лютер. Територією монастиря проводять екскурсії, на яких можна відвідати кімнату Лютера, каплицю Св. Єлизавети, а також виставку під назвою «Біблійний монастир Лютера», у якій детально розповідається про час, проведений тут Лютером.

Петерсберг («Петрова гора»)

Петерсберг («Петрова гора»)

Ще одне цікаве місце в старій частині Ерфурта, яке варто відвідати, це Петерсберг. Тут ви знайдете церкву Святого Петра (Peterskirche), чудову романську базиліку, й одну з найбільш ранніх будівель школи Хірсау в Тюрінгії.

Цитадель Петерсберг — ще один відмінний приклад старого пам’ятника, який витримав випробування часом. Цитадель Петерсберг, побудована в XVII столітті, вважається найбільшою цитаделлю в Європі, яка найкраще збереглася. Основний інтерес представляє великий лабіринт підземних тунелів, доступних у рамках двогодинної екскурсії фортецею.

Міська ратуша

Міська ратуша

Як і в будь-якому іншому старому місті, візит до Ерфурта не буде повноцінним без огляду міської ратуші. Ратуша Ерфурта розташована на площі Фішмаркт. Будівля була побудована в XII столітті й розширена до початку XVII століття. Усередині ратуші є серія цікавих фресок, присвячених Мартіну Лютеру й персонажам древніх легенд.

Як дістатися до Ерфурта

Найближчі великі міста з міжнародними аеропортами: Лейпциг (147 км), Франкфурт-на-Майні (257 км) і Берлін (288 км). З цих міст до Ерфурта можна доїхати поїздом ICE або IC, які ходять щодня.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.