Топ-5 визначних пам’яток іспанської Кордови

Топ-5 визначних пам’яток іспанської Кордови

Кордова — красиве старовинне місто на півдні Іспанії, в Андалусії. Свою історію місто веде з часів Стародавнього Риму. У старій частині міста збереглося багато архітектурних пам’яток, що належать до різних періодів: давньоримськиго, мавританського, християнському.

Ми склали для вас список п’яти визначних пам’яток, які обов’язково потрібно відвідати в цьому чудовому місті.

Мескіта Кордови

Мескіта Кордови

Мескіта Кордови, або Кордовська соборна мечеть — римсько-католицький собор (спочатку мечеть), побудована між VIII і X століттями. Мескіта Кордови є головною архітектурною пам’яткою міста й одним із найкрасивіших зразків мавританської архітектури.

Мечеть була перетворена на собор у 1523 році католицькими монархами.

Найбільш примітною частиною Мескіти є зал із безліччю вражаючих колон із яшми, онікса, мармуру, граніту й порфіру. Мармурові і яшмові колони з’єднані червоно-білими арками.

Мескіта Кордови

Мескіта Кордови

Мескіта Кордови

Вхід для дорослих у Мескіту коштує 10 євро, для дітей 10-14 років — 5 євро. Також можна замовити аудіогіда за 3,50 євро.

Алькасар християнських королів

Алькасар християнських королів

Алькасар християнських королів є однією з головних архітектурних пам’яток Кордови. Фортеця розташована в історичному центрі Кордови біля Мескіти, поруч із річкою Гвадалквівір. Фортеця була побудована Альфонсо XI в 1328 році.

В Алькасарі зберігається безліч старожитностей, у тому числі прекрасні римські мозаїки й римський кам’яний саркофаг II або III століття. На території розташовані мальовничі сади в арабському стилі з декоративними басейнами, фонтанами й живими огорожами. У літні вечори фонтани освітлені.

Алькасар християнських королів

Алькасар християнських королів

Вартість відвідування Алькасара становить 4,50 євро.

Римський міст

Римський міст

Римський міст — міст через річку Гвадалквівір в історичному центрі Кордови. Спочатку міст був побудований римлянами на початку I століття до н.е. і був перебудований в X столітті за часів мавританської окупації міста. За свою історію міст зазнав ще кілька реконструкцій та перебудов, від початкової конструкції залишилося тільки два аркових прольоти. У 2006 році міст був повністю відновлений.

Із середини моста, де розташована статуя Святого Рафаеля XVII століття, відкривається чудовий вид на Кордову й околиці міста.

Римський міст

Римський храм

Римський храм

У Кордові є залишки римського храму, які були виявлені в 1950-ті роки під час розширення мерії. Храм розташований поруч із сучасною мерією Кордови неподалік від центральної площі міста Пласа-де-лас-Тендільяс.

Будівництво храму почалося під час правління імператора Клавдія, приблизно в 41-54 рр. н.е., і закінчилося сорок років потому, за часів правління імператора Доміціана.

Після вивчення якості мармуру й цегляної кладки археологи дійшли висновку, що храм у первісному вигляді був досить вражаючим спорудою, можливо, навіть одним із найкрасивіших у Римській імперії.

Пуерта-дель-Пуенте

Пуерта-дель-Пуенте

Пуерта-дель-Пуенте — ворота епохи Відродження в Кордові. Наказ про будівництво воріт видав в 1572 році мер Алонсо Гонсалес де Артеага, оскільки старі ворота в місто поступово руйнувалися. Будівництво тривало кілька років із перервами. Початковий бюджет за час будівництва істотно виріс, і через брак коштів ворота залишилися незавершеними. У 1912 році, за часів правління Альфонса XIII, площа, на якій були розташовані ворота, була позбавлена ​​стін, а ворота були перебудовані як меморіальні. На початку XXI століття ворота були відреставровані.

Як дістатися до Кордови

Найближче до Кордови місто з міжнародним аеропортом — Севілья, відстань до якої становить 140 км. Із Севільї до Кордови можна дістатися швидкісним поїздом (АВЕ). Вартість квитків — від 25 євро.

Швидкісні поїзди також з’єднують Кордову з Малагою (160 км), Гранадою (155 км), Мадридом (394 км) і Барселоною (858 км).

Із Севільї до Кордови можна дістатися на автобусі. Вартість квитків — від 12 євро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.