Топ-10 визначних пам’яток Гайдельберга

Топ-10 визначних пам’яток Гайдельберга

Гайдельберг — місто в південно-західній частині Німеччини, розташоване на берегах річки Неккар. Місто відоме завдяки заснованому в XIV столітті Гайдельберзькому університету, який є найстарішим університетом Німеччини. Завдяки мальовничому розташуванню, бароковій архітектурі, яка добре зберіглася, та руїнам середньовічного замку Гайдельберг часто називають одним із найромантичніших міст у Німеччині. У сьогоднішній статті ми розповідаємо про найцікавіші пам’ятки й місця, які варто відвідати в Гайдельберзі в першу чергу.

Велика частина пам’яток Гайдельберга зосереджена в Старому місті — історичній частині, розташованій на південному березі річки Неккар.

Гайдельберг

Прогулянку Старим містом можна розпочати з Хауптштрассе — центральної вулиці Гайдельберга, що має протяжність 1,8 км. Хауптштрассе є однією з найбільших пішохідних зон у Європі.

Хауптштрассе:

Хауптштрассе

На площі Марктплац розташована будівля ратуші Гайдельберга, побудована в період з 1701 по 1703 роки:

Будівля ратуші Гайдельберга

Головний фасад ратуші прикрашений гербом, створеним угорським скульптором Генріхом Чарраскі.

Над старою частиною міста височіють руїни Гайдельберзького замку, який є символом міста і його головною визначною пам’яткою.

Гайдельберзький замок

Гайдельберзький замок

Гайдельберзький замок був побудований у XIII столітті і протягом декількох століть використовувався як резиденція курфюрстів Пфальца. Під час Війни Аугсбургської ліги замок був зруйнований французами й пізніше відновлений тільки частково. Сьогодні Гайдельберзький замок часто називають «найвідомішими руїнами Німеччини».

Гайдельберзький замок

Гайдельберзький замок

Марк Твен так описав Гайдельберзький замок у своїй книзі «Бродяга за кордоном»:

«Руїни мають бути правильно розташовані, щоби справляти найбільший ефект. Ці мають ідеальне розташування. Вони стоять на головному узвишші, яке потопає в зелених лісах, і крізь блискуче листя на терасах дивляться вниз, у сутінки, що панують у проваллях».

Гайдельберзький замок

В 11 залах Гайдельберзького замку розташовується Німецький Аптечний музей (Deutsches Apotheken-Museum), експонати якого охоплюють період від античності до XXI століття. Музей був заснований в 1937 році, його основу склала найбільша на той час німецька приватна аптечна колекція Вальтера Хейнріці. Сьогодні Німецький Аптечний музей є одним із найбільш відвідуваних музеїв у Німеччині — щороку його відвідують приблизно 700 тисяч осіб.

Музей має у своєму розпорядженні власний аптечний сад, який розташований у недоступній для громадськості частині замку. Відвідати сад можна в супроводі гіда. Екскурсію можна замовити безпосередньо в музеї.

Ще однією цікавою пам’яткою Гайдельберзького замку є найбільша у світі винна бочка, яка зберігається в підвалі замку. Бочка здатна вмістити 212 422 літри вина! Бочка була виготовлена ​​з 130 дубових стовбурів за часів правління Карла Теодора, в 1751 році. За всю свою історію бочка наповнювалася вином усього кілька разів.

Найбільша у світі винна бочка

До Гайдельберзького замку можна дістатися на фунікулері, що слідує від площі Корнмаркт, або дійти пішки за 15 хвилин від Старого міста.

Міст Карла Теодора

Міст Карла Теодора

Міст Карла Теодора, відомий також як Старий міст, з’єднує Старе місто з районом Нойенхайм. Міст Карла Теодора є одним із найвідоміших і найбільш популярних туристичних місць у Гайдельберзі.

Міст був побудований в 1788 році курфюрстом Карлом Теодором. Це дев’ятий міст через річку Неккар у цьому місці. Попередні мости, побудовані в період з 1200 року, були зруйновані під час весняного льодоходу. Мосту Карла Теодора вдалося зберегтися, оскільки це був перший міст, побудований повністю з каменю.

Ворота старого моста:

Ворота старого моста

Міст прикрашений двома скульптурними композиціями, одна з яких присвячена Карлу Теодору, а інша — римській богині мудрості Мінерві. Скульптури є копіями, оригінали були відправлені на зберігання до Курпфальцького музею.

Церква Святого Духа

Церква Святого Духа

У центрі Старого міста, посеред Ринкової площі, розташована будівля головної церкви Гайдельберга — Церкви Святого Духа (Heiliggeistkirche). Будівництво церкви почалося у XIII столітті, а до початку XV століття будівля отримала свій нинішній величний вигляд у стилі пізньої готики.

Протягом декількох століть будівля Церкви Святого Духа була місцем поховання пфальцських курфюрстів. До наших днів збереглася лише гробниця короля Німеччини Рупрехта III, 53 інших гробниці були знищені під час атаки французів у часи Війни Аугсбургської ліги.

Протягом своєї історії Церква Святого Духа використовувалася як католиками, так і протестантами. У 1706 році в церкві був зведений бар’єр, який дозволяв обом громадам одночасно проводити служби й не заважати одна одній. Однак у 1936 році бар’єр був знесений, і тепер церква є виключно протестантською.

З понеділка по суботу можна піднятися на оглядовий майданчик, розташований у вежі церкви на висоті 38 метрів. Звідси в гарну погоду відкриваються прекрасні види на центр міста й річку.

Церква єзуїтів

У центрі Гайдельберга, неподалік від Церкви Святого Духа, розташована Церква єзуїтів. Будівництво церкви проходило у два етапи в період з 1712 по 1759 роки. Велика частина будівлі виконана в стилі бароко, а нео-барокова вежа була добудована у 1868-1872 роки.

Фасад Церкви єзуїтів із північного боку:

Фасад Церкви єзуїтів

Інтер’єр церкви:

Інтер'єр церкви

Будинок лицаря

Будинок лицаря

У центрі Старого міста, навпроти Церкви Святого Духа, розташовується одна з найстаріших будівель Гайдельберга — Будинок лицаря (Haus Zum Ritter). Будівля була побудована в 1592 році торговцем тканинами Шарлем Бєльє. Назва «Будинок лицаря» походить від бюста святого Георгія в лицарському обладунку, що розташований на фронтоні будівлі.

Будинок лицаря — єдиний бюргерський будинок, якому вдалося пережити пожежу в Гайдельберзі в 1693 році під час Війни Аугсбургської ліги, оскільки на той момент це був єдиний у місті будинок із каменю. Зараз у Будинку лицаря розташовується готель.

Герцогський палац

Герцогський палац

Герцогський палац — старовинна будівля в стилі бароко, розташована на Карловій площі. Будівля була побудована приблизно 1717 року дармштадтським архітектором Луї Ремі де ла Фоссом. У 1768 року вона перейшла у володіння курфюрста Карла Теодора, який розмістив у будівлі земельний кадастр. З 1909 року в будівлі розміщується резиденція Академії наук Гайдельберга.

Дорога філософів

На правому березі Неккара пролягає так звана Дорога філософів, з якої відкривається вид на місто й замок, розташований на протилежному березі. Дорога має протяжність близько двох кілометрів. Свою назву вона отримала завдяки тому, що цей маршрут користувався великою популярністю в гайдельбергських філософів і професорів університету, які гуляли тут і вели філософські бесіди.

Дорога проходить через мальовничий Філософський сад:

Філософський сад

У саду, серед інших пам’яток, розташований бронзовий рельєф одного з найвідоміших німецьких романтиків — Йозефа фон Ейхендорфа.

Гайліґенберґ

Гайліґенберґ

Після прогулянки у Філософському саду ви можете піднятися на пагорб Гайліґенберґ, який має висоту 440 метрів.

На пагорбі Гайліґенберґ збереглися руїни декількох стародавніх культових і оборонних споруд. Найстаріша з них — кельтська оборонна стіна, зведена у IV столітті до нашої ери. Також тут є руїни монастиря Святого Михаїла XI століття, оглядова Гайліґенберґська вежа XIX століття, вежа на честь першого канцлера Німеччини Отто фон Бісмарка, зведена в 1903 році, і «Місце тінга» — кам’яний амфітеатр, у якому проводилися нацистські збори за часів Третього Рейху.

Кьоніґштуль

Кьоніґштуль

На протилежному від Гайліґенберґа березі річки Неккар розташований високий пагорб Кьоніґштуль (Крісло короля), увінчаний трьома телекомунікаційними вежами. Біля підніжжя пагорба розташований Гайдельберзький замок, завдяки чому пагорб і отримав свою назву.

Дістатися на вершину Кьоніґштуля можна на фунікулері Гірської залізниці (Heidelberger Bergbahn). Перша гілка фунікулера проходить від площі Корнмаркт на околиці старого міста до колишнього курортного комплексу Молкенкур (Molkenkur) на горі Гайсберг. На станції Молкенкур потрібно пересісти на інший фунікулер, який підніме вас безпосередньо на пагорб Кьоніґштуль.

З вершини пагорба відкривається мальовничий вид на місто:

Гайдельберг

Для дітей молодшого віку на Кьоніґштулі є тематичний парк Казковий рай (Märchenparadies).

Найцікавіший об’єкт на пагорбі — обсерваторія Гайдельберг-Кьоніґштуль, у якій відомий німецький астроном Карл Вільгельм Райнмут, що народився в Гайдельберзі, у період з 1912 по 1957 роки зробив майже 400 значних відкриттів.

Шветцингенський палац

Шветцингенський палац

У 12 кілометрах на захід від Гайдельберга, на Рейнській рівнині, розташовується вражаючий Шветцингенський палац. Палац був побудований у XVIII столітті і використовувався як літня резиденція курфюрстів Пфальца.

Весь палацовий комплекс займає ділянку площею понад 180 акрів. У житловій частині палацу зараз розташовується музей. Поруч із палацом є крамничка сувенірів і невеличка кав’ярня. На території комплексу розбиті англійський парк і парк у стилі бароко з безліччю статуй.

Шветцингенський палац

З кінця квітня до середини червня на території палацу проходить щорічний фестиваль Шветцинген, що включає в себе оперу, хорові та симфонічні концерти, а також танцювальні вистави. Виступи проходять як всередині палацу, так і на території палацового парку.

Як дістатися до Гайдельберга

Найближчий від Гайдельберга міжнародний аеропорт, у який виконуються рейси з України, розташований у Франкфурті. З Франкфурта до Гайдельберга можна дістатися на поїзді Deutsche Bahn, поїздка триватиме трохи більше 50 хвилин і обійдеться у 21-35 євро. Також можна сісти на автобус на центральній автобусній станції Франкфурта. Поїздка триватиме півтори години й обійдеться в 4-45 євро залежно від перевізника.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.