Топ-10 визначних пам’яток Бидгоща

Топ-10 визначних пам’яток Бидгоща

Бидгощ — невелике місто на півночі Польщі, яке останнім часом дуже активно розвивається. Як туристичний напрямок Бидгощ відомий українським мандрівникам менше, ніж інші польські міста, хоча місто насправді досить цікаве і красиве. Воно багате як історичними, так і сучасними визначними пам’ятками.

Насамперед варто відзначити архітектуру міста, у якій представлені такі стилі, як неоготика, необароко, неокласицизм і модернізм. Найбільш примітними будівлями в Бидгощі є зерносховища на Млинарському острові, які можна назвати одними з найвідоміших зразків фахверкової архітектури в Польщі.

Млинарський острів

Млинарський острів — історичний район, розташований у Старому місті Бидгоща, площею приблизно 6,5 га. Млинарський острів є одним із найбільш мальовничих місць у Бидгощі завдяки шлюзам і греблям, водоспадам, мальовничим насадженням і красивим фасадам будівель, які виходять на набережну. Протягом декількох століть тут був промисловий центр Бидгоща. У XVII столітті на острові діяв знаменитий королівський монетний двір.

Зараз Мірошницький острів є місцем культури і відпочинку, завдяки наявності численних музеїв і близькості міської опери («Опера Нова»). У 2012 році острів отримав від Польської туристичної організації Сертифікат кращого туристичного об’єкта в Польщі.

Млинарський острів

Будинки зерносховищ

Більшість будівель, які збереглися на Млинарському острові, належать до XIX століття, але є й більш ранні споруди, наприклад, будівля Білого Зерносховища.

Будівля Білого Зерносховища

Червоне зерносховище:

Червоне зерносховище

Три зерносховища на вулиці Гроздка, розташовані на річці Брда в безпосередній близькості від старої Ринкової площі, є офіційним символом міста. Будинки були побудовані на рубежі XIX століття.

Три зерносховища на вулиці Гроздка

У 1995-1998 роках архітектори Анджей Буланда і Володимир Муха побудували дві сучасні будівлі, форма і стиль яких співвідносяться із сусідніми історичними зерносховищами на набережній, що дозволяє їм гармонійно вписуватися в міський пейзаж. Ці дві будівлі отримали безліч архітектурних нагород. Сьогодні в будівлях розташовується філія mBank (колишній BRE Bank).

Нові будівлі

Базиліка Св. Вінсента де Поля

Базиліка Св. Вінсента де Поля, зведена між 1925 і 1939 роками, є найбільшою церквою в Бидгощі та однієї з найбільших у Польщі. Найбільш характерним елементом неокласичного храму є залізобетонний купол діаметром 40 метрів. У базиліці одночасно можуть розміститися до 12 тисяч відвідувачів. Спроектував монументальну будівлю базиліки польський архітектор Адам Балленштадт.

Базиліка Св. Вінсента де Поля

Церква Св. Мартіна й Миколи

Найстаріша будівля в Бидгощі — церква Св. Мартіна й Миколи, широко відома як церква Фара. Спочатку будівля церкви була дерев’яною. Після того, як її знищила пожежа, було прийнято рішення побудувати капітальну будівлю з цегли. Будівництво тривало з 1466 до 1502 року. Покровителями церкви були обрані святі Микола й Мартін.

Церква Св. Мартіна й Миколи

Найважливішим шедевром у церкві, що привертає увагу віруючих і туристів, є Мадонна з Розою. Це картина в стилі пізньої готики, на якій зображена Мадонна, що тримає в руках немовля й маленьку троянду.

Інтер’єр церкви:

Інтер'єр церкви

Будівля головного поштового відділення

Головне поштове відділення в Бидгощі розташовується в комплексі історичних будівель, побудованих у період з 1883 до 1899 роки. Будинки з моменту спорудження донині зберігаються у своєму первісному вигляді з оригінальними вікнами і дверима, масивними каркасними конструкціями в коридорах, склепінчастими сходами, оригінальними металевими поручнями.

Будівля головного поштового відділення

Стара водонапірна вежа

Стара водонапірна вежа розташована на пагорбі, який сьогодні відомий як пагорб Генерала Домбровського. Побудована вежа була в 1900 році за проектом Франца Маршала. 45-метрова вежа має цегляний фасад у неоготичному стилі з додаванням гіпсових деталей. Усередині башти зараз працює виставка, що розповідає про історію водопровідних і каналізаційних мереж міста.

Вузькими звивистими сходами можна піднятися на оглядовий майданчик, з якого відкривається захоплюючий панорамний вид на Бидгощ. На поручнях майданчика встановлені кілька підзорних труб, які дозволяють у деталях розглянути будь-яку пам’ятку міста.

Стара водонапірна вежа

«Опера Нова»

«Опера Нова» — оперний театр, розташований у вигині річки Брда між Старим містом і центром міста. Заснований театр був в 1956 році, а в 1974 році для нього було побудовано нову будівлю, яка завдяки своїм розмірам і архітектурним особливостям помітно виділяється на тлі інших будівель центру Бидгоща. Будівля театру має 6 рівнів, складається з трьох залів і займає площу 24 432 м2. Незважаючи на свою коротку історію, «Опера Нова» досить швидко стала культурною вітриною Бидгоща у світі.

«Опера Нова»

«Опера Нова»

Скульптура лучниці

Бронзова скульптура лучниці розташована в парку Яна Кохановського, напроти будівлі Польського театру. Це одна з найстаріших збережених скульптур у місті, створена Фердинандом Лепке. Зараз фігура лучниці є одним із найважливіших символів Бидгоща. Її зображення використовується на марках, значках і туристичних буклетах, присвячених місту.

Скульптура лучниці

Людина, що перетинає річку

Людина, що перетинає річку — скульптура чоловіка, який тримає в руках жердину і дві стріли й балансуює на дроті, протягненому над річкою Брда. Скульптура була створена Єжи Кьодзіорой і встановлена ​​в травні 2004 року, коли Польща приєдналася до Європейського союзу. Скульптура була спроектована таким чином, що її центр маси перебуває нижче проводів, що запобігає перевертанню 50-кілограмової статуї.

Людина, що перетинає річку

Фонтан «Потоп»

Одне з місць, яке обов’язково фотографують туристи під час відвідування Бидгоща — фонтан «Потоп», розташований у парку Казімєжа Вельки, неподалік від площі Свободи. Фонтан був створений Фердинандом Лепке в 1904 році. Композиція, розташована у величезному басейні з червоного пісковика, зображує сцени з біблійного потопу. Додатковий ефект створює багатобарвна декоративна мозаїка з мотивами хвиль, викладена навколо фонтана.

Особливо красиво фонтан виглядає після заходу, коли барвисте освітлення підкреслює скульптурну композицію.

Фонтан «Потоп»

Фонтан «Потоп»

Як дістатися до Бидгоща

Авіакомпанія LOT Polish Airlines виконує прямі рейси зі Львова до Бидгоща. Зараз у LOT Polish Airlines якраз діє акція на перельоти з України до польських міст, ми писали про це в нашій останній добірці. Квитки до Бидгоща й назад можна купити всього за 1595 грн! Квитки за акційною ціною доступні до 23 січня включно. Не пропустіть таку можливість!

Подорожуйте, живіть зі смаком, літайте з Tripway.com!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.