Топ-10 пам’яток Лейпцига

Топ-10 пам’яток Лейпцига

Лейпциг — найбільше місто федеральної землі Саксонія, розташоване на стику річок Вайсе-Ельстер і Плайсе. Завдяки вдалому розташуванню на перетині двох стародавніх торгових шляхів, Королівської дороги й Імперської дороги, Лейпциг у середні віки став місцем активної торгівлі й відтоді відомий своїми ярмарками й ринками. Активна торгівля сприяла розквіту міста і в інших сферах — Лейпциг став центром мистецтва, навчання та книгодрукарства.

Сьогодні Лейпциг завдяки своїй багатій історичній та культурній спадщині є одним із найпопулярніших туристичних напрямків у Східній Німеччині. У компактному Старому місті Лейпцига зосереджено безліч цікавих пам’яток, прекрасних музеїв і концертних майданчиків. У сьогоднішній статті ми розповімо про найцікавіші з них.

Стара ратуша

Стара ратуша Лейпцига

Найбільш цікавою пам’яткою в Лейпцигу є будівля Старої ратуші, розташована на головній площі міста Марктплац (Ринкова площа). Будівля ратуші була побудована в 1556 році за проектом архітектора Ієроніма Лоттера.

Стара ратуша являє собою красиву будівлю в стилі ренесанс з аркадами, шістьма фронтонами і вежею. Вежа ратуші зміщена по відношенню до центральної осі фасаду за правилом золотого перетину. У XVIII столітті вежа була розширена й отримала шпиль у стилі бароко.

Стара ратуша Лейпцига

У будівлі ратуші сьогодні розташовується Музей міської історії, що висвітлює історію Лейпцига з моменту заснування міста й до наших днів. Тут зібрано багато прекрасних творів середньовічного релігійного мистецтва: вівтарі, картини, різьблені скульптури з дерева.

Інтер’єри Старої ратуші не менш цікаві, ніж її зовнішній вигляд. Найбільш вражаючим є величезний банкетний зал із відкритими камінами і з обробкою в стилі ренесанс. Також заслуговують на увагу зал Мендельсона, ресторан, збройова палата, скарбниця, до якої ведуть круті вузькі сходи, і Селянський зал у стилі пізнього бароко.

Нова ратуша

Нова ратуша Лейпцига

Органи міського самоврядування Лейпцига розташовувалися в Старій ратуші до 1904 року, після чого переїхали до будинку Нової ратуші, який було зведено в 1897 році на місці фортеці Плайсенбург.

Будівля Нової ратуші побудована в еклектичному стилі і вважається однією з найбільших міських адміністративних будівель у світі. Серед усіх ратушних веж у Німеччині вежа Нової ратуші Лейпцига є найвищою — її висота становить майже 115 метрів.

Внутрішній двір Нової ратуші:

Внутрішній двір Нової ратуші

Південно-західний фасад ратуші прикрашений статуями, які символізують музику, науку, книгодрукування й ремесло. Над фасадом розміщується скульптура лева, якого можна зустріти також на гербі Лейпцига.

Південно-західний фасад ратуші

Великий зал Нової ратуші сумно відомий як місце численних самогубств в останні дні Третього Рейху.

Колишній Імператорський суд

Колишній Імператорський суд

Навпроти будівлі Нової ратуші розташована велична будівля колишнього Імператорського суду, побудована в 1895 році. Зараз у цій будівлі розташовується Федеральний адміністративний суд Німеччини.

Будівля виконана в стилі італійського ренесансу й має два великих внутрішніх двори, центральний купол і великий портик біля входу. Розкішний декоративний фронтон і скульптури були виконані видатним німецьким скульптором Отто Лессінгом.

Церква Святого Миколая

Церква Святого Миколая

Однією з найбільш відомих церков Лейпцига є церква Святого Миколая, розташована в центрі міста на площі Ніколаікірхоф. Будівництво церкви розпочалося в 1165 році. Початковий варіант був виконаний у романському стилі. У XVI столітті був побудований зал у готичному стилі, а в XVIII столітті були додані елементи в бароковому стилі.

Зал церкви Святого Миколая

У розкішному залі цієї церкви Йоганн Себастьян Бах уперше виконав кілька своїх великих творів. Також церква відома тим, що в 1989 році стала місцем початку мирних демонстрацій проти комуністичного режиму, які призвели до возз’єднання Німеччини.

Церква святого Хоми

Церква святого Хоми

Церква святого Хоми — лютеранська церква в Лейпцигу, розташована на північний захід від Марктплац. Церква була побудована в 1212 році для августинського монастиря. Пізніше церква кілька разів перебудовувалася й у XV столітті отримала свій сьогоднішній вигляд у позднеготическому стилі.

Церква святого Хоми відома тим, що тут з 1723 року до самої своєї смерті в 1750 році служив капельмейстером Йоганн Себастьян Бах. У церкві міститься могила композитора. А поруч із церквою на невеликій площі встановлений бронзовий пам’ятник Баху.

Пам'ятник Баху в Лейпцигу

Регулярні концерти в головному залі церкви Святого Хоми круглий рік приваблюють сюди любителів класичної музики. Тут проходять концерти хору й органу, регулярні концерти Bach Passion, двічі на тиждень — піснеспіви, а також щорічна різдвяна ораторія.

Навпроти Церкви Святого Хоми в історичному комплексі Бозе-Хаус розташовується всесвітньо відомий Лейпцизький архів Баха. В інтерактивному Музеї Баха представлена ​​велика колекція документів і предметів, пов’язаних із життям і роботою композитора і його сім’ї. У літньому залі регулярно проводяться концерти органної музики.

Стара фондова біржа

Стара фондова біржа

Справжньою перлиною серед зразків старовинної архітектури Лейпцига є будівля Старої фондової біржі, розташована в центрі міста на площі Нашмаркт. Вона унікальна тим, що є однією з найстаріших збережених у Лейпцигу споруд у бароковому стилі, а також тим, що в ній гармонійно поєднуються елементи як голландського, так і італійського бароко.

Перед будівлею Старої біржі на площі Нашмаркт встановлено пам’ятник Йогану Вольфгангу Гете.

ам'ятник Йогану Вольфгангу Гете в Лейпцигу

Пам’ятник Битві народів

Пам'ятник Битві народів

Пам’ятник Битві народів, розташований у Лейпцигу, є найбільшим військовим меморіалом у Європі й одним із найяскравіших прикладів архітектури вильгельмівської епохи. Спорудження пам’ятника було завершено в 1913 році до 100-річчя поразки Наполеона в битві біля Лейпцигу. У 1813 році відбулася найбільша в Європі до Першої світової війни битва, у якій узяли участь майже 600 000 солдатів. Армія Наполеона була розбита і змушена відступити до Франції, що в підсумку призвело до вигнання Наполеона на Ельбу наступного року.

На першому поверсі меморіального комплексу розташований музей, присвячений битві біля Лейпцигу. Верхню частину меморіалу оточують величні 12-метрові статуї. На самому верху комплексу, на висоті 91 метр, розташовується оглядовий майданчик, з якого відкриваються чудові краєвиди.

Пам’ятник Битві народів розташований у 15 хвилинах їзди на трамваї від центру міста.

Аугустусплац

Кілька цікавих і знакових для Лейпцига споруд ви знайдете на площі Аугустусплац, розташованій в східній частині центру міста. Це найбільша площа Лейпцига й одна з найбільших площ у Європі.

На південному боці площі розташовується побудована в 1981 році будівля концертного залу Ґевандгауз, у якій виступає всесвітньо відомий оркестр Ґевандгауз. У головному концертному залі встановлено один із двох міських органів фірми Шуке (інший встановлено в церкві Святого Хоми). Крім першокласної концертної програми в Ґевандгаузі проводяться органні концерти під час фестивалю Баха в червні, а також низка інших заходів.

Ґевандгауз

На західному боці площі розташовані головні будівлі Лейпцизького університету, зокрема City-Hochhaus.

Лейпцизький університет, один із найстаріших університетів Європи:

Лейпцизький університет

City-Hochhaus:

City-Hochhaus

34-поверхова будівля City-Hochhaus була побудована для потреб університету та на сьогодні є найвищою будівлею Лейпцигу.

На північному боці площі Аугустусплац розташована будівля Лейпцизького оперного театру, який вважається одним із найстаріших оперних театрів Європи.

Будівля Лейпцизького оперного театру

Пасаж Медлера

Пасаж Медлера

Навпроти Старої ратуші розташований вхід до Пасажу Медлера — старовинних торговельних рядів, які проходять через кілька будівель у центрі міста. Зараз у Пасажі розміщуються два десятки затишних кав’ярень і крамничок, зокрема відомий ресторан «Погріб Ауербаха», біля входу до якого встановлено статуї Фауста й Мефістофеля.

Статуї Фауста й Мефістофеля

«Погріб Ауербаха»

«Погріб Ауербаха»

«Погріб Ауербаха» — один із найпопулярніших і один із найстаріших ресторанів Лейпцига. Уже до початку XVI століття «Погріб Ауербаха» був одним із найвідоміших питних закладів міста. Однак справжня слава прийшла до нього після виходу у світ трагедії Гете «Фауст» — «Погріб Ауербаха» став місцем дії першої частини п’єси.

Йоганн Вольфганг Гете під час навчання в Лейпцигу нерідко навідувався до «Погрібу Ауербаха» й саме тут він почув старовинну легенду про те, як відомий чорнокнижник Фауст, осідлавши величезну винну бочку, проскакав по східцях до виходу на вулицю. Згідно з легендою, виконав він це за допомогою диявола. Старовинна легенда й атмосфера самого ресторану настільки вразили Гете, що він зробив їх частиною свого найбільш відомого твору.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.