Слідами графа Дракули: замки Трансільванії

Слідами графа Дракули: замки Трансільванії

Трансільванія — історична область на північному заході Румунії. Після виходу у світ готичного роману Брема Стокера «Дракула», події якого розгортаються в Трансільванії, ця територія стала міцно асоціюватися з вампірами, вовкулаками та іншою нечистю.

Така слава зробила Трансільванію найпопулярнішим туристичним напрямком у Румунії. Тисячі туристів з усіх куточків світу приїжджають сюди, щоби відвідати похмурі й таємничі замки, які тим чи іншим чином пов’язані з графом Дракулою, точніше, з його прототипом — Владом Цепешом, відомим також як Влад III Дракула. Влад Цепеш — румунський князь, що правив Валахією в XV столітті. Він прославився особливою жорстокістю, звідки й походять його прізвиська: Цепеш перекладається як «Наштрикувач», а Дракула — «син дракона» або «син диявола».

Ми підготували для вас короткий путівник трьома замками Трансільванії, які пов’язані з ім’ям Дракули.

Замок Бран

Замок Бран

Замок Бран розташований неподалік від міста Брашов, на кордоні Трансільванії та Валахії, в 187 кілометрах від Бухареста.

Замок Бран є середньовічною фортецею, побудованою для захисту й контролю за торгівлею, яка велася через гірський перевал Рукар-Бран. Безумовно, місцеві жителі, що будували замок у XIV столітті, і припустити не могли, наскільки знаменитим стане ця споруда через кілька століть. Зараз замок Бран часто називають «замком Дракули» й помилково називають будинком головного персонажа роману Стокера, хоча насправді в романі резиденція графа розташовувалася поблизу перевалу Борго.

Однак до Влада Цепеша цей замок дійсно має стосунок. Цепеш часто полював на землях, що оточують замок. Також, за легендою, тут він убив сотні саксів, які жили в той час у Трансільванії. Восени 1462 армія угорського короля Матяша Корвіна взяла в полон Влада Цепеша і відвезла його до замку Бран, де він провів два місяці в ув’язненні.

Протягом декількох століть замок залишався у володінні міста Брашов. У 1920 році замок був переданий як подарунок Марії Едінбурській, внучці королеви Вікторії. Королева Марія відновила замок і перетворила його на одну зі своїх улюблених резиденцій. Після смерті королеви замок успадкувала її донька принцеса Ілеана. Вона жила тут зі своєю родиною до 1947 року, коли комуністи змусили її залишити країну.

Зараз замок відкритий для відвідувань як музей. В основному він присвячений королеві Марії. Незважаючи на те, що легенда про графа Дракулу лише опосередковано стосується замку, ви побачите тут чимало предметів вампірської тематики. На території замку ви можете купити футболки з Дракулою, пластмасові вампірські ікла, мечі та страшні маски. Також біля вхідних воріт розташований атракціон жахів для дітей.

Замок Бран

Замок Бран

З Бухареста до замку Бран можна дістатися автомобілем. Також можна доїхати поїздом до Брашова, а звідти доїхати до замку автобусом.

Відвідування замку платне. Дорослий квиток коштує 40 румунських лей, що становить приблизно 10 доларів. Можна замовити екскурсію з аудіогідом, серед доступних мов є російська та англійська. За окрему плату можна відвідати розташовану в замку виставку знарядь тортур.

Замок Корвінів

Замок Корвінів

Замок Корвінів є однією з найкращих середньовічних пам’яток Трансільванії.

Замок Корвінів розташований на півдні Трансільванії, у місті Хунедоара. Будівництво замку проходило в кілька етапів, починаючи з 1440 року, коли Янош Хуньяді, один із трансільванських князів, значно розширив наявну фортецю XIV століття.

З XIV століття замок пережив кілька архітектурних змін і реконструкцій, протягом багатьох років як і раніше залишаючись одним із найбільш вражаючих замків у Східній і Центральній Європі.

Розповідають, що в цьому замку Хуньяди кілька років тримав в ув’язненні поваленого з престолу Влада Цепеша.

З 1974 року замок відкритий для відвідувачів як музей. Екскурсія замком триває близько години.

Замок Корвінів

Замок Корвінів

Замок Корвінів

У Лицарському залі замку зберігається колекція обладунків та зброї, а також бюст Яноша Хуньяді. У цій величезній кімнаті проходили допити і виносилися вироки ворогам королівського двору. Під Лицарським залом розташоване підземелля, де був ув’язнений Влад Цепеш.

На подвір’ї замку розташований глибокий колодязь, з яким пов’язана одна легенда. Кажуть, що колодязь вирили троє турецьких полонених. Янош Хуньяді наказав їм копати яму в скелі доти, поки вони не знайдуть воду. І пообіцяв звільнити їх, якщо їм вдасться дістатися до води. Після багатьох років риття туркам вдалося знайти воду, але на той момент Янош Хуньяді вже помер. А його дружина не захотіла виконувати обіцянку чоловіка і наказала стратити полонених. Глибоко в колодязі залишився напис турецькою мовою: «У вас тепер є вода, але у вас немає серця».

Із символом замку, яким є ворон із золотим перснем у дзьобі, також пов’язана цікава легенда. Розповідають, що Янош Хуньяді був насправді незаконним сином короля Угорщини Сигізмунда Люксембурзького. При народженні Янош отримав спеціальний золотий перстень, щоби згодом король міг його впізнати. Але одного разу ворон вкрав перстень у маленького Яноша. Янош не розгубився, вибіг на вулицю і вбив птицю стрілою, вистріливши прямо в серце. Відтоді було вирішено, що ворон буде його символом.

На території замку проходили зйомки кількох відомих фільмів, серед яких «Примарний вершник 2» (Ghost Rider: Spirit of Vengeance) 2012 року й «Ніч страху» (Fright Night) 2011 року.

Відвідування замку платне. Дорослий квиток коштує приблизно 6 доларів.

З Бухареста до замку можна дістатися поїздом, доїхавши до міста Хунедоара.

Замок Поєнарі

Замок Поєнарі

Третім у нашому списку є замок Поєнарі, який довгий час був головною резиденцією Влада Цепеша.

Замок Поєнарі розташований на правій стороні дороги Трансфегерашан в окрузі Арджеш, на скелі біля гір Фагараш. Влад Цепеш вибрав це місце в якості своєї резиденції через його недоступність. Замок Поєнарі стоїть на скелі з видом на річку Арджеш, у передгір’ях Карпатських гір. Свого часу замок був неприступним і витримав не одну облогу, однак пізніше протягом століть був зруйнований у результаті стихійних лих і через запустіння. Зараз від замку залишилися тільки кілька основних стін, які, тим не менш, можуть відвідувати туристи.

Щоби піднятися на пагорб, на якому розташований замок, потрібно подолати 1482 сходинки. Сходи ведуть до масивних кам’яних стін. На вході встановлено стенд, який повідомляє, що це не просто руїни середньовічного замку, а цитадель самого Дракули.

Перед входом встановлені два дерев’яних коли з насадженими на них манекенами в натуральну величину. Влад Цепеш любив саджати на кіл своїх жертв і виставляти коли з тілами вздовж доріг для залякування своїх супротивників.

Зі стін замку відкривається захоплюючий вид на розташовану біля підніжжя пагорба сільську місцевість і річку Арджеш. За легендою, перша дружина Влада Цепеша, Джуштіна Сізалія, кинулася з вежі замку в річку Арджеш під час облоги замку турками. Перш ніж кинутися в річку, вона вигукнула, що краще бути з’їденою рибою, ніж стати полонянкою турків.

Щоби прогулятися територією замку Поєнарі, потрібно заплатити 5 леїв, що приблизно дорівнює 1 долару.

Дістатися до замку можна автобусом із Бухареста. Якщо захочете поїхати самостійно, можна дістатися до найближчого містечка Куртя-де-Арджеш, звідки до замку ходить мікроавтобус. Поруч із замком є ​​туристична зона з готелем і сувенірна крамниця.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.