Сістерон: «Ворота до Провансу»

Сістерон: «Ворота до Провансу»

Сістерон — гарне містечко на півдні Франції, розташоване на берегах річки Дюранс. Сістерон розташований в 135 км від Марселя і Гренобля, і в 180 км від Ніцци. Неподалік від Сістерона розташоване плато Солт, відоме своїми мальовничими полями лаванди.

Через близькість до Провансу й незвичайне розташування — місто немов вклинюється у вузький проміжок між двома довгими гірськими хребтами — Сістерон часто називають «Воротами до Провансу».

Сістерон із його типовим середземноморським кліматом, провансальською архітектурою, красивими брукованими вуличками й багатою історією є цікавим варіантом для одноденного відвідування.

Перші поселення на місці Сістерона з’явилися приблизно 4000 років тому. У 118 році до н.е. римляни побудували Доміціеву дорогу, що з’єднувала по суші Стародавній Рим із провінцією Іспанія і проходила через Сістерон. Про це свідчить напис на латині на скелях біля дороги до Отону.

Після падіння Риму Сістерону вдалося уникнути варварського нашестя, але він був настільки розграбований сарацинами, що ще довго не міг відновитися. В XI столітті для оборони міста графи Форкалькье побудували Цитадель. Ця середньовічна фортеця сьогодні є головною визначною пам’яткою міста.

Цитадель

Фортеця розташована на вершині скелястого хребта, звідки відкриваються чудові краєвиди на місто й околиці.

Фортеця включає середньовічну алею й каплицю, а також чотири бастіонні тераси, які стоять перед містом. «Сторожова вежа диявола», що виходить на річку Дюранс, була побудована імовірно в XIV столітті. Згідно з легендою, муляр, який будував вежу, в обмін на допомогу продав свою душу дияволу.

На північній стороні хребта розташовані бомбосховища, вирізані в скелі. Неподалік розташовані вирізані в скелі сходи з 365 сходинок, що зв’язують форт з одними з міських воріт.

Усередині Цитаделі, на одному з нижніх поверхів у двох залах працює невеликий історичний музей, експозиція якого висвітлює різні історичні етапи Сістерона й Цитаделі.

Відкритий майданчик у північній частині Цитаделі використовується кожен липень-серпень для проведення літнього музичного фестивалю Nuits de la Citadelle, який є одним із найстаріших музичних фестивалів Франції.

Цитадель відкрита для публіки з кінця березня до 11 листопада.

Після огляду Цитаделі спустіться в старе місто, щоби прогулятися його мальовничими вуличками зі старовинними будинками й безліччю фонтанів.

Сістерон

Зручний спосіб познайомитися з визначними пам’ятками Сістерона — туристичний поїзд La Petit Train de la Citadelle. Поїзд відправляється в старе місто і проходить повз Цитадель. Маршрут починається й закінчується біля туристичного офісу Сістерона. Квиток можна купити безпосередньо у водія поїзда. Вартість квитка — 7 євро.

За сувенірами краще відправитися на Rue Sauniere, де розташовано безліч магазинів, що торгують місцевими сувенірами, керамікою, витворами мистецтва. Тут ви також можете купити лавандовий мед та інші місцеві продукти.

У Сістероні можна відвідати кілька музеїв. Найбільш цікаві — Музей Землі й часу (Musée Terre et Temps), у якому представлена ​​незвичайна експозиція, присвячена плину часу, а також Музей Старого Сістерона, у колекції якого є артефакти часів неоліту, знайдені в районі Сістерона.

Як дістатися до Сістерона

Найближчі міста з аеропортами, які приймають міжнародні рейси, — Марсель і Ніцца.

З Марселя до Сістерона можна доїхати на поїзді, який відправляється з центрального вокзалу. Вартість квитків — 26,10 євро. Трохи дешевше обійдеться поїздка автобусом — 20,60 євро.

З Ніцци до Сістерона можна доїхати автобусом, вартість квитків складе 27,90 євро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.