Шпіцберген: екскурсія на Крайню Північ

Шпіцберген: екскурсія на Крайню Північ

Сьогодні ми розповімо про найбільш північний архіпелаг Норвегії — Шпіцберген. Ще не змерзли? Тоді продовжимо. :)

Від островів до Північного полюса рукою подати, тому навряд чи ви побачите на градуснику температуру вище + 6℃. Звідси часто вирушають у дорогу наукові експедиції. Але цього мало, щоб оглянути архіпелаг. Що ж цікавого можна там подивитися?

Лонгйір

Лонгйір

Найпівнічніший населений пункт, де проживає більше тисячі осіб, найпівнічніший аеропорт, найпівнічніша церква. Але не варто думати, що в найбільшому місті архіпелагу ви знайдете тільки вічну мерзлоту. Радуватимуть око яскраві різнокольорові будиночки. Ви зможете відвідати Музей Свальбард, де можна дізнатися все про освоєння острова й арктичної природи. Експозиція музею містить речі дослідників, які намагалися підкорити північ, але не завжди ці спроби були вдалими.

А разом із музеєм відвідайте й Університетський центр Свальбарда — центр із вивчення арктичної екосистеми, геології, проблем зміни навколишнього середовища й електромагнітних явищ.

Лонгйір відомий ще тим, що в місті розташоване Всесвітнє сховище насіння. У ньому зібрані всі види рослин, які тільки є на Землі, на випадок, якщо вони будуть знищені, припустимо, ядерною війною.

Шахта Санта-Клауса

Шахта Санта-Клауса

Діти Шпіцбергена вірять, що Санта живе в одній із покинутих вугільних шахт. А якщо конкретніше, то це шахта 2В на схилі гори Саркофаг, що біля селища Нюбюен. Дітлахи складають листи Санті в спеціальну скриньку біля входу. Але й дорослим шахта не менш цікава. У ній тепер музей вугільної промисловості, яка колись дала життя багатьом містам.

Природа

Природа

Головна визначна пам’ятка, заради якої туристи їдуть на архіпелаг, — це унікальна природа. Місцеві жителі із задоволенням проведуть екскурсії околицями. Підніміться на одну з вершин або зазирніть до льодової печери. Ви можете покататися на снігоходах або собаках, влітку сплавитися на каяках. Де ще ви побачите гніздування північних птахів або білих ведмедів? І, звичайно ж, не пропустіть північне сяйво.

Важливо знати

Важливо знати

По Шпицбергену заборонено ходити без зброї, оскільки в будь-який момент на вас може напасти полярний ведмідь. Будьте пильні, не ходіть без супроводу за межі міста.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.