Що робити в аеропорту, коли летиш уперше

Що робити в аеропорту, коли летиш уперше

Перший політ літаком часто буває дуже хвилюючим. Щоби хоч якось зменшити градус переживань, ми розповімо про найголовніше: куди йти насамперед і що робити.

Зверніть увагу, що в різних аеропортах є свої особливості в проходженні оглядів і реєстрації.

До прибуття в аеропорт

До прибуття в аеропорт

Якщо ви летите вперше і ще не знайомі з аеропортом, краще приїжджати за 3 години до вильоту. Розрахуйте час поїздки до аеропорту. Це можна зробити навіть у Яндекс.Картах або в картах Google.

Обов’язково уточніть, з якого терміналу виліт. Як правило, номер терміналу ви знайдете на посадковому талоні, якщо ви зареєструвалися онлайн або на сайті аеропорту. Будьте пильні, адже в деяких аеропортах термінали розташовані на великій відстані, тому без таксі швидко до них не добратися.

В аеропорту

В аеропорту

Ось він, довгоочікуваний аеропорт. Не витрачайте час, знайдіть табло з інформацією і звірте дані. На екрані всі рейси розташовані в хронологічному порядку. Краще орієнтуватися за номером рейсу, оскільки іноді бувають затримки вильоту, а на популярні напрямки можуть летіти два літаки з різницею кілька хвилин.

Потрібний рядок вибрали, тепер давайте докладніше розглянемо всю інформацію, яка вам знадобиться. Якщо реєстрація почалася, значить, біля вашого рейсу буде написано check-in. У цьому ж стовпчику буде вказано номер стійки реєстрації, також ці дані можуть бути вказані в стовпці Counters. У разі, коли рейс затримують, ви побачите навпроти свого delay. А у разі скасування — cancel.

Щоби не пропустити нічого важливого, тримайте невеличкий глосарій:

On-time — літак злетить вчасно, але реєстрація ще не почалася.

Last call — поспішайте, реєстрація добігає кінця.

Go to gate — переходите до гейта (виходу на посадку).

Boarding — посадка на літак.

Gate Closed — посадка завершилася.

Реєстрація

Реєстрація

Реєстрація починається за 2-3 години до вильоту.

На стійці треба показати паспорт і квиток. Вам видадуть посадковий талон, поставлять потрібні печатки, перевірять візу, зважать і зареєструють багаж.

Але краще реєструватися онлайн, адже це заощадить вам час, а іноді і гроші.

Посадковий талон на руках, що далі? У вас з’явився номер гейта й новий час вильоту. Він відрізняється від часу, який було зазначено у квитку, на 20-30 хвилин. Не лякайтеся, просто до цього часу ви повинні підійти до виходу на посадку.

Огляд

Огляд

Наступний етап — проходження кордону або огляд. Тут усе як у фільмах: усі металеві предмети здаєте в окрему коробочку, а самі проходите крізь металодетектор. Якщо вам не треба нічого декларувати, ви проходите зеленим коридором. У разі необхідності, одразу ж стаєте до черги паспортного контролю, де у вас ще раз можуть перевірити документи і візу.

Посадка

Посадка

Вітаємо, до вильоту залишилося зовсім трохи. Якщо до початку посадки залишилося достатньо часу, можете відвідати магазини дьюті фрі. Як тільки побачите на табло біля свого рейсу Boarding, йдіть до свого гейта на посадку.

Під час посадки пред’явіть паспорт і посадковий талон. Вам віддадуть корінець талона, на якому будуть продубльовані дані. Зберігайте до кінця перельоту, він вам знадобиться під час видавання багажу.

Насправді, усе простіше, ніж здається. Не бійтеся уточнювати інформацію в співробітників аеропорту, вони з радістю підкажуть усе, що вас цікавить.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.