Що подивитися в Будапешті: топ-10 місць

Що подивитися в Будапешті: топ-10 місць

Будапешт — це місто, у яке легко закохатися. Будапешт відомий своєю приголомшливою архітектурою, багатою історією, лікувальними лазнями та нічними клубами. Столиця Угорщини заслужено вважається одним із найкрасивіших міст Європи. У нашій сьогоднішній добірці — топ-10 місць у Будапешті, які насамперед варто відвідати.

Будівля угорського парламенту

Будівля угорського парламенту

Будівля угорського парламенту

Будівля угорського парламенту

Неймовірно красива будівля парламенту, розташована на площі Лайоша Кошута на березі Дунаю, є візитною карткою Будапешта. Будівля побудована в стилі готичного відродження за зразком розташованого на берегах Темзи Вестмінстерського палацу.

Будівля угорського парламенту є найбільшою будівлею в Угорщині: його довжина становить 268 метрів. Крім того, вона досі залишається найвищою будівлею в Будапешті.

Ви можете взяти участь в екскурсії будівлею парламенту, щоби помилуватися безліччю чудових фресок, картин і скульптур, а також побачити Корону Святого Іштвана, яка зберігається в головному купольному залі.

Базиліка Святого Стефана

Базиліка Святого Стефана

Базиліка Святого Стефана

Базиліка Святого Стефана — католицький собор у Будапешті, названий на честь угорського короля Стефана I Святого. Сьогодні це третя за розміром будівля церкви в Угорщині. Інтер’єр базиліки прикрашений вітражами із зображеннями святих, а на куполі зображено створення світу. У базиліці зберігається найважливіша реліквія католицької Угорщини — мощі Святого Стефана.

Центральний ринок Будапешта

Центральний ринок Будапешта

Центральний ринок Будапешта

Центральний ринок Будапешта розташований на Митному бульварі, неподалік від Мосту Свободи. Будівля ринку вважається пам’ятником архітектури. Будівля була побудована в 1890 році і відреставрована в 1994 році. Характерною її особливістю є дах, покритий різнобарвною черепицею відомої угорської фабрики «Жолнаї».

Центральний ринок користується великою популярністю в місцевих жителів і гостей міста. Ви можете купити тут ремісничі товари, вироби зі шкіри, фрукти й овочі, а також знамениту паприку для приготування угорської національної страви — супу-гуляш.

Будайська фортеця

Будайська фортеця

Будайська фортеця

Будайська фортеця розташована на південній околиці Замкової гори, обмеженою на півночі так званим Замковим районом, який славиться старовинними будівлями, церквами і громадськими будівлями. Замкова гора з’єднана з площею Адама Кларка й мостом Сечені за допомогою фунікулера.

Будайська фортеця є резиденцією угорських королів у Будапешті. Перші будівлі на місці фортеці з’явилися в XIII столітті, а в період між 1749 і 1769 роком був побудований масивний палац у стилі бароко, який сьогодні займає більшу частину комплексу. За свою історію палац кілька разів зазнавав руйнувань, повністю він був відновлений тільки в 1966 році.

На території Будайської фортеці зараз розташовані Музей історії Будапешта й Угорська національна галерея.

Церква Матьяша

Церква Матьяша

Церква Матьяша

Церква Матьяша

Церква Матьяша розташована на території Будайської фортеці. Церква побудована в готичному стилі, який не часто можна зустріти в архітектурі Будапешта. У цій церкві раніше проводилися церемонії коронації угорських королів. На південній стороні церкви зберігся оригінальний портал XIV століття. У приміщенні церкви зараз проводяться концерти класичної музики — тут чудова акустика й атмосфера.

Рибальський бастіон

Рибальський бастіон

Рибальський бастіон

Рибальський бастіон

Рибальський бастіон — архітектурна споруда в неоготичному й нео-романському стилі, розташована на березі Дунаю, біля церкви Матьяша. Рибальський бастіон був спроектований і побудований у 1902 році за проектом Фрідьєша Шулека. З тераси бастіону відкривається чудовий вид на місто й річку Дунай. Ви можете прийти сюди ввечері, щоби помилуватися панорамою міста на тлі заходу сонця.

Міст Сечені

Міст Сечені

Міст Сечені

Міст Сечені

Міст Сечені, який також називають Ланцюговим мостом, був відкритий у середині XIX століття і є першим постійним мостом через річку Дунай. Міст Сечені пов’язує західну і східну частини Будапешта. Конструкція моста прикрашена відлитими з чавуну статуями.

Лікувальні ванни Будапешта

Купальня Сечені

Будапешт — місто лікувальних ванн. У Будапешті розташована найбільша в Європі лікувальна купальня — купальня Сечені. Вода в купальні подається з двох термальних джерел, температура води становить 74°C і 77°C. Купальня Сечені розташована в парку Варошлітег, біля площі Героїв.

Також відомий своїми термальними ваннами готель Геллерта, розташований в історичній будівлі в стилі арт-нуво на річці Дунай.

Готель Геллерта

Тут є критий і відкритий басейни, хвильова ванна, тераса для прийняття сонячних ванн і термальний спа-салон.

Круїз по Дунаю

Круїз по Дунаю

Круїз по Дунаю

Візит у Будапешт не може вважатися повноцінним без круїзу по річці. Ви можете зробити короткий круїз на катері, круїз з обідом і музичним супроводом або просто повечеряти в ресторані на катері, пришвартованому на набережній.

Також у Будапешті є екскурсійний маршрут RiverRide Budapest, який виконується на автобусі-амфібії. Частина маршруту автобус проїжджає центром міста, після чого спускається на воду й далі пливе по Дунаю.

RiverRide Budapest

Кав’ярня Жербо

Кав'ярня Жербо

Кав’ярня Жербо, розташована на площі Верешмарті, є одним із тих місць, яке обов’язково потрібно відвідати під час візиту в Будапешт. Це одна з найбільших і найвідоміших кав’ярень у Європі. Ви можете посидіти за чашкою кави і спробувати тістечка та випічку в розкішній обстановці часів Австро-Угорщини. Кажуть, що піаніно, яке стоїть у кав’ярні, призначалося для «Титаніка», але за збігом обставин так і не потрапило на борт легендарного лайнера.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.