Шавен: блакитна перлина Марокко

Шавен: блакитна перлина Марокко

Шавен — мальовниче місто в Марокко, розташоване біля гірського хребта Риф. Місто розташоване приблизно у 20 милях від узбережжя Середземного моря, вглиб країни від Танжера й Тетуана. Місто було засноване в 1471 році як невелика фортеця для боротьби з португальськими вторгненнями в північну частину Марокко.

Шавен є одним із найкрасивіших міст світу. Характерною особливістю міста є незвичайний синьо-блакитний колір будинків. Безхмарне марокканське небо немов віддзеркалюється на стінах будинків Шавена. Після сильного дощу гладкі сині стіни блищать на сонці, і місто немов світиться різними відтінками синього — від кольору морської хвилі до волошкових відтінків. Таке видовище навряд чи можна побачити ще де-небудь.

Є різні версії, чому стіни будинків стали фарбувати в синій колір. Одна з популярних теорій — синій колір відлякує комарів. За іншою версією, фарбувати стіни в синій почали єврейські біженці в 30-х роках минулого століття. Такий колір символізує небо і служить нагадуванням про Бога. Місцеві жителі продовжують традицію й регулярно оновлюють стіни свіжою фарбою.

Шавен

Вулиця Шавена

Сходинки

Населення міста — суміш нащадків берберських племен, мусульман і євреїв, а також нащадків мавританських вигнанців з Іспанії, які жили тут у 15 столітті. Представників берберських племен можна зустріти на вулицях Шавена й зараз, вони носять характерний бавовняний одяг у парі з тканими головними уборами, прикрашеними яскравими нитками.

Краса міста і його невимушена атмосфера роблять Шавен дуже привабливим для туристів. У Шавені можна насолодитися справжнім, автентичним Марокко, з традиційними ринками, хамамами й ресторанами. У місті діють приблизно двісті готелів, які обслуговують річний потік туристів.

Сприяє розвитку туризму і близькість міста до Танжеру та іспанського анклаву Сеута. Під час великих католицьких свят, таких, як Страсний тиждень і Різдво, до міста приїжджає багато іспанців.

Шавен є популярним місцем для шопінгу, тут представлені безліч ремесел, які недоступні в інших місцях Марокко. Вузькі вулички міста днем ​​стають місцем активної торгівлі. Тут можна купити шерстяний одяг і ткані ковдри, килими і глиняні горщики, мідний посуд, сумки з місцевим орнаментом і марокканські тапочки. Якщо активно торгуватися, можна суттєво знизити ціну.

Ганок із навісом

Вулиця Шавена

Вулиця Шавена

Не залишить нікого байдужим місцева кухня. Кожен день вулиці наповнює аромат свіжої випічки й ароматичних трав. Більшість страв приправлені різними спеціями, часто куркумою, паприкою і кмином. Великою популярністю користується місцевий козячий сир.

Ще одна причина, чому Шавен люблять туристи — доступність легких наркотиків. Провінція Шавен є одним з основних виробників канабісу в Марокко.

До Шавена можна дістатися автобусом зі столиці Марокко Рабату, а також із Касабланки, Мекнеса, Танжера й Сеута. Є часте автобусне сполучення з Фесом і Тетуаном. Автобус, який відправляється з цих міст, зупиняється в Дердарі, у 8 км від Шавена. Щоби не йти довго пішки в гору від автобусної зупинки, можна взяти таксі.

Для відвідування Марокко громадянам України потрібна віза, яка видається на 90 днів. Отримати її нескладно. Вартість оформлення візи — 15 доларів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.