Сетеніль-де-лас-Бодегас: місто, що виросло зі скелі

Сетеніль-де-лас-Бодегас: місто, що виросло зі скелі

Сетеніль-де-лас-Бодегас — місто в іспанській провінції Кадіс, яке входить до складу автономного співтовариства Андалусія. Кількість населення становить трохи менше трьох тисяч осіб.

Перші поселення на місці Сетеніль-де-лас-Бодегаса з’явилися понад 2000 років тому. Маври, що жили на цій території, використовували скелі як природний захист для укріплення міста. У середині 15 століття місто заселили християни, які відвоювали зайняті маврами землі під часі Реконкісти.

Вважається, що назва Сетеніль-де-лас-Бодегас походить від латинської фрази «septem nihil», що означає «сім разів ні». Ця фраза, ймовірно, пов’язана з вторгненнями християн у місто — маври витримали шість нападів, але на сьомому втратили опорну точку на скелі й місто капітулювало.

За іншою версією, назва пов’язана з підземними сховищами для вина, виробництвом якого здавна займалися в місті. Християни, що заселяли ці землі, засадили пагорби маслинами, мигдалем і виноградниками. Маслини й мигдаль тут вирощують і досі, а велика частина виноградників була знищена в середині 19-го століття виноградною філоксерою.

На відміну від інших місточок в Андалусії, побудованих на захисних кручах і вершинах, Сетеніль-де-лас-Бодегас виріс із мережі печер у скелях, які оточують місто.

Сетеніль-де-лас-Бодегас

Яскраво-білі будинки немов виходять із базальтових скель.

Величезні валуни звисають над вузькими звивистими вуличками і служать дахом для будинків і магазинів.

Сетеніль-де-лас-Бодегас

Спекотного літа такий природний навіс забезпечує тінь і прохолоду. Над деякими будинками розрослися цілі оливкові гаї.

Під природним навісом розмістилися літні майданчики кав’ярень.

Сетеніль-де-лас-Бодегас

У деяких місцях будинки розташовані один над одним, а розділяє їх виступ базальтової породи.

Сетеніль-де-лас-Бодегас

Незвичайна архітектура міста приваблює велику кількість туристів. Для туристів у місті є два готелі — Villa de Setenil і Almendral, а також кілька барів і ресторанів із затишними літніми майданчиками.

Крім огляду самого міста в Сетеніль-де-лас-Бодегас можна відвідати ще дві пам’ятки — зруйнований Мавританський замок на скелі й церкву Енкарнасьон (Encarnación).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.