Селище Гітхорн: маленька нідерландська Венеція

Селище Гітхорн: маленька нідерландська Венеція

Гітхорн — чарівне селище на північному сході Нідерландів, розташоване в 5 кілометрах від міста Стенвейк. Завдяки каналам і мостам, яких тут налічується більш ніж 180, Гітхорн часто називають «нідерландською Венецією».

Невеликі затишні будиночки із солом’яними дахами, оточені деревами й дерев’яними мостами, створюють у Гітхорні неповторну атмосферу. Це цікаве й затишне місце, яке однозначно заслуговує на відвідування.

Гітхорн

Гітхорн

Гітхорн

Першими поселенцями на місці Гітхорна були хлібороби, які з’явилися тут на початку XIII-го століття. Вони виявили в болотах велику кількість рогів диких кіз, які загинули в цих місцях під час повені в 1170 році. Звідси й пішла назва села — Geytenhoren, яке з часом скоротилося до сучасного Giethoorn.

Іноді Гітхорн називають селом без сухопутних доріг. У старій частині села доріг раніше дійсно не було, і місцеві жителі до своїх домівок могли дістатися тільки на човні розгалуженою мережею каналів. Зараз у центрі селища обладнали велосипедні доріжки і тротуари.

Канали в Гітхорні досить вузькі й неглибокі. Для переходу через канали були побудовані дерев’яні мости.

Мости у Гітхорні

Мости у Гітхорні

Мости у Гітхорні

Взимку, коли вода в каналах замерзає, місцеві жителі влаштовують тут ковзанку.

Гітхорн взимку

Популярність Гітхорн отримав після виходу на екрани в 1958 році нідерландського комедійного фільму «Фанфари», у якому основні події відбувалися саме в Гітхорні. Після цього Гітхорн став популярним у туристів. Особливо багато приїжджає сюди китайців. Село з населенням усього у 2620 осіб щорічно відвідують до 200 тисяч туристів із Китаю!

На прогулянку каналами Гітхорна можна відправитися на човні або катері. Участь у груповій поїздці коштує приблизно 6 євро. Човен можна взяти на прокат, у тому числі з водієм. Оренда човна з мотором коштує 10-15 євро.

Канал у Гітхорні

У теплу пору року можна відправитися досліджувати околиці на велосипеді. Гітхорн має відмінну мережу велосипедних доріжок, безпечних і добре позначених. Велосипеди можна взяти на прокат.

У Гітхорні є кілька музеїв. Музей «’t Olde Maat Uus» являє собою відреставрований фермерський будинок 18-го століття. Експозиція музею розповідає про життя села в останні сто років. Вхід до музею коштує 4 євро. У музеї «The Old Earth» зібрана колекція каменів і мінералів, вхід коштує 3,5 євро. Є також музей мушлей «Gloria Maris» з вільним відвідуванням.

Пообідати в Гітхорні можна у затишному ресторані «’t Zwaantje», оформленому в старому голландському стилі. У гарну погоду відвідувачі можуть розташуватися на терасі перед будівлею й милуватися місцевими краєвидами. Також біля ресторану є прилавок із продажем їжі на винос: снеків, картоплі-фрі й морозива.

Ще одне популярне місце — ресторан «De Lindenhof», розташований у традиційному сільському будинку й оточений чудовими садами.

Ресторан «De Molenmeester» розташований у приміщенні колишнього млина. Тут подаються страви місцевої кухні з використанням місцевих органічних продуктів.

Є також у Гітхорні кафе «Grand Cafe Fanfare», назване на честь фільму, який зробив селище знаменитим.

Як дістатися до Гітхорна

З Амстердама потрібно доїхати на поїзді до міста Стенвейк, звідти до Гітхорна ходить автобус. Зі Стенвейка до Гітхорна також можна доїхати на таксі, поїздка коштуватиме приблизно 25 євро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.