Ротенбург-об-дер-Таубер: головні визначні пам’ятки і музеї

Ротенбург-об-дер-Таубер: головні визначні пам’ятки і музеї

Ротенбург-об-дер-Таубер — невелике містечко в Німеччині, у землях Баварії, з населенням трохи більш ніж 11 тисяч осіб.

Ротенбург є одним із найбільш добре збережених середньовічних міст у Європі. Стіни й башти старого міста, розташовані на мальовничих крутих берегах річки Таубер, вціліли після Тридцятилітньої війни 1618 року. Певних втрат місто зазнало під час Другої світової війни, але зруйновані будівлі швидко відновили.

Ротенбург на Таубері вважається одним із найкрасивіших маленьких міст Німеччини. Місто також є однією з найпопулярніших зупинок на відомому туристичному маршруті Німеччиною — «Романтичній дорозі».

Кращий спосіб провести час у Ротенбурзі — просто прогулятися містом і помилуватися неповторною архітектурою й чудовими видами. Ротенбург прекрасний у будь-яку пору року. Місто невелике, тож прогулянку цілком можна здійснити самостійно.

Вулиці Ротенбурга:

Ротенбург-об-дер-Таубер

Ротенбург-об-дер-Таубер

Ротенбург-об-дер-Таубер

Якщо дозволяє час, залишайтеся в Ротенбурзі на ніч і вирушайте в The Night Watchman Tour. Щовечора о 20:00 на площі старого міста збираються кілька десятків туристів, щоб відправиться на вечірню прогулянку містом. Проводить тур Нічний сторож, справжнє ім’я якого — Ханс-Георг Баумгартнер. Одягнений у середньовічний наряд, з ліхтарем і алебардою в руках, він проведе вас старими вуличками й розповість про середньовічного життя Ротенбурга. У середньовічному Ротенбурзі, до речі, дійсно було кілька нічних сторожів, які патрулювали різні частини міста, стежили за тим, щоб двері будинків були замкнені, запалювали вуличні ліхтарі й сигналізували про небезпеку або пожежі. Подібне патрулювання в місті проводилося аж до 1920 року.

The Night Watchman Tour проводиться щодня із середини березня до грудня і триває 60 хвилин. Вартість дорослого квитка становить 7 євро, діти до 12 років можуть брати участь безкоштовно. Студентам надаються знижки.

Пам’ятки Ротенбурга

Розвилка Пльонлейн

Розвилка Пльонлейн

Розвилка Пльонлейн (Plönlein), мабуть, найвідоміше місце в Ротенбурзі. Саме зображення цієї розвилки найчастіше друкують на листівках і на туристичних буклетах.

Розвилка є чудовим архітектурним ансамблем: вузька фахверкова будівля, перед якою розташований маленький фонтан, обрамлена праворуч вежею Кобольцеллера (the Kobolzeller tower) і зліва вежею Сіберса (the Siebers Tower), а доповнюють картину ретельно відреставровані двох і триповерхові будинки.

Обидві вежі були побудовані в рамках першого розширення міста в 1204 році. Вежа Кобольцеллера забезпечувала вхід до міста з долини Таубер. Вежа Сіберса захищала південні ворота, поки в XIV столітті не були побудовані нові міські укріплення.

Вежа Маркуса

Вежа Маркуса

Ще одне популярне місце, яке часто можна побачити на листівках і фото — Вежа Маркуса (Markusturm). Витончена вежа з гострим дахом, годинами на фасаді і з аркою Рьодербогена (Röderbogen) була побудована в XII столітті й була частиною перших укріплень міста.

Таверна радника

Таверна радника

Таверна радника (Ratstrinkstube) — вежа з годинником, розташована на головній площі міста біля фонтану зі скульптурою Святого Георгія. У цій будівлі раніше розташовувався міська рада. Зараз же тут розташована служба Rothenburg Tourismus, у яку можна звернутися з будь-яких питань, пов’язаних з екскурсіями містом.

Головна родзинка таверни радника — знаменитий годинник, розташовані на фасаді будівлі. З 10 години ранку й до 10 вечора через кожні 60 хвилин, коли годинник б’є, дверцята поруч із годинником відчиняються, й у віконцях можна побачити дві фігури. Фігурка справа з великим кубком у руках — мер Нуш, фігурка зліва — граф Тіллі. Згідно з легендою, мер Нуш на прохання графа Тіллі випив галон вина одним ковтком і у такий спосіб врятував Ротенбург від руйнування.

Годинник на будівлі Таверни

Міська ратуша

Міська ратуша

Будівля ратуші з прекрасним фасадом, який поєднує в собі готичний стиль і стиль Відродження, розташована на Ринковій площі. Спроектував і побудував будинок місцевий архітектор Леонхард Вайдманн (Leonhard Weidmann) у період з 1572 до 1578 роки. Секція, звернена до ринку, була побудована в 1578 році і включає в себе прекрасний Імперський зал, який і до цього дня використовується для театральних вистав і концертів.

Будівля ратуші з нічним підсвічуванням:

Будівля ратуші з нічним підсвічуванням

Висока центральна вежа в ратуші була дуже важливою частиною оборони міста протягом століть. Основною метою було стежити за пожежами та забезпечувати комунікацію з вежами, розміщеними в міських стінах по периметру міста.

Висота вежі становить 60 метрів. Нагорі розташований оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий вид на все місто й на долину річки Таубер. Щоб піднятися на оглядовий майданчик, потрібно подолати 222 крутих сходинки. Вхід на оглядовий майданчик коштує приблизно 2 євро.

Церква Святого Якова

Церква Святого Якова (Kirchengemeinde St. Jakob) розташована всього в декількох хвилинах ходьби від міської Ратуші. Церква Св. Якова вважається однією з кращих подібних церков у Німеччині. Її будівництво тривало 170 років і було завершено в 1485 році.

Орган у церкві Св. Якова:

Орган у церкві Св. Якова

Однією з визначних пам’яток церкви є вирізаний із дерева Вівтар Святої Крові із зображенням Тайної Вечері. Вівтар був створений відомим різьбярем по дереву Тілманом Ріменшнайдером у період з 1495 по 1505 роки і вважається однією з його найкращих робіт.

Вівтар Святої Крові

Аптека Св. Марії

Аптека Св. Марії

Ця будівля, яка є прекрасним зразком фахверкової архітектури, розташована поруч із головною площею міста. Аптека в цьому будинку працює з 1812 року.

Spitaltor (Spital Gate)

Spitaltor

Ці міські укріплення були побудовані наприкінці XVI століття архітектором Леонхардом Вайдманном. Вони призначалися для захисту Ротенбурга від нападу з півдня. Будівля має форму цифри 8 і складається із семи воріт, підйомного мосту й парапету. Напис над воротами «Pax intrantibus, salus exeuntibus» перекладається як «Мир тому, хто входить, доброго здоров’я тим, хто знову йде».

Рекомендуємо дослідити це місце не тільки зовні, але і пройти всередину, за оборонні стіни. Сюди можна прийти і з дітьми — поруч розташований дитячий майданчик.

Замкові ворота

Замкові ворота

Замкові ворота були побудовані в 1356 році після того, як землетрус зруйнував старі міські укріплення. Нова вежа з воротами повинна була захищати місто із заходу.

Зараз ці ворота ведуть у Замкові сади (Burggarten) — прекрасний парк, розташований на місці замку. Це одне з кращих місць у Ротенбурзі, де можна відпочити й насолодитися захоплюючим видом на місто й долину річки Таубер.

У зимовому саду розбиті красиві геометричні квіткові клумби XVII-XVIII століть із 8 статуями з піщанику, що втілюють 4 сезони і 4 стихії. З вересня 2010 року парк також прикрашений колоною в пам’ять про королівський будинок династії Гогенштауфенів.

Музеї

Музей імперського міста

У колишньому домініканському жіночому монастирі на вулиці Клостерхоф розташований Музей імперського міста, заснований в 1936 році. Експонати музею детально розповідають про життя в монастирі, який був розпущений в XVI столітті. Один з експонатів — добре збереглася кухня XIII століття, найстаріший експонат подібного роду. Також у музеї є колекція європейської зброї від кам’яного віку до XIX століття, включно з мисливською зброєю, якою колись користувався Фрідріх Великий.

Музей історії

Потрапити до цього музею можна через один з атріумів у будівлі міської ратуші.

Експозиція музею дозволить вам перенестися в ті часи, коли в Ротенбурзі й навколо Ротенбурга вирували події Тридцятилітньої війни. Експонати в натуральну величину відтворюють сцени, які могли відбуватися в той час.

Сходи з першого поверху ведуть до підземелля, де раніше була розташована в’язниця й камера тортур. Найзнаменитіший мер Ротенбурга, Генріх Топплір, одного разу був укладений до цієї в’язниці.

Музей Різдва

У центрі Ротенбурга є магазин Käthe Wohlfahrt, який славиться якістю своїх різдвяних прикрас і нарядів. Магазин легко помітити за червоною вантажівкою для доставок, на даху якої складена купа подарунків у яскравих обгортках.

Käthe Wohlfahrt

Над приміщенням магазину розташований Німецький музей Різдва (Deutsches Weihnachtsmuseum). Завітайте до цього музею, і ви переконаєтеся, що магія Різдва в Ротенбурзі діє цілий рік. У музеї зібрана вражаюча колекція предметів, пов’язаних із Різдвом і Новим роком: чарівні ялинкові прикраси, листівки, різдвяні піраміди, лускунчики, фігурки Діда Мороза, свічники та багато іншого. Завдяки цим експонатам можна простежити, як різдвяні прикраси змінювалися протягом багатьох років. Повірте, від побаченого очі загоряться не тільки в дітей!

Фестивалі в Ротенбурзі

Щороку в Ротенбурзі проводиться більш ніж десять різних фестивалів. Основні заходи проходять на Ринковій площі (Marktplatz) і Green Market (Grüner Markt). Тематика варіюється від історичних реконструкцій і середньовічних урочистостей до святкових ярмарків. Серед найпопулярніших — Франконский фестиваль вина, Дні імператорського міста і, звичайно ж, всесвітньо відомий Різдвяний ринок, на якому можна познайомитися з місцевою кухнею, покуштувати теплого глінтвейну, який подається з додаванням спецій, а також накупити різдвяних сувенірів. Після відвідин Різдвяного ринку й Музею Різдва це світле свято у вас завжди буде асоціюватися тільки з містом Ротенбург-об-дер-Таубер!

Кращий час для відвідування

Якщо вам потрібна хороша погода для піших прогулянок містом, приїжджайте навесні, влітку або на початку осені. Якщо ж ви хочете відчути справжню святкову атмосферу, приїжджайте в грудні на Різдвяний ярмарок. Місто буде прикрашене десятками тисяч свічок і чотирма кілометрами гірлянд і прикрас. Незабутнє видовище! Не дивно, що саме в період різдвяних свят місто приймає найбільшу кількість відвідувачів. Втім, тут завжди багато туристів.

Як дістатися

Літаком
Найближчі міжнародні аеропорти розташовані в Нюрнберзі (90 км), Штутгарті (165 км), Франкфурті (175 км), Мюнхені (240 км).

Автомобілем
До Ротенбурга можна дістатися на машині по шосе A7 Вюрцбург — Ульм. Скористайтеся з’їздом 108 «Rothenburg / Tauber» і далі слідуйте за вказівниками, які приведуть вас до центра міста.

Потягом
На поїзді до Ротенбурга можна доїхати з Мюнхена, Нюрнберга, Штутгарта або Франкфурта. У Ротенбурзі є невелика залізнична станція, розташована в десяти хвилинах ходьби і двох хвилинах їзди на таксі від центру міста.

Автобусом
Оскільки Ротенбург є однією із зупинок на маршруті «Романтичної дороги», сюди можна дістатися автобусом Romantic Road Coach. Автобус ходить за цим маршрутом щодня із середини квітня до середини жовтня з Франкфурта й Мюнхена.

Комментарии (1)

  1. Казкове місто, досить компактна історична частина, але така заплутана.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.