Ронда: місто, що застигло над прірвою

Ронда: місто, що застигло над прірвою

Ронда — мальовниче старовинне містечко в Іспанії, в автономному співтоваристві Андалусія, в 113 км від Малаги. Місто побудоване на вершині плато, яке розрізано глибокою ущелиною. Воно ніби парить над прірвою на висоті понад сто метрів.

Ронда ділиться на дві частини. Ла-Сьюдад — старе місто на південь від ущелини, приблизно в районі середньовічної стіни. Північна частина міста називається Ель-Меркаділло. Під час відвідування міста варто дослідити обидві частини, тому що кожна має свою атмосферу. Ла-Сьюдад — це лабіринт невеликих вуличок із приємними будинками, чудовими церквами та залишками старої ісламської архітектури. Ель-Меркадилло — більш класичне іспанське містечко із ширшими вулицями та приємними будинками переважно XVIII і XIX століть.

Ронда

Ронда

Знаменитий кам’яний міст Пуенте-Нуево в Ронді — один із трьох мостів, що перетинають ущелину Ель-Тахо. Це, безумовно, найвідоміший міст Ронди, оскільки його висота над рівнем річки сягає 120 метрів. Щоб оцінити величність цієї конструкції, краще всього спуститися вниз в ущелину. Варто тільки враховувати, що спуск доволі складний і ніяк не обладнаний.

Міст Пуенте-Нуево

Перший міст над ущелиною був побудований у 1735 році. Через шість років він обрушився й забрав життя 50 осіб. Рішення про будівництво нового мосту було прийнято лише в 1751 році. Спроектував міст архітектор Хосе Мартін де Альдехуела. Будівництво тривало з 1759 до 1793 року.

Міст Пуенте-Нуево

Міст Пуенте-Нуево

Над центральною аркою мосту є приміщення, яке з моменту побудови мосту використовувалося для різних цілей, у тому числі в якості в’язниці. Зараз у ньому розташовується виставка, яка розповідає про історію будівництва мосту. Потрапити до цього приміщення можна через квадратну будівлю, у якій колись розміщувалася охорона.

Ронда — маленьке містечко, до будь-якої його частини можна дістатися пішки. Прогулянка буде захоплюючою, але нелегкою, оскільки вам доведеться спускатися та підійматися крутими схилами. Тому обов’язково візьміть із собою питну воду.

У новому районі міста на краю прірви розташований «Балкон Тахо», з якого відкривається фантастичний вид на долину, що розкинулася далеко внизу.

«Балкон Тахо»

Пам’ятки Ронди

Окрім знаменитого моста, у Ронді є ще кілька цікавих будівель, які варто оглянути під час відвідування міста.

Плаза де Торос де Ронда

Плаза де Торос де Ронда

Плаза де Торос де Ронда є найстарішою ареною для проведення кориди в Іспанії. Арена була побудована в 1784 році за проектом архітектора Хосе Мартіна де Альдехуели, який проектував міст Пуенте-Нуево. Будівля виконана в неокласичному стилі. Діаметр арени становить 66 метрів. Глядацькі місця розташовані на двох ярусах. Через невеликі розміри, а також із причини віддаленого розташування від великих міст на цій арені проводиться не так багато боїв. Раз на рік у вересні, під час фестивалю Педро Ромеро, на Плаза де Торос де Ронда проходить «Corrida Goyesca». В інший час оренда відкрита для відвідувань за невелику плату.

Статуя бика біля входу в арену:

Статуя бика біля входу в арену

Церква Святого Духа

La Iglesia del Espíritu Santo

Церква Святого Духа (La Iglesia del Espíritu Santo) — християнський храм у Ронді, розташований у старій частині міста. Його будівництво почалося в 1485 році, у рік завоювання міста християнами, і тривало 20 років до 1505 року. Зовні будівля храму більше нагадує оборонну споруду.

La Iglesia del Espíritu Santo

Церква Санта-Марія-ла-Майор

Iglesia de Santa María la Mayor

Будівництво церкви Санта-Марія-ла-Майор (Iglesia de Santa María la Mayor) почалося незабаром після завоювання міста християнами і тривало майже двісті років. В архітектурі будівлі можна виділити два різні стилі. Частина церкви, яка була побудована раніше, виконана в готичному стилі.

Пуерта-де-Альмокабар

Пуерта-де-Альмокабар

Пуерта-де-Альмокабар — міські ворота, розташовані в південній частині Ронди, яка з’єднана з історичним центром. Ворота були побудовані у XIII столітті й перебудовані за часів Карла V. Комплекс складається з трьох воріт, а також двох бічних напівкруглих веж, які служили місцем для розміщення охорони.

Плаза-дель-Сокорро

Плаза-дель-Сокорро

Площу Плаза-дель-Сокорро можна назвати політичним центром Ронди й одним із найвідоміших історичних місць Андалусії. Саме тут андалузький політичний діяч Блас Інфанте Перес де Варгас уперше представив андалузький прапор і герб у 1918 році. На північній стороні Плаза-дель-Сокорро розташована будівля Товариства художників (Circulo de Artistas).

Каса-дель-Рей-Моро

Назва Каса-дель-Рей-Моро (Casa del Rey Moro) перекладається як Будинок мавританського короля, але насправді ця будівля була побудована після закінчення арабського панування над Іспанією, в XVIII столітті. Мальовничі сади, що розкинулися біля будівлі, були спроектовані французьким садівником Жаном Клодом Форестье в 1912 році.

Як дістатися до Ронди

До Ронди легко дістатися автомобілем із Малаги, час у дорозі складе не більше півтори години. Трохи довше їхати із Севільї (1 година 45 хвилин) і з Кордови (2 години 10 хвилин).

Всередині старого міста паркування автомобілів дуже обмежене. На Плаза-дель-Сокорро є підземна парковка. Година стоянки коштує 0,65 євро.

Ронда має пряме залізничне сполучення з Малагою, Альхесірасом, Антекером, Кордовою й Мадридом. Прямий поїзд із Мадрида до Ронди відправляється двічі на день.

Також можна доїхати автобусом. Регулярні автобусні рейси до Ронди виконуються з Малаги, Севільї, Торремоліноса. Вартість квитків від 6 до 11 євро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.