Роккетта Маттеї: один із найдивніших замків у світі

Роккетта Маттеї: один із найдивніших замків у світі

В італійському регіоні Емілія-Романья, у годині їзди від Болоньї, розташований дивний замок Роккетта Маттеї (Rocchetta Mattei), який вражає всіх відвідувачів своїм унікальним стилем.

Архітектура замку дуже еклектична, у ній об’єднані неоромантичні й неоготичні стилі в поєднанні з мавританськими і східними елементами поряд із вкрапленнями модерну. Позолочені куполи у формі цибулин роблять замок схожим на православну церкву. Водночас смугасті стіни й арочні вікна надають йому схожість із мавританським фортом. Замок являє собою химерний лабіринт з кімнат, звивистих сходів, дворів і терас, де кожен куточок сповнений таємничих знаків і символів.

Роккетта Маттеи (Rocchetta Mattei)

Роккетта Маттеи (Rocchetta Mattei)

Роккетта Маттеи (Rocchetta Mattei)

Замок Роккетта Маттеї був резиденцією графа Чезаре Маттеї, відомого італійського інтелектуала, політика й лікаря-самоучки, засновника електро-гомеопатії. У 1849 році, після смерті матері, Маттеї усвідомив, що він розчарований політикою. Він вирішив залишити парламент і присвятити своє життя вивченню альтернативної медицини.

Будівництво Роккетти почалося в 1850 році на руїнах раніше існуючої фортеці. Дев’ять років потому Маттеї перебрався в замок, де жив до самої смерті, ведучи життя середньовічного лорда. Замок став центром його гомеопатичної практики, куди зневірені багатії й королівські особи приїжджали для лікування. На продажу лікарських наборів граф заробив собі капітал і став знаменитим.

Ім’я Чезаре Маттеї згадується в романі Достоєвського «Брати Карамазови». Диявол у розмові з Іваном Карамазовим каже:

«З відчаю графу Маттеї в Мілан написав; надіслав книгу і краплі, Бог із ним».

Існує версія, що Маттеї будував замок у такий спосіб, щоби його вежі відповідали розташуванню планет сонячної системи, створюючи зв’язок між мікрокосмом Роккетти й зовнішнім світом. За задумом Маттеї, будь-яка людина, що входить у замок, повинна була в результаті зцілитися.

Однак під час відвідування замку складається враження, що ексцентричний граф Маттеї просто втілював у життя всі свої примхи. Замок являє собою лабіринт довільно взаємопов’язаних кімнат із казково красивими, але водночас дещо божевільними інтер’єрами.

Кожен куточок замку вражає уяву. Тут є «Сходи Видінь», де алегоричне зображення на склепінні символізує перемогу гомеопатичної науки над традиційною медициною, є копія двору Альгамбри, а також дуже красива копія інтер’єру Мескіти Кордови.

Смугасті арки:

Роккетта Маттеи (Rocchetta Mattei)

Найдивовижніше місце — спальня Чезаре Маттеї, невелика кімната з крихітними вікнами. До стіни кімнати ланцюгом прикута статуя Білосніжки. Зі стелі звисають сталактити, в одному з яких нібито захований казковий алмаз, який подовжує життя.

Маттеї планував створити в замку величезний зал, де хотів відсвяткувати своє 90-річчя в компанії дев’яноста 90-річних гостей, але він так і не побачив зал у завершеному вигляді, оскільки помер у віці 87 років. Кімната була закінчена його прийомним сином Маріо Вентуролі Маттеї.

Після смерті графа замок кілька разів переходив із рук у руки. У 1959 році замок купив Прімо Стефанеллі, який перетворив одну з невеликих будівель, що використовувалася раніше в якості мисливського будиночка, на затишний готель із рестораном. Стефанеллі планував відновити замок і зробити його туристичним центром. Після смерті Стефанеллі через різні проблеми замок був довгий час закритий для публіки.

У 2006 році фонд Bologna Cassa di Risparmio оголосив про придбання замку. Фонд зайнявся реставрацією замку й у серпні 2015 року Роккетта Маттеї була відкрита для відвідувань.

Відвідування замку можливо тільки у вихідні дні у вигляді турів із гідом, по 20 осіб у групі. Місце в групі потрібно бронювати заздалегідь. Екскурсії проводяться на італійській мові, але можна також замовити й англомовного гіда, для цього потрібно заздалегідь попередити організаторів. Вартість відвідування замку для дорослих становить 10 євро, для дітей — 5 євро.

Як дістатися

Дістатися до Роккетти Маттеї можна електричкою з Болоньї. Потрібно сісти на залізничному вокзалі на потяг, який прямує до Пістої, і вийти в Ріолі. Вартість квитків становить 4,75 євро. З Ріоли до замку можна дійти пішки за 15-20 хвилин.

До замку з Болоньї можна також дістатися машиною по автостраді А1. Потрібно скористатися виїздом на Сассо Марконі й їхати трасою SS64, поки не дійдете до Ріоли. Далі потрібно слідувати вказівникам, які приведуть вас до Роккетти Маттеї. Поруч із замком є стоянка для автомобілів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.