Ріміні: топ-10 місць, які варто відвідати на найвідомішому італійському курорті

Ріміні: топ-10 місць, які варто відвідати на найвідомішому італійському курорті

Сучасне Ріміні — процвітаюче курортне місто на узбережжі Адріатичного моря. Це найбільший пляжний курорт в Італії та один із найвідоміших курортів Європи з 15 кілометрами піщаного пляжу та безліччю готелів, барів та ресторанів.

Місто розташоване в області Емілія-Романья в 114 кілометрах від Болоньї та всього в кількох кілометрах від однієї з найменших держав світу — Сан-Маріно.

Ріміні було засноване у 268 році до нашої ери й було важливим транспортним центром у часи Римської імперії. З тих часів у місті збереглося кілька будівель, найвідоміші з яких — тріумфальна арка та арочний міст.

У нашій добірці — 10 найцікавіших визначних пам’яток та місць, які варто відвідати в Ріміні насамперед.

Арка імператора Августа

Арка імператора Августа

Арка імператора Августа є однією з найпопулярніших туристичних пам’яток у Ріміні. Арка була зведена у 27 році до н.е. за наказом римського сенату. Сьогодні вона є найбільш древньою римською аркою на території Італії.

Арка має значні розміри й має по боках колони з коринфськими капітелями. Поруч із колонами розташовані рельєфні щити із зображеннями богів: Юпітера та Аполлона з боку входу до міста, та Нептуна й Роми з протилежного боку.

Окрім своєї основної функції — міських воріт — арка також слугувала п’єдесталом для розкішної бронзової статуї імператора Августа, що керує запряженою кіньми квадригою. У X столітті статую замінили зубчастою верхівкою.

Міст Тиберія

Міст Тиберія

Якщо ви вирушите від Арки імператора Августа в бік каналу, ви дістанетесь до ще однієї важливої пам’ятки Ріміні — моста Тиберія. Будівництво моста було розпочате за часів імператора Августа, у 20 році до нашої ери, а завершено за правління Тиберія. Міст складається з п’яти напівкруглих арок із середньою довжиною приблизно 8 метрів. Для свого віку — мосту понад дві тисячі років — він перебуває в чудовому стані. Міст до сьогодні відкритий для пішохідного та автомобільного руху, за винятком транспортних засобів великої вантажопідйомності.

Храм Малатеста

Храм Малатеста

У Ріміні є кілька релігійних споруд, найзначнішою та найвідомішою з яких є храм Малатеста (Темпіо Малатестіано), розташований на вулиці IV Листопада (Via IV Novembre).

Первісна версія храму була зведена у IX столітті та була присвячена Діві Марії. У XV столітті правитель Ріміні Сиджизмондо Малатеста замовив реконструкцію храму, щоби зробини з нього мавзолей родини Малатеста. Проект реконструкції виконав архітектор Леон-Баттіста Альберті, проте його задум не був реалізований повністю. Після того, як Сиджизмондо Малатесту відлучили від церкви, будівництво було припинено. До початку XVI століття реконструкцію все ж завершили, але без спорудження куполу, який по формі мав нагадувати купол римського Пантеону. Також не була завершена верхня частина фасаду.

У приміщенні храму ви знайдете безліч цікавих предметів декору та релігійних артефактів, серед яких скульптури Аґостіно ді Дуччо та розп’яття роботи Джотто ді Бондоне

Площа трьох мучеників

Площа трьох мучеників

Сердцем Ріміні є Площа трьох мучеників (П’яцца Тре Мартірі), розташована в центрі міста, на вулиці Корсо-ді-Аугусто, що з’єднує Арку імператора Августа з мостом Тиберія.

Над площею височіє годинникова вежа Палацу Бріолі — старовинної будівлі XVII століття, побудованої родиною Карампі.

У південній частині площі ви знайдете храм Темп’єто-ді-СанАнтоніо, присвячений святому Антонію Падуанському, і церкву Сан-Франческо-деї-Паолетті. На іншому кінці площі розташовані кілька магазинів, ресторанів та кав’ярень.

На Площі трьох мучеників регулярно проводяться ярмарки та музичні концерти.

Площа Кавур

Площа Кавур

Приблизно в п’яти хвилинах ходьби від Площі трьох мучеників розташоване ще одне мальовниче місце — Площа Кавур (П’яцца Кавур). Тут зосереджені кілька цікавих старовинних будівель, які належать до різних епох, проте виглядають цілком гармонійно.

Найцікавіші будівлі на площі Кавур: палац Аренго XIII століття, у якому зараз розташовується міська адміністрація, палац Подеста XIV століття, фасад якого прикрашений зубцями — так званими «хвостами ластівки», Театро Коммунале, відкритий у 1857 році, та палац Гарампі.

У центрі площі розташований знаменитий фонтан «Пінья», назва якого перекладається як «шишка». Свою назву фонтан отримав завдяки мармуровій фігурці у формі шишки, що розташована на верхівці фонтану. Поруч із фонтаном встановлений пам’ятник Папі Павлу V, створений у XVII столітті.

Площа Кавур є улюбленим місцем вечірніх прогулянок для місцевих жителів та туристів. Ми можете відпочити та помилуватись архітектурою, сидячи на одній із численних лавок, встановлених на площі. Також тут є кілька кав’ярень та ресторанів, де ви зможете насолодитися місцевою кухнею.

Музей Делла Чітта

У кількох хвилинах ходьби від Площі трьох мучеників та Мосту Тибірія розташований Музей Делла Чітта (Міський музей) Ріміні, який займає будівлю колишнього єзуїтського жіночого монастиря, збудованого в 1749 році за проектом архітектора Болоньєзе Альфонсо Торреджиані.

Найбільший інтерес викликають римські мозаїки, колекція старовинних монет та виробів із золота, а також колекція старовинного хірургічного обладнання.

Відділ середньовічного та сучасного мистецтва включає в себе колекцію картин, скульптур та предметів мистецтва художників із Романьї, Емілії, Тоскани та Венето з XIV по XIX століття.

Замок Сізмондо

Замок Сізмондо

Замок Сізмондо був побудований правителем Ріміні Сиджизмондо Малатестою в період з 1437 по 1452 роки.

Замок спочатку був оточений глибоким ровом, а поруч із головним входом розташовувався равелін, стіни якого були прикрашені гербом роду Малатеста. У квадратних баштах замку, товсті стіни яких мали витримувати постріли артилерійських знарядь того періоду, розташовувалися бронзові гармати.

У 1821 році замок було перетворено на казарму для місцевого карабінера. П’ять років потому зовнішні стіни замку були знесені, а ров заповнений землею.

Зараз на території замку проводяться виставки та ярмарки. Для гостей міста організовані екскурсії по замку.

Оглядове колесо Ла Рута Панораміка

Оглядове колесо Ла Рута Панораміка

Поруч із головною смугою пляжу в Ріміні встановлено велетенське оглядове колесо, що має назву Ла Рута Панораміка (La Ruota Panoramica). Висота колеса становить 55 метрів, 28 його кабін здатні вміщувати до 168 осіб.

Прокотіться на Ла Рута Панораміка, щоби відпочити після прогулянки та насолодитися красою міста з висоти пташиного польоту. Колесо обертається повільно, повний оберт триває приблизно 20 хвилин.

Парк «Італія в мініатюрі»

Італія в мініатюрі

У 5 кілометрах від центру Ріміні розташований парк «Італія в мініатюрі». Тут ви знайдете понад 200 мініатюрних моделей не тільки відомих архітектурних пам’яток Італії, включно з Колізеєм, Пізанською вежею та Флорентійським собором, але й таких природних об’єктів, як гори та озера. У парку є розваги і для дітей: Інтерактивна школа водіння, Ярмарок наукових розваг, а також панорамна вежа та монорейкова дорога.

Пляжі Ріміні

Пляжі Ріміні

Ріміні славиться своїм довгим широким пляжем із чистим золотистим піском та безліччю шезлонгів. Пляж починається від парку Федеріко Фелліні та простягається на кілька кілометрів вздовж узбережжя Адріатичного моря. Це ідеальне місце, щоби розслабитися, насолодитися сонцем та скупатися в теплому морі.

Пляжі Ріміні

Уся берегова лінія Ріміні поділена на безліч зон, кожна з яких має свій номер та колір парасольок. Зони відрізняються традиціями відпочинку та публікою. Є зони, які підходять для спокійного сімейного відпочинку та для відвідування з дітьми, є також зони для гучних вечірок і тусовок.

Як дістатися до Ріміні

З України до Рімні літає українська бюджетна авіакомпанія SkyUp. Перельоти виконуються в літній період навігації із Запоріжжя, Києва, Одеси та Харкова. Вартість квитків складає від 1 649 грн за переліт в один бік. Забронювати квитки можна на сайті Tripway.com.

Аеропорт Ріміні ім. Федеріко Фелліні

Аеропорт Ріміні ім. Федеріко Фелліні розташований у 8 кілометрах від центру міста. З аеропорту до міста можна дістатися автобусом, поїздка триватиме приблизно 15 хвилин. Автобус відправляється з аеропорту щоденно (крім неділі) через кожні 20 хвилин із половини сьомого ранку до першої години ночі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.