Річка Лі: перлина Китаю

Річка Лі: перлина Китаю

Річка Лі — одне з наймальовничіших місць у Китаї. Журнал National Geographic включив річку Лі до списку десяти водних чудес світу. Річку Лі часто називають «перлиною Китаю», а жителі міста Гуйлінь, яке розташоване на березі річки, вважають її душею й серцем свого міста.

Річка Лі бере свій початок від гори Маоер в окрузі Синань, на північному сході від Гуйліня, і веде свій шлях на південний схід, проходячи через Гуйлінь, Яншо, Пінгл, Чжаопінг і, нарешті, зустрічається з річкою Сі у Вуліні. Загальна протяжність річки — приблизно 437 кілометрів.

Вид на річку з висоти пташиного польоту

Річка проходить через найбільший і найкрасивіший у світі карстовий ландшафт. Найбільш мальовнича частина річки припадає на ділянку протяжністю 83 кілометри, розташовану між містами Гуйлінь і Яншо. Пейзаж прикрашений покритими зеленню пагорбами і крутими скелями з фантастичними печерами.

Річка Лі, Китай

Хан Юй, китайський поет часів династії Тан, так написав у своїй поемі про річку Лі: «Річка тече, як блакитна шовкова стрічка, а пагорби здіймаються, немов зелені нефритові шпильки».

Чудові краєвиди річки Лі іноді називають «Річковою галереєю мистецтва». Щороку це місце відвідують тисячі туристів.

Річка Лі, Китай

Річка Лі, Китай

Річка Лі, Китай

Прогулянки річкою Лі

Кращий спосіб оцінити красу пейзажів — здійснити круїз річкою на прогулянковому катері. Між містами Гуйлінь і Яншо виконуються два рейси. Перший — вниз за течією річки від пристані Мопаншан у Гуйлінь до пристані Сінпін у Яншо. Тривалість рейсу становить 5,5 годин. Другий рейс виконується у зворотному напрямку, вгору за течією річки, і триває на дві години довше.

Круїз річкою Лі

Також популярні прогулянки річкою на плотах із бамбука. Річкові плоти мають традиційний дизайн, деякі з них виготовлені з пластикових труб у формі бамбука й оснащені мотором. Плоти розраховані на 4 або 7 пасажирських місць, вони відкриті спереду і з боків для кращого огляду, але мають при цьому навіс для захисту пасажирів від дощу й сонця.

У порівнянні з поїздкою на прогулянковому катері, поїздки на плоту відбуваються коротшим маршрутом. Зате так ви точно не пропустите всі найцікавіші місця на річці.

Прогулянка на плоту

Прогулянка на плоту

Прогулянка на плоту

Вирушаючи в круїз, пам’ятайте, що біля річки холодніше, ніж у місті, тому одягніться трохи тепліше. І не забудьте взяти сонцезахисний крем і окуляри.

Основні визначні пам’ятки вздовж річки Лі

Печера Очеретяної флейти, яка розташована неподалік від Гуйліня біля підніжжя скелі Гуанміншань. Свою назву печера отримала завдяки особливому виду очерету, що росте біля неї. З цього очерету в давні часи робили найкращі флейти у всьому Китаї. Печера славиться великою кількістю сталактитів, сталагмітів, печерних коралів і інших химерних гірських утворень. Стіни печери красиво підсвічені штучним освітленням для залучення туристів.

У печері Очеретяної флейти:

Печера Очеретяної флейты

Пагорб слонячого хобота — головна туристична пам’ятка й символ міста Гуйлінь. Пагорб розташований поблизу злиття річки Таохуа й річки Лі. Пагорб отримав таку назву, тому що схожий на слона, який п’є воду. Круглий отвір, яке перебуває ніби під хоботом, відомий як Печера водного Місяця. Вночі відображення Місяця можна побачити через арку, і створюється враження, ніби Місяць перебуває під водою і водночас наче плаває на поверхні.

Пагорб слонячого хобота:

Пагорб слонячого хобота

Парк семи зірок — найбільший парк у Гуйліні. Парк оточений сімома гострими пагорбами, розташування яких схоже на сузір’я Великої ведмедиці. Звідси й походить назва парку.

Гора чудових відтінків (Mountain of Splendid Hues)
— гора, яка складається з декількох шарів, що мають різне забарвлення.

Канал Лінку. Один із трьох найбільших проектів стародавнього Китаю щодо збереження водних ресурсів і найстаріший існуючий канал у світі. Канал був внесений до попереднього списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Кращий час для подорожі

Період із квітня до червня в цих місцях туманний і дощовий, але це анітрохи не заважає насолоджуватися красою ландшафту. У похмуру погоду пагорби огортає густий туман, що робить пейзаж ще більш химерним.

Пагорби на березі річки Лі

Період із липня до жовтня сонячний, з теплою сухою погодою. Цей період вважається найкращим для подорожей. У сонячні дні на воді можна побачити перевернуте відображення пагорбів, розташованих по обидва боки річки.

Рчка Лі влітку

У період із листопада до березня може бути холодна сира погода. У цю пору року рівень води в річці знижується, тому тривалість круїзів скорочується до 2 годин. У цей період спостерігається спад потоку туристів, але водночас ціни будуть нижчими.

Як дістатися

Дістатися до Гуйліня можна поїздом або літаком. Міжнародний аеропорт Гуйліня пов’язаний внутрішніми рейсами з більш ніж 30 великими містами Китаю. Також аеропорт приймає міжнародні рейси — із Сеула, Куала-Лумпура, Сінгапура, Тайпея й Бангкока. Для тих, хто віддає перевагу наземному транспорту, є швидкісний поїзд із Пекіна й Гуанчжоу.

Подорожуйте, живіть зі смаком, літайте з Tripway.com!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.