Регенсбург: що подивитися і як дістатися

Регенсбург: що подивитися і як дістатися

Регенсбург — невелике місто на південному сході Німеччини, розташоване в місці злиття Дунаю і його лівої притоки Регена. Регенсбург є одним із найстаріших міст Німеччини, він був заснований у 1245 році. Завдяки барвистій старовинній архітектурі та спокійній, майже середземноморській атмосфері, яка панує на його площах, Регенсбургу вдалося завоювати популярність у туристів — сьогодні це одна з найбільш відвідуваних визначних пам’яток у Німеччині.

Ми склали для вас список найцікавіших пам’яток, які варто відвідати в цьому місті.

Регенсбурзький собор

Регенсбурзький собор

Головною визначною пам’яткою міста є Регенсбурзький собор, який вважається одним із найяскравіших зразків готики в архітектурі Баварії. Будівництво собору було розпочато у XIII столітті й завершено майже через чотири століття. 100-метрові вежі були добудовані пізніше, у XIX столітті.

Головною прикрасою собору є чудовий вітраж, велика частина якого була створена в періоди з 1220 до 1230 і з 1320 до 1370 роки. Також собор славиться виступами чоловічого хору Domspatzen.

Так виглядає місто з вежі собору:

Краєвид Регенсбурга

Кам’яний міст

Кам'яний міст

Ще однією важливою пам’яткою й символом Регенсбурга є Кам’яний міст, що з’єднує два береги Дунаю. Міст був побудований у XII столітті за наказом Людовика VII. Спочатку міст мав три вежі, з яких уціліла тільки південна, біля якої розташовувалася міська брама. Протягом восьми століть Кам’яний міст був єдиним мостом через річку в Регенсбурзі. Лицарі 2-го і 3-го хрестових походів перетинали Дунай по цьому мосту на своєму шляху на Святу Землю.

Кам'яний міст

Кам'яний міст

Площа Хайдплац

Площа Хайдплац

Трикутна площа Хайдплац, розташована в центрі старого міста, у середні століття була ареною лицарських турнірів. Головною пам’яткою площі є заїжджий двір «Біля Золотого хреста» — старовинний патриціанський будинок, найстаріші елементи якого датуються XIII століттям. Одним із найвідоміших постояльців цього закладу був імператор Карл V, який зупинявся тут кілька разів.

У центрі площі розташований Фонтан правосуддя, побудований у 1656 році.

Будівля міської ратуші

Будівля міської ратуші

Будівництво ратуші Регенсбурга було розпочато в середині XIV століття й остаточно завершено тільки через майже три століття. Зараз у цьому яскраво-жовтому будинку, виконаному в стилі ранньої готики з елементами бароко, розташовується один із міських музеїв. Якщо ви візьмете участь в екскурсії по ратуші, ви зможете відвідати її розкішні зали, а також побувати в приміщеннях колишньої в’язниці, яка розміщувалася в підвалі.

Кастра Регіна

Кастра Регина

У 179 році імператор Марк Аврелій побудував на берегах Дунаю табір легіонерів Кастра Регіна, у якому розташовувався штаб легіону «Італіка». Саме з поселення Кастра Регіна з часом утворився Регенсбург.

Деякі частини табору збереглися до наших днів. Наприклад, фрагмент північних воріт табору, який став частиною більш сучасної будівлі.

Музей Дунайського судноплавства

Музей Дунайського судноплавства

У Старій частині Регенсбурга біля берега пришвартовані два буксири — паровий буксир Ruthof / Érsekcsanád і дизельний буксир Freudenau — у каютах яких розташовується музей історії судноплавства на Дунаї. Тут ви можете познайомитися з конструкцією буксирів, побувати в машинному відділенні і в приміщеннях екіпажу, а також познайомитися з різними творами мистецтва, які пов’язані із судноплавством.

Ресторан Historic Sausage of Regensburg

Ресторан Historic Sausage of Regensburg

Ресторан Historic Sausage of Regensburg, ймовірно, є найстарішим у світі постійно працюцим громадським рестораном. Будівля ресторану розташована поруч із Кам’яним мостом і спочатку призначалася для будівельників, які зводили міст. У 1146 році, після закінчення будівництва моста, у будівлі відкрився ресторан під назвою «Garkueche auf dem Kranchen», цо перекладається як «Кулінарія поруч із краном». Протягом століть завсідниками ресторану були докери, матроси й парафіяни розташованого неподалік собору. Сьогодні ресторан славиться своїми сосисками, які подаються з квашеною капустою й гірчицею.

Вальгалла

Вальгалла

За 11 кілометрів на схід від Регенсбурга розташована велична будівля Вальгалли — зали слави, присвяченої видатним німецьким правителям, політикам, художникам і вченим.

Вальгалла

Будівля Вальгалли побудована в стилі Парфенона афінського Акрополя й має солідні розміри: довжина становить майже 50 метрів, а висота — 16 метрів. У величезній залі, оздобленій мармуром і позолотою, розміщені 65 меморіальних дощок і 130 бюстів.

Вальгалла

Як дістатися до Регенсбурга

Найближчі від Регенсбурга міжнародні аеропорти розташовані в Нюрнберзі (107 кілометрів) і в Мюнхені (123 кілометри).

З Нюрнберга до Регенсбурга можна доїхати поїздом, який відправляється через кожні 4 години. Вартість квитків становить від 23 до 35 євро. Поїздка автобусом триватиме на 20 хвилин довше (майже півтори години), однак буде коштувати значно дешевше — від 5 до 9 євро за квиток. Автобуси відправляються двічі на день.

З Мюнхена до Регенсбурга можна доїхати поїздом Deutsche Bahn, який відправляється через кожні 2 години. Вартість квитків становить від 29 до 45 євро. Також із Мюнхена до Регенсбурга можна доїхати автобусом, який відправляється двічі на день. Проїзд коштуватиме від 6 до 10 євро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.