Правила транзиту через Велику Британію для громадян України

Правила транзиту через Велику Британію для громадян України

З приходом на ринок України лоукостерів в українських мандрівників з’явилася можливість літати за вигідними цінами не тільки прямими рейсами цих авіакомпаній, а й рейсами з пересадками в Польщі або Великій Британії. Наприклад, у Ryanair можна знайти цікаві варіанти перельотів до Лісабона, Амстердама, Ніцци, Рима або на Мальту з пересадками в Лондоні чи Варшаві. І якщо з транзитом у Варшаві в пасажирів, як правило, ніяких проблем не виникає, то транзит через Лондон нерідко стає серйозною перешкодою для непідготовлених мандрівників.

У сьогоднішній статті ми розповімо, що потрібно громадянам України для того, аби здійснити пересадку у Великій Британії під час перельотів рейсами лоукостерів або регулярних авіакомпаній.

Безвізовий транзит Airside

До грудня 2014 року громадяни України могли здійснювати перельоти з пересадками у Великій Британії без віз. Однак з 1 грудня 2014 року Велика Британія істотно змінила правила безвізового транзиту. На сьогодні громадяни України можуть здійснити безвізовий транзит в аеропортах Великої Британії тільки в тому випадку, якщо їм не потрібно проходити паспортний контроль, тобто в тих аеропортах, де є транзитна зона.

У Великій Британії транзитні зони є в таких аеропортах:

 • Ґатвік (Лондон),
 • Хітроу (Лондон),
 • Аеропорт Манчестер.

У разі подорожі з пересадкою в одному з цих аеропортів для пасажирів з України доступний Airside транзит (транзит у межах транзитної зони аеропорту).

Щоби скористатися транзитом Airside, потрібно виконати кілька умов:

 • пасажир повинен мати візу в країну проходження;
 • пасажир повинен летіти до будь-якої третьої країни, за винятком Ірландії;
 • пасажир не повинен покидати транзитну зону аеропорту;
 • наступний виліт повинен бути не пізніше 23:59 дня прильоту.

Лоукостери Ryanair і Wizz Air не використовують згадані вище лондонські аеропорти для своїх рейсів (Ryanair почне літати з України до Манчестера наступного року). Тому громадянам України для того, щоби здійснити переліт рейсами цих авіакомпаній із пересадкою у Лондоні, обов’язково потрібна британська віза! Пасажиру без візи до Великої Британії просто відмовлять у посадці на такий рейс.

Фактично, пасажири з України можуть здійснити безвізовий транзит (Airside) у Великій Британії тільки на рейсах British Airways або МАУ, які здійснюють пересадки в аеропортах Хітроу та Ґатвік. Однак навіть у цьому випадку краще заздалегідь уточнити в авіакомпанії можливість посадки на рейс без візи й можливість здійснити трансфер між терміналами в аеропорту.

Транзит Landside

У випадках, коли пасажиру під час пересадки у Великій Британії потрібно залишити транзитну зону (наприклад, щоби змінити аеропорт), коли пересадка довготривала й передбачається ночівля в готелі, можна скористатися транзитом Landside, який доступний за наявності візи до Великої Британії.

Однак є кілька умов, у разі виконання яких громадяни України можуть скористатися транзитом Landside без британської візи:

 • пасажир прямує до/з США, Канади, Австралії, Новій Зеландії й має діючу візу в країну призначення;
 • пасажир подорожує зі США, Канади, Австралії, Нової Зеландії, термін дії його візи вже скінчився, але з моменту в’їзду в країну відправлення ще не минуло шести місяців;
 • у пасажира є вид на проживання, виданий Швейцарією або будь-якою іншою країною, що входить до Шенгенської зони, а також Австралією, Канадою (за умови, що він виданий після 28 червня 2002 року), Новою Зеландією або США (за умови, що він виданий після 21 квітня 1998 року);
 • у пасажира є довгострокова віза категорії D, видана Швейцарією або однією з країн ЄС;
 • пасажир прямує до Ірландії й має діючу біометричну візу для в’їзду в Ірландію;
 • пасажир подорожує з Ірландії, у нього є діюча біометрична віза і з моменту в’їзду в Ірландію ще не минуло 3-х місяців.

Вартість транзитної візи до Великої Британії

Вартість оформлення транзитної візи до Великої Британії становить приблизно 76 євро (64 фунтів стерлінгів). Як правило, транзитна віза до Великої Британії видається на шість місяців. Пасажир із такою візою може протягом півроку двічі здійснити транзит через Велику Британію.

Заявка на отримання транзитної візи розглядається Візовим центром Посольства Великобританії протягом 10-15 робочих днів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.