Подорожі до Амстердама будуть обходитися дорожче

Подорожі до Амстердама будуть обходитися дорожче

Міська влада Амстердама планує збільшити податок для туристів, щоби витіснити з центру міста туристів із низьким рівнем витрат і залучити більше платоспроможних. За словами місцевих чиновників, місту потрібно більше людей, які дійсно витрачають гроші в місті. Місцева влада прагне, щоби туристи замість покупки дешевої вуличної їжі і прогулянок Кварталом червоних ліхтарів відвідували музеї й замовляли дорогі страви в ресторанах.

Амстердам є одним із найбільш популярних туристичних напрямків у Європі. Потік туристів до столиці Нідерландів в останні роки неухильно зростає. Минулого року Амстердам, населення якого складає трохи більше 800 тисяч осіб, відвідало приблизно 17 мільйонів туристів, що в півтора рази більше, ніж п’ятьма роками раніше.

Майже третина туристів зупиняються в бюджетних готелях, що негативно позначається на доходах муніципальної скарбниці. Водночас потік туристів стимулює туристичний бізнес створювати все більше готельних місць у центрі міста. На сьогодні понад 60% готелів в Амстердамі розташовані саме в центрі.

З ростом потоку туристів зростає й невдоволення місцевих жителів тим, як змінюється вигляд їхнього рідного міста. Туризм витісняє місцевих жителів з історичного центру міста, роблячи його непривабливим для проживання. Зростає вартість нерухомості в центрі, що робить покупку житла тут складною навіть з урахуванням можливості кредитування.

В останні кілька років міська влада Амстердама вже проводила кілька заходів для вирішення цієї проблеми. Був введений мораторій на відкриття нових готелів у центрі, проводилися кампанії зі стимулювання туристів зупинятися в більш віддалених районах міста.

Тепер же місцева влада вирішила перейти до більш радикальних заходів. На даний момент туристи платять 5% вартості проживання в номері в центрі міста. Надалі ж планується введення роздільної системи зборів. Відвідувачі будуть платити фіксовану суму за ніч у готелі в розмірі 10 євро плюс відсоток від рахунку за проживання в готелі.

Після введення такого податку вартість бюджетної подорожі до Амстердама значно виросте.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.