Перший у світі літак, виготовлений на 3D-принтері

Перший у світі літак, виготовлений на 3D-принтері

Авіабудівна компанія Airbus урочисто запустила безпілотний літак, практично повністю зроблений на 3D-принтері. Повітряне судно довжиною 4 метри має такий же розмах крила. Аеробус отримав горде ім’я Thor.

Співробітники гамбурзького начуного інстітіту працювали над його створенням усього один місяць. Майже всі деталі виготовлені з поліаміду, крім двох електричних пропелерів і системи дистанційного керування.

Літак на 3D-принтері

Перший політ, який виконав Thor, був довжиною 40 км. Літак вирушив із Гамбурга і приземлився на території одного із заводів компанії в Штаде.

Airbus і далі планує випускати поліамідні літальні апарати і все глибше занурюватися в питання використання можливостей 3D-принтера в авіасфері.

Розробники збираються випробувати різні варіанти конфігурації на кожній моделі. Так, наприклад, Thor зібраний із 50 окремих деталей. Завдяки такій конструкції авіабудівникам вдалося вивчити різні варіанти фюзеляжної силової конструкції.

Літак на 3D-принтері

Наступним етапом стане випуск літака з цільним корпусом і збалансованим розподілом навантаження між його обшивкою і внутрішніми ребрами жорсткості.

В Airbus сподіваються, що завдяки їх експериментам світовому авіабудуванню вдасться скоротити час і ресурси на виробництво всіх систем літаків.

Літак на 3D-принтері

Подорожуйте, живіть зі смаком, літайте з Tripway!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.