
Пам’ятка туристу: найдивніші заборони на ввезення в країнах світу
Бувають ситуації, коли предмети, якими люди звикли користуватися в повсякденному житті, в інших країнах заборонені для ввезення. І мандрівники, нічого не підозрюючи про це, ризикують під час митного контролю як мінімум втратити своє майно, а як максимум — отримати штраф або навіть тюремне ув’язнення! Щоб уникнути подібних неприємних ситуацій, пропонуємо вам ознайомитися з найбільш незвичайними випадками заборони на ввезення в різних країнах.
Ввозити жувальну гумку в Сингапур не можна з тієї причини, що її використання та розповсюдження в країні заборонено з 1992 року. Заборону ввели після того, як хтось наліпив жуйку на датчики транспортної системи, що призвело до збою в роботі системи і фінансових втрат. Також заборона жувальної гумки допомагає місцевій владі підтримувати чистоту на вулицях. За викинуту на вулиці Сінгапуру жуйку загрожує штраф у 500 доларів, а за продаж і розповсюдження жувальної гумки — 5000 доларів.
Заборона на ввезення японських помазків для гоління, а також пензлів і щіток у такі країни, як Сент-Люсія й Сьєрра-Леоне, була пов’язана зі спалахом сибірської виразки на початку минулого століття. За однією з версій, причиною зараження стали вироби з ворсу тварин, які не були правильним чином оброблені. А однією з країн, звідки поставлявся ворс під час 1-ї світової війни, була Японія.
Імпорт автомобілів чорного кольору в Туркменістан заборонений із 2015 року. Минулого року влада пішла ще далі і взагалі заборонила експлуатацію таких автомобілів із січня 2018 року! Зроблено це було на вимогу президента Туркменістану, якому більше подобається білий колір.
Заборона ввозити до Нової Зеландії іграшки на колесах і велосипеди, імовірно, пов’язана з тим, що на колесах може бути насіння рослин з інших країн або мікроорганізми, потрапляння яких у місцевий ґрунт небажано. Влада Нової Зеландії ретельно стежить за збереженням унікальності рослинного світу островів.
Нікарагуа була полем битви за часів холодної війни, і в той період була введена заборона на ввезення до країни комуністичної літератури.
Кот-д’Івуар тривалий час переходив на метричну систему вимірювання, тому в країну заборонили завозити прилади недесяткових системи вимірювання.
Заборона на ввезення на острів Мадагаскар духів і парфумерії, можливо, пов’язана з тим, що Мадагаскар є найбільшим у світі виробником ванілі, тут працює багато підприємств, які виробляють парфумерні олії. Влада Мадагаскару просто піклується про місцевого виробника.
Заборона на ввезення до Філіппін контрацептивів пояснюється досить просто: у країні заборонені аборти, а також використання абортивних препаратів.
Влада Барбадосу вважає, що ходити в камуфляжному одязі можуть виключно службовці збройних сил, тому заборонила ввезення до країни такого одягу.
Влада Бразилії, очевидно, ретельно стежить за тим, яка інформація впливає на незміцнілі уми школярів, тому й заборонила ввезення навчальної літератури, написаної не в Бразилії.
Заборона на ввезення до Перу вітамінів, можливо, пов’язана з випадками передозування такими препаратами в місцевого населення.
Чому влада Фіджі заборонила ввозити на острови барвники, пояснити складно. Можливо, це просто заходи фітосанітарного контролю.
Фітосанітарним контролем, очевидно, пояснюється й заборона на ввезення на Ямайку виробів із козячої шкіри.
Що стосується заборони на ввезення знежиреного молока в банках на Багами, то причина в жаркому кліматі — продукти можуть швидко псуватися, а банки лопатися.