П’ять найцікавіших замків у Північній Америці

П’ять найцікавіших замків у Північній Америці

Старовинні замки є одними з найбільш популярних туристичних об’єктів. В основному, старовинними замками знамениті країни Європи, особливо Німеччина і Франція, але це не означає, що на інших континентах немає красивих і цікавих замків. У сьогоднішній добірці ми розповімо про п’ять найбільш красивих замків у Північній Америці. Це, звичайно, не резиденції королів і феодалів, оточені захисними ровами, якими зазвичай є замки в Європі. Ці будівлі побудовані значно пізніше і стилізовані під французьку ренесансну архітектуру, однак вони не менш цікаві й безумовно заслуговують на увагу.

Каса Лома, Торонто

Каса Лома, Торонто

Каса Лома — замок у стилі готичного відродження, розташований у центрі Торонто. Замок побудував у період з 1911 по 1914 роки фінансист сер Генрі Пеллат, щоб облаштувати в ньому власну резиденцію. Після закінчення будівництва замок став найбільшим приватним житловим будинком у Канаді — він має 98 кімнат і оточений п’ятьма акрами садів. Підземний тунель з’єднує замок із мисливським будиночком, стайнею, гаражами та іншими господарськими спорудами.

За часів Великої депресії сер Генрі Пеллат мав серйозні фінансові труднощі й був змушений продати замок з аукціону. Деякий час у замку розташовувався готель, потім його використовували в якості сценічного майданчика, після чого замок забрала держава за несплату податків. Уряд Торонто вирішив використовувати замок як туристичний об’єкт, і в 1937 році замок став доступний для відвідувань. Відвідувачі можуть узяти участь в екскурсії по замку і відвідати розташовану тут виставку старовинних автомобілів.

Замок Фронтенак, Квебек

Замок Фронтенак, Квебек

Замок Фронтенак — гранд-готель у Квебеку, побудований у стилі шатоеск на замовлення канадської компанії Pacific Railway у 1893 році. Спроектував готель американський архітектор Брюс Прайс.

Будівля готелю має висоту майже 80 метрів і складається з 18 поверхів. Після добудови найвищої вежі в 1924 році Замок Фронтенак деякий час був найвищою будівлею Квебеку. Відтоді в місті з’явилося кілька більш високих будівель, проте Замок Фронтенак як і раніше чітко виділяється на горизонті міста, оскільки будівля розташована на високому мисі з видом на річку Святого Лаврентія.

Центральна вежа готелю була побудована в стилі середньовічних замків, які можна зустріти в долині річки Луари у Франції. Елементи стилю шатоеск включають асиметричний профіль готелю з крутими скатними дахами, масивні круглі й багатокутні вежі, багато прикрашені фронтони й мансарди, а також високі димарі.

На сьогодні готель «Шато-Фронтенак» має у своєму розпорядженні 611 номерів, у будівлі також працюють три ресторани, кілька винних і сирних барів, а також два бістро. «Шато-Фронтенак» користується великою популярністю в туристів і вважається готелем, який найчастіше у світі фотографують.

Замок Больдта, штат Нью-Йорк

Замок Больдта, штат Нью-Йорк

Замок Больдта — важлива туристична пам’ятка, розташована на острові Харт-Айленд на річці Святого Лаврентія в штаті Нью-Йорк, біля кордону з Канадою.

Будівництво замку почав у 1900 році американський мільйонер Джордж Больдт, який хотів зробити подарунок дружині — найбільший приватний будинок у Сполучених Штатах. Однак у 1904 році, після смерті дружини Больдта, будівництво припинилося. Через багато років уряд викупив Харт-Айленд і всі розташовані на ньому будівлі й добудував замок.

На острів Харт-айленд можна дістатися поромом або на приватному човні з Олександрійської бухти в Нью-Йорку, з містечка Клейтон, штат Нью-Йорк, а також із канадських населених пунктів Айві-Лі, Рокпорт і Ґананокве. Для відвідувачів за плату доступні велика частина території острова й будівель на ньому. Крім самої будівлі замку на увагу заслуговують Вежа Альстера, а також будівля Силової станції, у якій раніше розташовувався електричний генератор, що постачав острову електрику, а тепер — невеликий музей. До будівлі Силової станції з острова можна потрапити по маленькому кам’яному мосту:

Замок Больдта, штат Нью-Йорк

Замок Герста, Каліфорнія

Замок Герста, Каліфорнія

Замок Герста — величезний особняк, розташований на узбережжі Тихого океану в Каліфорнії, приблизно у 250 кілометрах від Сан-Франциско. Особняк був побудований за проектом архітектора Джулії Морган для газетного магната Вільяма Рендольфа Герста, який використовував його як свою резиденцію з 1919 до 1947 року. Після смерті Герста особняк був переданий у власність влади штату Каліфорнія. Тепер замок Герста є національним історичним пам’ятником і відкритий для відвідувачів.

Замок Герста складається з 56 спалень, 19 віталень і розташований на ділянці площею 127 акрів, на якій є критий і відкритий басейни, тенісні корти, кінотеатр, аеродром і найбільший у світі приватний зоопарк. Одним із найяскравіших елементів садиби є відкритий басейн Нептуна, який розташований поруч із краєм вершини пагорба і з якого відкривається панорама гір, океану й головного будинку. Внутрішній дворик басейну має фасад стародавнього римського храму, який був привезений із Європи й реконструйований на місці.

Басейн у замку Герст, Каліфорнія

Маєток Білтмор, Північна Кароліна

Маєток Білтмор, Північна Кароліна

Маєток Білтмор — величезний особняк, розташований у місті Ешвілл, штат Північна Кароліна. Головна будівля маєтку складається з 250 кімнат і побудована в стилі шатоеск. Маєток Білтмор є одним із найяскравіших прикладів архітектури Золоченого століття — епохи бурхливого зростання економіки й населення США після закінчення громадянської війни.

Маєток Білтмор був побудований Джорджем Вашингтоном Вандербілтом II у 1895 році й довгі роки був сімейною резиденцією. Маєток усе ще належить нащадкам Джорджа Вандербілта, але від відкритий для публічних відвідувань.

З найцікавіших частин головної будівлі маєтку можна відмітити мальовничий зимовий сад, банкетний зал, за столом якого одночасно могли розміститися 64 гостя, музичну кімнату, прикрашену великою гравюрою Альбрехта Дюрера, двоповерхову бібліотеку, яка налічує понад 10 тисяч книг восьма мовами, портретну галерею й позолочену спальню Джорджа Вандербілта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.