Обережно, аферисти!

Обережно, аферисти!

Отже, ви взяли квитки на літак до Європи.

Які у вас виникають почуття й емоції під час подорожі? Неважливо, чи ви давно планували свій відпочинок, чи вирішили вибратися спонтанно — посмішка не сходить з обличчя, а всередині все переповнюється почуттям захвату. Саме так ви зазвичай і почуваєтеся в подорожі. Здається, що вам і море по коліна й що місцеві всі без винятку вам раді. І ніякого почуття небезпеки і страху немає. Ви ніби в рожевих окулярах.

Зараз ми їх знімемо, а заодно й розповімо про поширені види шахрайств у Європі. Тож читайте цю статтю, просвіщайтеся й не потрапляйте в лабети місцевих шахраїв, домовилися?

Роза для дами

Ситуація така: ви гуляєте в дуже романтичному місці, наприклад, біля Ейфелевої вежі, і тут до вас підходить незнайомець (найчастіше афроамериканець) і дарує гарну троянду. При цьому не важливо, одна дівчина або з молодою людиною. Якщо ви приймаєте «подарунок», то негайно до вас підійдуть 3-5 «продавців» і будуть наполегливо вимагати 20 євро за таку ж троянду. Щоб уникнути зайвого головного болю, краще відразу відмовлятися від нав’язливих «подарунків».

роза у руках

Діти-злодюжки

На такий прийом можна натрапити в Італії. Маленькі діти років 7-12, хитрі і швидкі, там непогано «заробляють». Як це виглядає? До жертви підбігають діти і пхають під ніс картонку, на якій щось написано італійською. Поки за картонкою нічого не видно, маленькі шахраї швидко витягають усе з ваших кишень та сумки.

дитина

Браслет не бажаєте?

Продавець швидким кроком наближається до вас і пропонує показати прямо на вашій руці, як плести браслет дружби. Якщо ви погодитеся, то після закінчення плетіння продавець зажадає за нього гроші. Оскільки зняти його досить проблематично, більшість погоджується дати гроші. А тих, хто відволікся на спробу зняти браслет, напарник продавця може вміло обчистити.

браслети на руці

Підпишіть петицію

Один із найпопулярніших способів розвести туриста, особливо, якщо людина бажає миру й добра у всьому світі. До вас підходить дуже охайного вигляду чоловік і чистою англійською пропонує вам допомогти знедоленим. Від вас потрібен лише підпис. Якщо ви погодитеся, то вам простягають якусь петицію на іноземній мові і просять підписати. Фішка в тому, що зазвичай на цьому аркуші написано щось на зразок «після підписання ви винні цій людині 650 євро». На що вам відразу ж і натякнуть. А якщо відмовитеся, то будуть тягнути до юристів.

підписання петиції

Не ваша каблучка?

Підходить, значить, до вас звичайної зовнішності чоловік і нібито піднімає близько вас каблучку. Запитує, чи не ви її загубили. Після відповіді «ні», шахрай починає уважно її розглядати і, вказуючи на певні мітки, доводить, що це чисте золото. Потім пропонує купити каблучку. Якщо ви повірите, то в кращому випадку купите золото втридорога. У гіршому — це буде звичайний ширвжиток.

загубив каблучку

Якось так. Не ведіться на хитрощі шахраїв і пам’ятайте, що вони придумують усе нові й нові способи одурення туристів. Це не означає, що вам потрібно боятися всіх і вся, просто будьте розумними й пильними.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.