Найнебезпечніші аеропорти світу: рейс, який запам’ятається на все життя!

Найнебезпечніші аеропорти світу: рейс, який запам’ятається на все життя!

Минулого разу ми гуляли аеропортами, які не гірше міст, зараз же пробіжимося найнебезпечнішими аеропортами світу. Ну що, уперед за гострими відчуттями?

Аеропорт Принцеси Юліани, Голландія

Аеропорт Принцеси Юліани

Хто сюди літає: більшість американських авіакомпаній, Corsairfly з чартерними рейсами, KLM.

Острів Сан Маартен на Антильських островах розташований в Карибському басейні. Хоч це і відомий курорт, він не обладнаний достатньо довгою злітною смугою. Літаки заходять на посадку всього в 100 метрах від пляжу, який набитий туристами. Їх, буває, разом із піском зносить у воду реактивна хвиля.

Найнебезпечніші аеропорти світу

Особливу «родзинку» (як для пасажирів, так і для відпочивальників) надає той факт, що місцевий аеропорт не оснащений автоматичною посадковою системою, літаки змушені приземлятися під ручним керуванням. Посадка відбувається настільки близько до людей, що здається, ось-ось дістанеш рукою. Саме через таку близькість аеробусів, що приземляються, аеропорту дали жартівливу назву «Рай для споттерів».

Кай Так, Кулун, Гонконг

Кай Так, Кулун

Аеропорт розташовувався всередині щільного кільця пагорбів і житлових будинків, ще й поруч із водою. Уявіть, наскільки складною була посадка, якщо цей аеропорт визнали одним із найбільш екстремальних. Саме тому його й закрили в 1998 році. Літали сюди Cathay Pacific і Dragonair і кілька китайський вантажних авіаперевізників.

Паро, Бутан

Паро, Бутан

Хто сюди літає: Druk Air — бутанська національна авіакомпанія, і непальська Buddha Air.

В оточенні гімалайського гірського хребта, на висоті більше двох кілометрів над рівнем моря вдало посадити літак неймовірно важко. До 2009 року це був єдиний аеропорт Королівства Бутан, але потім зі зрозумілих причин відкрили ще один. З Паро можна полетіти в основному лише в індійські міста.

Північний Фронт, Гібралтар

Північний Фронт, Гібралтар

Хто сюди літає: British Airways, easyJet, Iberia Airlines, Monarch Airline.

Через своє місцезнаходження на надзвичайно маленькому острівці, що займає якихось 7 квадратних кілометрів, і, як наслідок, брак вільного простору злітна смуга перетинає місцеву автомобільну дорогу, яка веде до іспанського кордону. Однак це не заважає виконувати регулярні рейси різним авіакомпаніям і перевозити велику кількість пасажирів і різних вантажів.

Маріскаль Сюкр, Кіто, Еквадор

Маріскаль Сюкр, Кіто, Еквадор

Хто сюди літає: British Airways, Flybe (Великобританія), Avianca, InselAir Aruba, LAN Airlines.

Вузька й коротка злітна смуга, яка розташована між двома діючими вулканами, вносить цей аеропорт до ТОП найважчих і небезпечних для приземлення.

Барра, Зовнішні Гебриди, Шотландія

Барра, Зовнішні Гебриди

Хто сюди літає: Logan Air, Flybe, British Airways.

У цьому аеропорту літаки приземляються прямо на ділянці пляжу. Поруч ось уже кілька років будується інший аеропорт, але це довгобуд, тому літаки приземляються й далі поруч із морем на золотий пісочок. Під час припливу аеропорт не функціонує, адже його злітні смуги заливає вода. Зате, хоч будівля аеропорту маленька, у ній є все необхідне: цілих два термінали, купа магазинчиків, дьютік… Ось хіба що Wi-Fi не виявили.

Матекане, Лесото

Матекане, Лесото

Іноді важко не тільки сідати, але і злітати. Чудовий приклад — злітна смуга в маленькій африканській країні. Розташована вона на краю ущелини й довжина її становить усього лише 400 метрів. Пілоти розповідають історії, коли літак не встигає за цей проміжок шляху відірватися від землі й далі набирає швидкість у режимі вільного падіння. Парить мов дельтаплан. Деякі джерела стверджують, що саме так і було задумано під час проектування аеропорту.

Фуншал (ім. Санта Катаріни), Мадейра, Португалія

Фуншал (ім. Санта Катаріни), Мадейра

Хто сюди літає: Air Berlin, Austrian Airlines, Binter Canarias, easyJet, Europe Airpost, First Choice Airways, Hapagfly, LTU International, Portugália, Santa Barbara Airlines, SATA Air Açores, SATA International, Scandinavian Airlines, TAM Airlines, TAP Portugal, Thomsonfly , Thomas Cook Airlines, Transavia, XL Airways, МАУ.

А ось вам ще одна злітна смуга на краю. З двох боків вода, та й сама смуга розмістилася на залізобетонних стовпах (3 м у діаметрі і 50 м заввишки) як естакадний майданчик. Вкрай складний для приземлення аеропорт працював до 2000 року, потім влада ухвалила рішення подовжити злітну смугу з 1600 м до 1800 м, а потім ще до 2200 м, що зробило приземлення набагато безпечнішим.

Інтернасьональ Тонконтін, Тегусігальпа, Гондурас

Інтернасьональ Тонконтін, Тегусігальпа

Хто сюди літає: American Airlines, Avianca, CM Airlines, Continental Airlines, Copa Airlines, Islena Airlines, Aerolineas Sosa, Delta Airlines, Iberia, United Airlines, KLM, AeroMexico.

Страшненький аеропорт, але єдиний у Тегусігальпі. Він оточений горами і злітна смуга не особливо довга. Важко до нього підібратися, що тут говорити, але це зовсім не заважає щоденним польотам Боїнгів 757.

Аеропорт ім. Тенцинга і Хілларі, Лукла, Непал

Аеропорт ім. Тенцинга і Хілларі

Хто сюди літає: Nepal Airlines, Yeti Airlines, Sita Air, Gorkha Airlines, Agni Air, Tara Air.

500-метрова злітна смуга, та ще й під нахилом, підходить для використання тільки в денний час і якщо немає дощів і туманів. А оскільки погода в цьому районі доволі примхлива, рейси часто скасовують. Великих аеробусів тут теж не помістиш, тільки маленькі літачки та вертольоти. Щоби ви змогли краще уявити кут нахилу лінії, уявіть, що її початок на 60 м вище, ніж кінець. Будемо вважати, що така висота символічна — адже свою назву аеропорт отримав на честь підкорювачів Евересту.

Аеропорт Хуанчо Іраускін, острів Саба, Карибський басейн

Аеропорт Хуанчо Іраускін

Хто сюди літає: Air France.

Напевно, жителі невеликого острова побоялися, що їм буде заважати шум реактивних двигунів, і вирішили побудувати аеропорт подалі — на самому-самому краю. Злітна смуга, оточена скелями й океаном, дуже коротка — усього 396 метрів. Звичайно, великі аеробуси й не думають сюди літати, але навіть пілотам маленьких літаків важкувато правильно розрахувати зліт і посадку.

Національний аеропорт ім. Рональда Рейгана, Вашингтон, США

Національний аеропорт ім. Рональда Рейгана

Хто сюди літає: Czech Airlines і багато американських авіакомпаній.

Аеропорт сам по собі не особливо небезпечний, зате він розташований практично впритул до стратегічно важливих об’єктів нації: Білий Дім, Пентагон і ЦРУ. Розташований на естакадному майданчику. Це місце є дуже колоритним — вас зустрінуть неповторний стиль епохи президентства Рейгана і прилеглі залізничні станції, які зберегли свій вінтажний вигляд ще з 20-х років.

Куршевель, Альпи, Франція

Куршевель, Альпи, Франція

У цьому аеропорту, незважаючи на популярність Куршевеля, ніяк не зможе приземлитися жоден комфортабельний Боїнг. А все через доволі нерівну й коротку злітну смугу довжиною всього півкілометра, ще й під нахилом. Ось тобі й елітний курорт. Аеропорт придатний лише для малогабаритних літаків марки Cessna і для вертольотів.

Капалуа, Мауї, Гаваї

Капалуа, Мауї, Гаваї

Хто сюди літає: Mokulele Airlines.

Ще один аеропорт на краю. Радує, що це не основний гавайський вузол і є ще два більш безпечних аеропорти. Основне навантаження — рейси між островами штату Гаваї.

Кранебіттен, Інсбрук, Австрія

Хто сюди літає: Lufthansa, Austrian Airlines, KLM, Austrian Arrows, GB Airways, Welcome Air і багато інших.

Усе за традицією: в оточенні гір та житлових будинків. Не дуже зручне місце для приземлення, але це аж ніяк не заважає виконувати рейси різних авіакомпаній кожні 15 хвилин. Особливо завантажений аеропорт у зимовий період через великий потік туристів, які вирушають на гірськолижні курорти.

Ми від душі бажаємо, щоби ваші польоти були безпечними й завжди добре закінчувалися!

Подорожуйте, живіть зі смаком, літайте з Tripway!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.