Найбільший у світі літак родом з України

Найбільший у світі літак родом з України

Реактивний літак АН-225 МРІЯ, рекордсмен із транспортування найбільших вантажів, був ядром радянської космічної програми, а зараз це найбільший аеробус в усьому світі. Поки що АН-225 існує тільки в єдиному екземплярі, але не виключено, що буде побудований ще один літак.

У 1988 році відбувся перший політ цієї небесної громадини. Літак хотіли використовувати як перевізника космічного човника Радянського Союзу, хоча максимально допустима вага для транспорту в рази перевищує вагу човника.

Загальні габарити

Шість реактивних турбодвигунів мають величезну тягу у 230 кілоньютонів, що вдвічі більше, ніж у надзвукового Конкорда. АН-225 на 11 м у довжину й на 9 м у ширину більше іншого рекордсмена у важкій вазі — реактивного пасажирського лайнера Аеробус 380.

Уявляєте, які габарити Мрії, якщо для вдалого приземлення вона вимагає два з половиною кілометри посадкової смуги. Допомагають посадці і двигуни — їх можна переключити в режим реверсивної тяги для більш комфортного гальмування.

Величезні шасі з рекордною кількістю коліс (32 штуки!) утримують до 640 тонн ваги літака з вантажем. Для порівняння, 640 тонн — це вага дев’яти повністю завантажених Boeing 737.

Уся лобова частина літака — це гігантські розвантажувальні двері, які важать понад 1,5 тонни. Вони приховують вантажне відділення площею в 1200 куб. м. У нього цілком влізе Boeing 737.

Габарити вантажної кабіни

Щоби підняття вантажів до цього відсіку було простішим, у передню частину літака вбудовані механізми-домкрати. Вони притискають ніс до землі й полегшують завантаження з землі на борт.

Дивіться, який красень!

Найбільший у світі літак

Найбільший у світі літак з України

МРІЯ АН-225

Літак МРІЯ

Літак АН-225

Літак АН-225 МРІЯ

Літак МРІЯ лобовий відсік

Вантажний відсік найбільшого у світі літака

Кабіна найбільшого у світі літака

Найбільший у світі літак

МРІЯ АН-225

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.