Куди бігти, якщо ви загубили паспорт в іншій країні

Куди бігти, якщо ви загубили паспорт в іншій країні

Якщо ви загубили свій паспорт за кордоном, насамперед зберігайте спокій. З цим можна розібратися, і ми зараз розповімо як.

Коли загубив паспорт

Одразу йдіть у поліцейський відділок. Саме там вам нададуть «першу допомогу». Із собою візьміть копії документів, що залишилися при вас. А якщо таких немає? Ну що ж… погано, але не критично. Зітхаємо з полегшенням і йдемо далі. У поліції вам потрібно буде написати заяву про втрату документів, зробити його копію, завірити й забрати із собою, плюс отримати відповідну довідку.

Крокуємо в посольство. Одразу постає питання: «А якщо в місті немає посольства моєї країни?» У такому випадку ви або шукайте його в сусідньому місті, або звертайтеся до посольства сусідньої держави, у якій є ваше представництво. Як бачите, допомогти завжди буде кому.

Після цього вас попросять надати довідку з поліції, 2-4 фотографії, як на паспорт, і хоч якісь документи, що підтверджують особу. Стоп, ми забули, їх же немає! Тоді беріть із собою двох людей, можна з готелю, які за шоколадку підтвердять, що ви Іван Петрович. Вони вже точно повинні мати при собі документи.

Далі ви маєте заповнити анкету й заплатити за оформлення дозволу на виїзд (приблизно 50 євро, але в деяких випадках і безкоштовно). Усі ці справи можуть зайняти у вас від декількох днів до двох тижнів. Після отримання дозволу у вас буде 15 діб на виїзд із країни. Якщо ви планували затриматися довше, то тут потрібно повністю робити новий закордонний паспорт, а це кілька місяців, не менше. Ну ось у принципі і все. Питання вирішене.

І наостанок наша порада — робіть копії! Завжди робіть копії своїх документів, можна навіть кілька копій. Копії можна робити в електронному вигляді. Усі оригінали тримайте подалі і пред’являйте тільки в аеропорту. Хай буде з вами сила й мудрість мандрівників усього світу!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.