Кольмар: архітектурний музей під відкритим небом

Кольмар: архітектурний музей під відкритим небом

Кольмар — невелике мальовниче місто в Ельзасі, у північно-східній частині Франції. Старі квартали міста з будинками, які мають характерні для даної місцевості рожеві й жовті фасади і фахверкову конструкцію, а також вузькі канали річки Лош, які перетинають центр міста, надають Кольмару неповторну атмосферу.

Кольмар називають архітектурним музеєм під відкритим небом. В архітектурі міста відображені всі стилі, які переважали в Німеччині і Франції в останні вісім століть: рання й пізня готика, романський стиль, Відродження, класицизм і багато інших.

Особливою популярністю в туристів користується «Маленька Венеція» — невеликий район у центрі міста, де проходить русло річки Лош. «Маленька Венеція» починається за Коіфхусом, старим митним будинком, і проходить через район риботорговців. У цій частині міста розташовані мости Турен і Сен-П’єр. Уздовж каналу розташувалися невеликі кав’ярні й ресторани, літні майданчики яких іноді звисають прямо над водою. Каналом у теплу пору року можна здійснювати прогулянки на човні.

«Маленька Венеція»:

«Маленька Венеція» в Кольмарі

«Маленька Венеція» в Кольмарі

«Маленька Венеція» в Кольмарі

«Маленька Венеція» в Кольмарі

«Маленька Венеція» в Кольмарі

Район риботорговців — місце в центрі Кольмара, де раніше жили професійні рибалки й човнярі. У 1706 році величезна пожежа знищила понад 40 будинків у цьому районі. Частина будинків, які розташовані між районом Таннеурс і «Маленькою Венецією», були відновлені в період з 1978 до 1981 роки.

Архітектурні пам’ятки Кольмара

Один із символів старого Кольмара — будинок Пфістер, побудований в 1537 році для торговця капелюхами Людвіга Шерера. Будинок є першим зразком архітектурного ренесансу в Кольмарі. Двоповерхова будівля з дерев’яною галереєю і восьмикутною вежею прикрашена фресками, на яких зображені біблійні і світські сцени. Будинок носить ім’я сім’ї, яка його відновила й жила в ньому з 1841 до 1892 роки.

Коіфхус, відомий також як «Старий митний будинок». З 1930 року Коіфхус є історичним пам’ятником Міністерства культури Франції. З 1870 до 1930 роки в будівлі розташовувалася Торгово-промислова палата, а також католицька школа для хлопчиків. Зараз у будівлі працює ресторан, а також проводяться виставки та ярмарки.

Будинок голів — будинок, побудований в 1609 році для крамаря Антона Бургера. Своїм ім’ям будинок зобов’язаний 106 головам і гротескним маскам, які прикрашають багатий фасад будівлі. Статуя, розташована в правій частині будівлі, була виліплена в 1902 році Огюстом Бартольді. У 2012 році будинок був відреставрований.

У Кольмарі розташована найстаріша збережена водонапірна вежа в Ельзасі, яка не використовується за призначенням з 1984 року.

Домініканська церква, будівництво якої датується першою половиною XIV століття. Протягом більшої частини XIX століття приміщення використовувалося для нерелігійних цілей, перш ніж знову стати місцем поклоніння в 1898 році.

Церква святого Матвія, побудована в XIII столітті. Приміщення церкви прикрашено готичними вітражами й настінними розписами.

Для огляду визначних пам’яток Кольмара можна скористатися спеціальним туристичним поїздом. Є два маршрути, які діють із березня до листопада.

Зелений туристичний поїзд відправляється через кожні півгодини з вулиці Клебер, неподалік від музею Унтерлінден. Поїздка центром міста триває приблизно 35 хвилин. Розповідь екскурсовода про місцеві визначні пам’ятки переведена на 16 мов. Вартість квитків — 3,50 євро за дитину і 6,50 євро за дорослого пасажира.

Білий туристичний поїзд відправляється з площі перед бібліотекою. Довжина маршруту центром міста становить 7 кілометрів. Поїздка триває приблизно 40 хвилин. Вартість квитків — 4 євро за дитину і 7 євро за дорослого пасажира.

Любителі активного відпочинку можуть здійснити прогулянку містом на велосипеді — у Кольмарі діє система прокату міських велосипедів. Можна взяти звичайний велосипед, електровелосипед або велосипед для дитини.

Вулиці Кольмара:

Вулиці Кольмара

Вулиці Кольмара

Вулиці Кольмара

Вулиці Кольмара

Музеї та театри

Музей Унтерлінден — художній музей, розташований у будівлі колишнього домініканського монастиря. Експозиція музею представляє собою велику колекцію творів мистецтва й артефактів від давніх часів до сучасності. Музей є одним із найбільш відвідуваних у Франції й найбільш відвідуваним в Ельзасі.

Музей Бартольді — музей, присвячений французькому скульптору Фредеріку Огюсту Бартольді, який народився в Кольмарі. Музей розташований на 30-й вулиці Маршанд.

Музей геології та етнографії, заснований у 1859 році. Розташований у центрі, у красивому історичному муніципальному будинку. Крім великої колекції опудал тварин і артефактів із колишніх французьких і німецьких колоній в Африці й Полінезії, у музеї також є колекція археологічних знахідок із Єгипту.

Село Хансі та його музей, розташований навпроти Будинку голів. Експозиція музею присвячена життю відомого художника Жана-Жака Вальца, відомого також як Хансі. Поруч розташовані затишна чайна й бутик «Дядько Хансі», у якому можна купити унікальні сувеніри.

Музей іграшок («Musée du Jouet»), розташований у колишньому кінотеатрі. У музеї представлена ​​велика колекція іграшок, виготовлених починаючи з XIX століття й до сьогодення. Головна визначна пам’ятка музею — мережа іграшкових поїздів, яка проходить по всьому другому поверху.

Муніципальний театр Кольмара, розташований на вулиці Клебер, поруч із музеєм Унтерлінден. Театр був відкритий у 1849 році, а у 2000 році була проведена реставрація. Круглий зал театру спроектований у традиціях італійських театрів і включає в себе три галереї. Дизайн інтер’єру — робота художника Буланже.

У Кольмарі відбуваються кілька відомих міжнародних фестивалів, у тому числі свято ельзаських вин, джазовий фестиваль і кінофестиваль.

Якщо плануєте відвідати Кольмар взимку, не пропустіть можливість потрапити на Різдвяний ярмарок, який відбудеться тут із 24 листопада до 30 грудня цього року. Це чудова можливість зануритися в чарівну різдвяну атмосферу. Центр Кольмара, який і так є театром під відкритим небом, у ці дні стає ще красивішим завдяки яскравій різдвяній ілюмінації.

Рождественская ярмарка в Кольмаре

Як дістатися до Кольмара

До Кольмара можна дістатися поїздом зі Страсбурга, Мюлуза, Безансона й Цюріха. З Парижа й Ліона ходить швидкісний поїзд мережі TGV.

У Кольмарі є аеродром Colmar-Houssen, але він використовується тільки для приватної і спортивної авіації. У 70 км від Кольмара розташовані два міжнародні аеропорти, які приймають рейси з більшості європейських столиць: Страсбург-Енцхайм (Strasbourg-Entzheim) і Базель-Мюлуз-Фрайбург (Bâle-Mulhouse). До цих міст здійснюють рейси авіакомпанії Air Berlin, Air France, British Airways, EasyJet, Lufthansa, Ryanair і Swiss.

Подорожуйте, живіть зі смаком, літайте з Tripway.com!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.