Ідеї ​​для подорожей: бельгійське місто Дінан

Ідеї ​​для подорожей: бельгійське місто Дінан

Дінан — порівняно невелике, але дуже мальовниче місто в бельгійській провінції Намюр. Стара частина Дінана вважається однією з найбільш вражаючих визначних пам’яток франкомовної частини Бельгії — Валлонії. Усі об’єкти Дінана, що заслуговують на увагу, розташовані неподалік один від одного, тому Дінан є чудовим варіантом для одноденної поїздки з більших міст Бельгії, таких як Брюссель або Шарлеруа.

Дінан розташований у звивистій річковій долині Верхнього Маасу в західній частині плато Кондроз, у 98 кілометрах від Брюсселя. Місце, де зараз розташований Дінан, було заселеним ще з часів неоліту. Назва міста має кельтське походження й перекладається як «Священна долина» або «Божественна долина».

Всю свою історію Дінан перебував на кордоні різних ворогуючих держав, тому місто, незважаючи на свою нейтральність, часто зазнавало грабежів та руйнувань. Особливо сильно Дінан постраждав під час Першої світової війни, коли була зруйнована велика частина житлових будинків. Пізніше місто було ретельно відреставровано, і його центральна частина знову отримала свій довоєнний вигляд.

Головною визначною пам’яткою Дінана є чудовий готичний собор Нотр-Дам-де-Дінан XIII століття. Собор був побудований на місці романського храму, який був зруйнований у 1227 році брилами, що впали зі скелі.

Собор Нотр-Дам-де-Дінан

Початковий план передбачав будівництво двох веж, проте пізніше від цієї ідеї відмовилися на користь зведення однієї вежі з куполом у формі цибулини. Через це собор набув дещо дивного вигляду.

Собор Нотр-Дам-де-Дінан

Над собором височить 100-метрова скеля, увінчана Цитаделлю Дінана, яка є частиною так званих «цитаделей Маасу» (три інших розташовані в містах Льєж, Юї та Намюр).

Цитадель Дінана

Цитадель Дінана

Фортеця була зведена в 1815 році на місці більш раннього оборонної споруди, побудованої в 1051 році, коли регіон перебував під управлінням єпископства Льежского. У Цитаделі зараз розташовується музей зброї й експозиція з декількох цікавих предметів мистецтва.

Цитадель Дінана

З Цитаделі відкриваються чудові краєвиди на місто й на долину річки Маас.

Вид на Дінан з Цитаделі

Піднятися до Цитаделі можна сходами, вирізаним на схилі пагорба. Також у теплу пору року працює канатна дорога.

Поруч із собором розташований головний міст Дінана, названий на честь Шарля де Голля. У 1914 році під час Першої світової війни Шарль де Голль, який носив тоді звання лейтенанта, отримав тут поранення під час битви за Дінан.

Мост Дінана

У кількох місцях у Дінані, у тому числі й на мосту ім. Шарля де Голля, можна зустріти різнокольорові скульптури у формі саксофона.

Мост Дінана

Вони встановлені на честь винахідника саксофона Адольфа Сакса, який народився в Дінані в 1814 році. У будинку №37 на Rue Sax, де раніше проживала сім’я Адольфа Сакса, зараз розташовується музей, присвячений життю й роботі винахідника.

Поціновувачам пива буде цікавий розташований у Дінані музей пива Leffe. Leffe — відома бельгійська марка пива, історія якої бере початок у далекому 1152 році, коли неподалік від Дінана було засновано абатство Notre Dame de Leffe. З 1240 року ченці абатства стали варити своє власне пиво, яке згодом стало одним із найвідоміших бельгійських сортів цього пінного напою.

Дінан, річка Маас

У теплу пору року можна взяти участь у оглядовій екскурсії на катері по річці Маас і помилуватися мальовничими пейзажами. Якщо ви приїдете до Дінана в середині серпня, зможете стати свідком забавної щорічної Міжнародної регати у ванних. Учасники змагання відправляються в заплив по річці на саморобних судах, побудованих із ванн. За легендою, традиція проводити подібні запливи виникла після того, як одна з місцевих мешканок врятувалася від повені у власній домашній ванні.

Кулінарною пам’яткою Дінана є медові пряники Couque de Dinant. Місцеві золотисто-коричневі пряники, виготовлені з борошна й меду, відомі тим, що вони тверді, як камінь. Куштувати їх рекомендується тільки тим, у кого дуже хороші зуби, і перед вживанням їх слід вимочувати в чаї або каві, можливо, довго :). Якщо не захочете ризикувати своїми зубами, залиште ці пряники для інших розваг — зможете пускати ними «жабок» по водам Маасу. Або залиште їх собі на пам’ять і використовуйте в якості прес-пап’є :).

Як дістатися до Дінана

Найближчі аеропорти — у Брюсселі, Шарлеруа та Льєжі. З цих міст до Дінана можна дістатися на поїзді з пересадкою.

З аеропорту Брюсселя потрібно доїхати на поїзді до Північного вокзалу, а там пересісти на прямий поїзд до Дінана, який відправляється раз на годину. Поїздка триватиме приблизно півтори години.

З аеропорту Шарлеруа потрібно на автобусі доїхати до вокзалу Шарлеруа-Суд і там сісти на поїзд до Намюра. У Намюрі потрібно пересісти на прямий поїзд, який відправляється до Дінана. Уся дорога триватиме приблизно дві години.

З аеропорту Льєжа на автобусі потрібно доїхати до залізничного вокзалу Льєж-Гійємен і там пересісти на потяг до Намюра. У Намюрі слід пересісти на прямий поїзд до Дінана. Уся дорога триватиме приблизно півтори години.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.