
Харчування на борту літака
Усі ми любимо смачно пообідати, і хто сказав, що ми повинні відмовляти собі в такому задоволенні й на борту літака. Давайте ж дізнаємося, чим можна поласувати під час перельоту.
Що в меню?
Скажемо відразу, на літаках їжу не готують, її привозять у спеціальних контейнерах, а вже на місці тільки розігрівають.
Обсяг і різноманітність меню залежить від авіакомпанії, тривалості перельоту і вашого класу обслуговування.
Якщо ви летите менше трьох годин, не розраховуйте на щось більше, ніж напої та десерти. На рейсах від 3 до 6 годин вам принесуть ще й гаряче. А на перельотах від 6 годин вас погодують двічі.
В економ-класі порції й різноманітність блюд скромніше, ніж у бізнес-класі, але загальні риси в них є: навесні і влітку роблять більший упор на овочі, фрукти й рибу, а в осінньо-зимовий період віддають перевагу більш поживній їжі.
Спецхарчування: брати чи не брати?
Спеціальне харчування призначене для пасажирів, яким із різних причин не підходить стандартне меню. Це може бути кошерне, мусульманське, діабетичне, безлактозне або вегетаріанське меню. Залежно від авіакомпанії, є від 5 до 20 видів спецхарчування. Такі обіди позначаються чотирилітерними символами. Наприклад, MOML — мусульманське, а VGML — це вегетаріанське меню.
Деякі мандрівники вважають, що незвичайне меню набагато смачніше, а кошерна їжа більш якісна, тому що всі продукти перевіряють рабини.
Замовити спецхарчування можна в авіакомпанії, але робити це треба заздалегідь: не пізніше ніж за добу до вильоту.
А зі своїм можна?
Якщо харчування не входить у вартість квитка або летіти менше трьох годин, що тоді робити? Усе просто, візьміть їжу із собою в судочках. Наріжте салат з овочів або фруктів, покладіть жменю горіхів, візміть пакет із сухофруктами або снеками. Батончики, печиво, чипси, хлібці й бутерброди — теж чудовий варіант.
Йогурти, як питні так і в стаканчиках, кефір, желе, консерви перевозяться згідно з правилами транспортування рідин у ручній поклажі.