Гонконг назвали найкращим у світі містом для шопінгу

Гонконг назвали найкращим у світі містом для шопінгу

Туристичне видання Travel + Leisure попросило своїх читачів назвати найкраще місто світу для здійснення покупок. Перше місце в опитуванні зайняв Гонконг. У п’ятірку лідерів також увійшли Мілан, Дубай, Париж і Флоренція.

Гонконг можна назвати справжнім раєм для любителів робити покупки. У Гонконзі дуже багато торгових центрів, універмагів, бутиків і вуличних ринків. Тут можна знайти все: від всесвітньо відомих брендів на кшталт Гуччі і Прада до місцевих сувенірів і дрібничок.

Ціни в магазинах відносно низькі, оскільки більшість товарів з усього світу не обкладаються податком, виняток становлять лише сигарети й алкоголь. Водночас місцеві магазини славляться високим рівнем сервісу.

Що можна купити в Гонконзі й де

Вважається, що в Гонконзі найкраще купувати одяг, косметику й електроніку.

Справжньою торговою Меккою Гонконгу є район Козуей-Бей. Орендна плата за торгову нерухомість у цьому районі є однією з найвищих у світі, змагатися в цьому відношенні з Козуей-Бей може хіба що П’ята Авеню в Нью-Йорку. У Козуей-Бей зосереджено безліч торгових центрів і бутиків, найбільшими торговими центрами є Sogo, Times Square, World Trade Centre та Lee Theatre Plaza. До Козуей-Бей варто вирушати за товарами середнього та елітного класу, золотими прикрасами, одягом і косметикою.

Що можна купити в Гонконзі й де

За розкішними брендами можна відправитися до району Сентрал, який розташований на північному узбережжі острова Гонконг. Найбільші торгові центри — Landmark, Galleria, Prince’s Building, IFC Mall.

Ще одне популярне місце в Гонконзі для шопінгу — район Цим-Ша-Цуй. На Гренвілл Роуд можна знайти магазини косметики та одягу. На бульварі Парк Лейн Шопперс — безліч магазинів, що торгують модним одягом за помірними цінами. Найбільші торгові центри в цьому районі — Harbour City, 1881 Heritage, New World Centre.

У районі Монкок головною універсальною торговою вулицею є Натан-роуд, уздовж якої розташовані торгові центри. Тут можна знайти недорогий одяг, копії відомих дизайнерських продуктів, а також комп’ютерне обладнання. За одягом, взуттям та аксесуарами можна відправитися на так званий «Жіночий ринок» (Ladies ‘Market) на перетині вулиць Тунчой-стріт і Шаньтун-стріт.

Електроніку варто купувати в районі Шам-Шуй-По. Цей район відомий своїм відкритим ринком Апліу Стріт, який не пропустить жоден любитель гаджетів. Тут представлені всі останні новинки електронної індустрії за цілком розумними цінами. Вибір настільки величезний, що серед прилавків і невеличких магазинів можна провести цілий день.

Найбільші торгові центри в Шам-Шуй-По — Golden Computer Centre і Dragon Centre.

Шопінг у Гонконгу

За творами мистецтва, виробами з дерева ручної роботи, вишивкою та одягом із шовку варто відправитися до району Стенлі, розташованому на південному узбережжі острова. Тут неподалік від пляжу розташований великий ринок під відкритим небом.

Одне з кращих у Гонконзі місць для покупки фотографічного устаткування — Стенлі стріт.

Якщо зібралися в Гонконг за покупками, врахуйте, що тут є два сезони, коли можна зустріти хороші знижки. Це сезон зимових розпродажів, який триває з грудня до лютого (на цей період припадає Різдво й Китайський Новий рік), а також сезон літніх розпродажів із липня до вересня.

Громадянам України віза в Гонконг не потрібна.

І наостанок кілька порад:

  • Перед покупкою порівнюйте ціни в кількох магазинах. У популярних у туристів місцях можуть бути завищені ціни.
  • Не торгуйтеся в місцевих магазинах, навіть якщо на товарі немає цінника. Тут це не прийнято. Ціну вам знизять хіба що на ринку або в маленькому магазинчику.
  • Якщо купуєте електроніку, не забудьте уточнити умови гарантії. Деякі імпортні товари можуть мати гарантію тільки в Гонконзі. Сірий імпорт може бути взагалі без гарантії, або ж вона буде діяти тільки в країні виробництва.
  • Якщо вирушаєте у великі торгові центри — звертайте увагу на позначку «Excellence». Такою позначкою Рада з туризму Гонконгу відзначає магазини, які гарантують якісне обслуговування.

Вдалих вам покупок!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.