Форментера: найкращі пляжі й головні визначні пам’ятки

Форментера: найкращі пляжі й головні визначні пам’ятки

Форментера — острів у західній частині Середземного моря, що входить до складу Балеарських островів. Розташована Форментера в 6 кілометрах на південь від Івіці.

Якщо Івіцу можна назвати «Королевою вечірок», то Форментера — її повна протилежність. Незважаючи на близьке розташування до Івіці, Форментера передбачає зовсім інший відпочинок. Сюди їдуть заради чудових пляжів із білим піском і чистою водою бірюзового кольору, заради релаксу, заради чистого повітря і прогулянок босоніж під зірками.

Пляжі Форментери

Пляжі Форментери

Довгі й безлюдні пляжі Форментери є одним із кращих місць для пляжного відпочинку на Середземному морі. Також ці пляжі вважаються кращими пляжами для любителів засмагати без одягу, тут не заборонений нудизм. Туристи часто відправляються сюди на день або два тільки заради того, щоби позасмагати голяка й покупатися в найчистішій воді.

На західному узбережжі острова в затишній бухті розташований пляж Кала-Саона (Cala Saona). Звідси відкриваються найкращі на острові види на захід сонця.

На півночі острова в 4 кілометрах від Ла-Савіна розташований чудовий пляж Плайя-Ільетес (Playa de Ses Illetes) з кришталево-чистою водою й білим піском. Неподалік від пляжу обладнане паркування для автомобілів і велосипедів.

У Ла-Савіні розташований ще один пляж — Плайя-Ллеван (Playa de Llevant). Цей пляж вважається одним із найефектніших на Форментері. Він розташований у заповідній зоні поряд із соляними озерами.

На півдні острова на шість кілометрів простяглися у формі півмісяця білосніжні піски пляжу Плайя-де-Мігьйoрн (Playa de Migjorn).

Плайя-де-Мігьйoрн (Playa de Migjorn)

У маленькому селищі Ес-Пухольс у північно-східній частині острова розташований пляж Ес-Пухольс (Playa de Es Pujols). Цей пляж нічим не поступається іншим пляжам на Форментері, але в зимові місяці він не такий багатолюдний.

Кращі місця, щоби помилуватися заходом сонця

Захід сонця на Формінтері

З західної частині острова відкривається просто чарівний вид на захід сонця. На відміну від сусідньої Івіці, узбережжя якої забудовано барами й ресторанами з галасливим нічним життям, на Форментері більше місць із незайманою природою, що дозволяє повніше насолодитися захоплюючим видовищем.

Пляж Кала-Саона є ідеальним місцем для того, щоби помилуватися заходом, оскільки він простягнувся до найбільш західної окраїни острова. Можна купатися в морі й одночасно спостерігати, як золотий диск сонця повільно опускається за лінію горизонту.

На курорті Es Ram побудована тераса для відпочивальників, призначена спеціально для спостереження за заходами сонця в спокійній обстановці.

Власним оглядовим майданчиком може також похвалитися невеликий бар Blue Bar. Музика, яку грають діджеї, створить незабутню атмосферу.

Piratabus — бар із літнім майданчиком, розташований на пагорбі. З цього місця також відкривається чудовий вид на захід сонця.

На пляжі Плайя-де-Мігьйoрн є італійський пляжний ресторан 10.7 Beach Club. Тут можна не тільки насолодитися неперевершеним краєвидом, але і смачно поїсти — тут подають свіжі морепродукти, чудове вино й коктейлі.

Пам’ятки Форментери

По острову можна зробити оглядову екскурсію на автобусі, поїздка обійдеться приблизно в 70 євро. Тур на велосипеді з гідом обійдеться дешевше — приблизно 55 євро.

Дороги з твердим покриттям забезпечують доступ до всіх частин острова. У порту можна взяти в оренду автомобіль, але більшість туристів віддають перевагу велосипедам або скутерам. По-перше, протяжність острова невелика, усього 19 кілометрів від одного кінця до іншого. По-друге, рівний ландшафт острова й наявність спеціалізованих велосипедних доріжок сприяють прогулянкам саме на двоколісному транспорті. Тому найкращий спосіб вивчити ландшафти і природу острова — прогулянка на велосипеді.

Одна з головних визначних пам’яток Форментери — церква-фортеця Сан-Франсиско-Хав’єр, розташована в столиці острова. Церква була побудована в XVIII столітті. Це один із трьох парафіяльних будинків на острові, разом із церквами Сан-Ферран-де-Сес-Рокес і Пілар-де-ла-Мола.

Ще одна знакова пам’ятка Форментери — млин Ла-Мола, розташований у маленькому селищі Ель-Пілар-де-ла-Мола, у якому налічується всього лише 50 будинків. Млин був побудований в XVIII столітті.

Млин Ла-Мола

На острові збереглися чотири вежі Мартелло, що представляють собою кругле кам’яне укріплення. Такі вежі будувалися в першій половині XIX століття на кордонах володінь Британської імперії.

Вежа Мартелло

На північ від Форментери розташований невеликий острів Еспальмадор. Коли рівень моря опускається, на Еспальмадор можна дійти пішки по дорозі з назвою Ес Трокадорс, але ця дорога вважається небезпечною. На Еспальмадорі крім білих пляжів із чистою водою є також грязьова лагуна, яка використовується для лікувальних процедур. Одна з бухт на острові є популярним місцем для зупинки яхт, які слідують з Івіці до Форментери.

На Форментері є три маяки, знаменитих завдяки оточуючим пейзажам. Найвідоміший розташований у Ла-Мола. З його точки огляду на висоті 120 метрів відкривається чудовий вид на острів, також звідси можна спостерігати заходи і сходи сонця. Маяк Ла-Мола описав у своєму романі «Гектор Сервадак» Жуль Верн, про що свідчить розташована тут меморіальна дошка.

Маяк Ла-Мола

Маяк Ес-Кап-де-Барбарія. Біла вежа, яка повільно, у міру того, як ви наближаєтеся до неї, виростає на горизонті на тлі блакитного неба й темно-синьої смужки води. Цей образ назавжди залишиться з вами, варто тільки раз його побачити.

Маяк Ес-Кап-де-Барбарія

Ще один маяк розташований у порту Ла-Савіна, з природним заповідником з одного боку й розкішної гаванню з іншого.

Ринки

Форментера не зовсім те місце, куди відправляються заради шопінгу, але щось цікаве можна знайти й тут.

Насамперед варто згадати ринок на набережній у Ла-Савіні. На його прилавках можна відшукати чарівні дрібнички або речі для дому за цілком доступними цінами.

На ринку Ель-Пілар-де-ла-Мола продаються твори мистецтва, вироби зі шкіри та ремісничі вироби. Ринок відкривається щосереди й щонеділі і є регулярним місцем зустрічі для місцевих жителів.

На ринку в Сан-Франческе можна купити предмети ручної роботи, одяг і витвори мистецтва.

Як дістатися до Форментери

Аеропорту на острові немає, тому дістатися сюди можна тільки на катері або поромі. З порту Івіці до Форментери ходить паром. У розпал сезону паром відправляється через кожні півгодини. Поїздка триває приблизно 30-40 хвилин. Квитки на пором можна замовити заздалегідь. Між островами також курсує катамаран, який вміщує до 200 пасажирів.

З порту іспанського міста Денія, розташованого на континенті, тричі на тиждень ходить катер, дорога займає 2,5 години.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.