Дубровник: короткий путівник по «перлині Адріатики»

Дубровник: короткий путівник по «перлині Адріатики»

Дубровник — стародавнє місто на узбережжі Адріатичного моря на півдні Хорватії. Місто було засноване в VII столітті й активно розвивалося завдяки торгівлі. У середньовіччя Дубровник був єдиним містом-державою в Адріатиці, яке могло змагатися з Венецією. Завдяки своєму багатству і кваліфікованій дипломатії місто досягло значного рівня розвитку в XV і XVI століттях.

Місто сильно постраждало від обстрілів під час війни за незалежність Хорватії в 1991-1992 роки, однак владі міста вдалося досить швидко його відновити й перетворити на справжню туристичну перлину Адріатики. Сьогодні Дубровник є одним із найвідоміших і найкрасивіших курортів Середземномор’я. У сьогоднішній статті ми розповімо про головні визначні пам’ятки, які варто відвідати в Дубровнику.

Один із кращих способів осягнути душу цього міста, відчути його суть — здійснити прогулянку вздовж його оборонних стін протяжністю майже 2 кілометри.

Оборонні стіни Дубровника

Вежа Мінчета, побудована в XIV столітті, вважається справжнім символом Дубровника. Вежа відігравала дуже важливе значення під час оборони міста від нападів із материка. Назва вежі походить від прізвища родини, яка володіла землею, на якій була побудована вежа. Оскільки вежа Мінчета є найвищою точкою стіни, з неї відкривається найкращий вид на місто.

Вежа Мінчета

Важливим елементом захисту західних укріплених воріт до міста був форт Бокар, спроектований у XV столітті флорентійським архітектором Мічелоцці. Форт Бокар вважається одним із найяскравіших прикладів гармонійної і функціональної архітектури оборонних споруд.

Форт Бокар

Фортеця Св. Іоанна служила для захисту входу в порт міста. У разі найменшої безпеки жителі Дубровника закривали вхід у порт важкими ланцюгами, натягнутими між фортецею і причалом. Зараз у будівлі фортеці розташований акваріум і етнографічний музей.

Фортеця Св. Іоанна

Прогулянку Старим містом можна почати від головних воріт, розташованих на західній стороні міських стін. Між двома готичними арками розташований кам’яний міст, побудований у 1471 році. Від цього мосту до міста веде дерев’яний підйомний міст, який у період середньовіччя піднімався щоночі. У міських стінах є дві масивні двері, зовнішні двері в стилі епохи Відродження й готичні внутрішні двері, увінчані статуєю Святого Влаха, який вважається покровителем Дубровника.

Брама у Дубровнику

Пройшовши крізь ворота, ви потрапите на головну вулицю Старого міста — Страдун, яка є однією з найпопулярніших визначних пам’яток Дубровника. На вулиці Страдун заборонено рух автотранспорту, як і на інших вулицях Старого міста. Сучасний вигляд вулиці Страдун сформувався після землетрусу 1667 року, коли була зруйнована більша частина старих дерев’яних будівель.

Страдун

Страдун

Неподалік від міських воріт посеред невеликої площі розташований прикрашений кам’яними масками «Фонтан Онофріо», побудований у 1438 році. «Фонтан Онофріо» є частиною унікальної системи водопостачання міста. На відміну від іншої частини Далмації, жителі якої змушені були для своїх потреб збирати і зберігати дощову воду, жителі Дубровника користувалися водою з джерела, розташованого у 12 кілометрах від міста. Вода з джерела подавалася у фонтан і міську систему водопостачання через акведук.

Фонтан Онофріо

Навпроти фонтану розташований Францисканський монастир, головний фасад якого виходить прямо на Страдун. Монастир був заснований в 1317 році, а будівля, у якому він розташований, вважається пам’ятником архітектури. Монастир має одну із найстаріших і найбагатших бібліотек Хорватії, колекція якої налічує понад 70 000 томів. Монастир діючий, тому та частина приміщень, де проживають монахи, закрита для відвідування. Але ви можете відвідати клуатр монастиря й музейну частину.

Францисканський монастир

Поруч із монастирем є церква Святого Спаса XVI століття, одна з небагатьох будівель епохи Ренесансу в Дубровнику, якій вдалося вціліти після землетрусу 1667 року. У приміщенні церкви зараз часто проводяться концерти і виставки.

Палац Спонца — одна з найкрасивіших будівель у Дубровнику. Палац був побудований в XVI столітті і служив для різних громадських потреб: у ньому розташовувався митний склад, монетний двір, банк, арсенал і школа. Зараз у Палаці Спонца розташовується Державний архів. Для відвідувачів відкритий перший поверх палацу й музей захисників Дубровника.

Палац Спонца

На площі Лужа перед Палацом Спонца проводяться церемонії відкриття Літнього фестивалю в Дубровнику.

Наприкінці вулиці Страдун розташована багато прикрашена церква Святого Влаха, присвячена покровителю міста. У розкішній будівлі церкви XVIII століття встановлена статуя Святого Влаха зі срібла. У руках святий тримає модель міста в тому вигляді, яким воно було до землетрусу 1667 року.

Церква Святого Влаха

Зверніть увагу на колону зі статуєю Орландо, розташовану навпроти церкви. Вона була зведена на честь легендарного лицаря Роланда. Орландо — італійський варіант його імені. Статуя Орландо символізувала вільну торговельну державу — Дубровницьку республіку, яка існувала з XIV століття до 1808 року. Майже шість століть колона зі статуєю була популярним місцем зустрічі городян.

Статуя Орландо

Ще одна визначна пам’ятка епохи Ренесансу в Дубровнику — Палац ректора. Коли Дубровник був столицею Дубровницької республіки, містом керував ректор, для якого й був побудований розкішний палац. У первісному вигляді Палац більше нагадував форт, однак будівля була зруйнована в результаті вибуху порохового арсеналу на першому поверсі. Після цього палац був повністю перебудований і отримав той вигляд, який ви можете побачити зараз. З 1872 року в палаці розташовується Історичний департамент Музею Дубровника.

Палац ректора

Через площу від Палацу Ректора розташований Собор Вознесіння Діви Марії, побудований у стилі італійського бароко. Собор був побудований після землетрусу на фундаменті древньої базиліки. У ризниці собору зберігається унікальна колекція коштовностей і реліквій.

Собор Вознесіння Діви Марії

Між Палацом Ректора й кафедральним собором розкинулася площа Гундуліча, де розташований ранковий міський ринок і єдиний розкішний готель у Старому місті — Пучіч Палас. На площі встановлена ​​статуя знаменитого поета Івана Гундуліча.

Перш ніж покинути Старе місто крізь ворота Плоче, завітайте до Домініканського монастиря. Довгі роки монастир використовувався для захисту міста з боку моря, зараз же тут працює художній музей, у якому зібрана чудова колекція картин кращих художників Дубровника, в основному починаючи з XV і XVI століть.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.